چگونه در گوگل مپس فقط رستوران‌های دارای غذاهای دلخواه را جست‌وجو و مشاهده کنیم

0

بیشتر ما از گوگل مپس برای مسیریابی و ناوبری در حال حرکت استفاده می‌کنیم. یک ابزار عالی برای دستیابی به راهنماهایی برای رسیدن به مقصد از سریع‌ترین مسیرها و نقشه‌یابی مکان‌ها.

اما این سرویس کارهای بیشتری از مسیریابی هم روی گوشی موبایل انجام می‌دهد. گوگل در یک سال اخیر، ویژگی‌هایی جذاب به این سرویس خود افزوده است که شاید شما هرگز از آن‌ها مطلع نباشید و در نتیجه استفاده نکنید.

برای مثال شما می‌توانید از گوگل مپس برای یافتن نقاط جدید، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و برخی جاذبه‌های گردشگری و توریستی استفاده کنید. دقیقا می‌توانید از گوگل مپس برای یافتن مکان‌های جدیدی برای غذا خوردن سود ببرید.

تا اینجا چیز جدیدی در گوگل مپس کشف نکردیم و احتمالا شما در خبرها یا استفاده از آن به این موضوع پی بردید ولی ویژگی پنهانی و تغییردهنده زندگی شما در این بخش، سفارشی‌سازی تجربه یافتن رستوران‌ها و غذاخوری‌ها مطابق سلیقه شما است.

شما می‌توانید در گوگل مپس کاری کنید که فقط رستوران‌هایی با منوهای غذایی سازگار با طبع و سلیقه شما را پیدا کند. ویژگی مهم و پنهانی که می‌تواند دنیای متفاوتی برای شما بسازد.

فرض کنید در شهر خودتان می‌خواهید فقط رستوران‌هایی را مشاهده کنید که غذای مورد علاقه شما را دارند یا وارد یک شهر و کشور جدید شدید و بدون هیچ اطلاعات کافی درباره رستوران‌های آن‌جا و بدون داشتن زمان و حوصله، می‌خواهید سریعا نزدیک‌ترین رستوران‌های دارای منوی مورد علاقه‌تان را جست‌وجو کنید.

فقط رستوران‌های با غذای دلخواه را ببینید

در حالت عادی، گوگل تمام رستوران‌های منطقه را به شما نمایش می‌دهد ولی شما می‌توانید نقشه‌ها و جست‌وجوها را کاملا سفارشی‌سازی کنید تا فقط غذاخوری‌هایی با معیارهای مشخصی را نمایش دهد.

برای استفاده از این ویژگی پنهانی گوگل مپس نسخه‌های جدید و سفارشی‌سازی جست‌وجوی رستوران‌ها باید روی آیکون پروفایل خود در اپلیکیشن گوگل مپس ضربه بزنید. سپس، سراغ گزینه Settings و بعد Exploring places و Food & drink preferences بروید.

در اینجا می‌توانید تنظیمات مربوط به غذاهای مورد علاقه‌تان، رژیم‌های غذایی مد نظرتان و سفارشی‌سازی رستوران‌ها را انجام دهید. منوی Interested به شما اجازه می‌دهد فهرستی از غذاهای مورد علاقه‌تان را بسازید. وقتی غذاهای خود را انتخاب کردید؛ روی گزینه Add preferences بزنید تا در گوگل مپس ذخیره شوند.

از این به بعد گوگل به خوبی کار خودش را می‌داند. انتخاب‌های شما را با سابقه گذشته‌تان، اطلاعات مسیریابی که از شما دارد و رتبه‌بندی رستوران‌هایی که قبلا رفتید ترکیب کرده و بهترین پیشنهادها را به شما می‌دهد.

اگر برای اولین بار بخواهید از این ویژگی گوگل مپس استفاده کنید و هیچ رتبه‌بندی رستورانی انجام نداده باشید؛ خود گوگل بهترین رستوران‌های دارای غذای مورد علاقه‌تان را نمایش می‌دهد.

گوگل به طور مرتب الگوریتم‌های فیلترسازی و پیشنهادهای رستوران گوگل مپس را بهینه‌سازی می‌کند تا در نهایت سریعا آن چیزی که دوست دارید بخورید را پیدا کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.