معرفی اپلیکیشن: به کدام پرتره نقاشی معروف شبیه هستید؟ مشاهده آثار هنری شاخص به صورت واقعیت افزوده

0

یکی از اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده برای این روزهای قرنطینه در خانه و دور اجتماعی به خاطر ویروس کرونا، اپلیکیشن Arts & Culture گوگل است.

نرم‌افزاری که روی هر دو پلتفرم اندروید و iOS در دسترس کاربران است و اجازه می‌دهد به طور مجازی از بیش از ۱۲۰۰ موزه، گالری و موسسه تاریخ‌شناسی در ۷۰ کشور جهان بازدید کنید و با آثار هنری، فرهنگ‌ها، هنر مدرن و معاصر آشنا شوید.

تصور کنید از نزدیک اصل نقاشی معروف Starry Night ون گوگ را به صورت نمایی بسته در اتاق تشیمن در روبرپی خود مشاهده کنید یا در آثار هنری معروف دیگری با تمام جزئیات‌شان غوطه‌ور شوید. هزاران اثر هنری، داستان، عکس، فیلم و دستنوشته را می‌توانید در نرم‌افزار موبایل Arts & Culture پیدا کنید.

می‌توانید در این اپلیکیشن برای خودتان مجموعه‌های شخصی و دلخواه بسازید و بعد این مجموعه‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

تور مجازی و پرتره‌های مشابه سلفی شما

از مزیت‌های سرگرم‌کننده دیگر اپلیکیشن Arts & Culture گوگل، رفتن به تورهای مجازی برای دیدن ساختمان‌ها، معماری‌ها، شگفتی‌های طبیعی و مکان‌های مشهور گردشگری با استفاده از واقعیت مجازی است.

این اپ به شما اجازه می‌دهد روی آثار و نقاشی‌ها زوم کنید؛ قابلیتی که اصلا در دنیای واقعی امکان استفاده از آن را ندارید. می‌توانید به روش‌های مختلفی در میان هزاران اثر هنری کاوش کنید. مثلا، می‌توانید براساس یک برهه زمانی یا رنگ جست‌وجو کنید.

سرگرمی دیگر این اپلیکیشن، یافتن آثار مشابه عکس سلفی شما است. قابلیتی که احتمالا برای مدتی شما را سرگرم می‌کند تا بفهمید چهره شما مشابه کدام پرتره‌های نقاشی معروف دنیا است و کدام هنرمندان صورت شما را با رنگ روغن صدها سال پیش روی کاغذ آوردند.

می‌توانید اندازه اصلی برخی تابلوهای نقاشی یا آثار هنری را در خانه یا مکان‌های دلخواه خودتان مشاهده کنید تا اگر تصمیم به خرید نمونه‌هایی از این آثار داشتید؛ پیش از خرید جای آن را مشخص کرده باشید.

روزانه به شما برخی مطالب جالب و خواندنی تاریخی پیشنهاد می‌شود.

برای روزهای طولانی ماندن در خانه چنین اپلیکیشن سرگرم‌کننده را به رایگان از روی گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب کنید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.