این ۱۱ عکس خیره‌کننده به ما نشان می‌دهند زیر کوه‌های یخی چه خبر است

0

دانشمندان مدت‌ها است دریافتند ۹۰ درصد کل کوه‌های یخی در زیر دریا قرار دارند. پس، جای تعجبی ندارد که بگوییم ضرب‌المثل «فقط نوک کوه یخ معلوم است» درباره این پدیده‌های طبیعی مصداق دارد.

چیزی که ما از کوه‌های یخی می‌بینیم؛ فقط بخش کوچک از یک کوه بزرگ و بی‌نظیر است که بخش عظیمی از آن پنهان و نامشخص است.

ما نمی‌توانیم ببینیم زیر کوه‌های یخی در دریاها و اقیانوس‌ها چه خبر است ولی یک عکاس با غواصی به مکان‌ها کشف نشده‌ای سفر کرده و تصاویری خیره‌کننده و گاها باورنکردنی از کوه‌های یخی درون آب پیش‌روی ما قرار داده است.

«توبیاس فردریش»، عکاس ۳۹ ساله آلمانی در سال ۲۰۰۷ ماجراجویی‌هایی خود در زیر آب را آغاز کرده و به عنوان یک عکاس  مطرح زیر آب مشهور شد. او به زیر آب غواصی کرده و شگفتی‌های آن دنیا را عکاسی می‌کند. تمام عکس‌های او در اینستاگرام و فیسبوک‌اش از زیر آب، موجودات زنده و شگفتی‌های طبیعی آن‌جا است.

او با سفر به قطب شمال، مناظری از کوه‌های یخی فرو رفته در اعماق آب‌ها را به تصویر کشیده است تا ما در خانه آن‌ها را تماشا کنیم. در سفر به گرینلند دانمارک، این شانس را پیدا می‌کند که نه تنها از کوه‌های یخی زیر آب عکاسی کند؛ بلکه اندازه واقعی آن‌ها را هم به تصویر بکشد.

این عکس‌ها نشان می‌دهند در زیر آب، کوه‌های یخی در اندازه، اشکال و بافت‌های مختلف ولی بسیار متنوع و غیرمنتظره هستند. این عکس‌ها بی‌نظیر هستند و نشان می‌دهند زیبایی واقعی کوه‌های یخی نه در نوک بیرون زده آن‌ها از آب بلکه در اعماق اقیانوس‌ها است.

این عکس‌ها یک پایم واضح هم برای ما دارند و اینکه گرم شدن کره زمین چه تاثیراتی روی کوه‌های یخی داشته و باید هرچه زودتر برای این معضل بزرگ جهانی به فکر چاره‌ای باشیم.

خود «توبیاس فردریش» می‌گوید طی سالیان متعددی که به گرینلند داشته است؛ به چشم خود شاهد آب شدن کوه‌های یخی و ناپدید شدن آن‌ها در سطح اقیانوس منجمد شمالی بوده است.

۱۱ عکس خیره‌کننده «توبیاس فردریش» از کوه‌های یخی زیر آب را با هم تماشا کنیم:

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.