تماشا کنید: باکیفیت‌ترین پانوراما از مریخ متشکل از هزار عکس و ۱.۸ میلیارد پیکسل

0

ترکبی از بیش از هزار عکس با ۱.۸ میلیارد پیکسل. این تصویری است که تا کنون مشابه‌اش را از سیاره مریخ ندیده‌اید.

ناسا روز چهارشنبه پانورامایی شگفت‌انگیز از مریخ منتشر کرد که توسط مریخ‌نورد Curiosity در اواخر سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این پانوراما بزرگ‌ترین رزولوشن در میان تاریخ تصاویر و پانوراماهای فضایی را دارد و تا کنون هیچ‌کسی نتوانسته تصویری با کیفیت بالاتر از آن درباره مریخ ارائه دهد.

این پانوراما یک منظره از منطقه Glen Torridon در Gale Crater مریخ را نشان می‌دهد. کل حجم این تصویر ۲.۲۵ گیگابایت است و ناسا کل فایل آن را روی اینترنت آپلود کرده است. شما باید در مرورگر وب خود با بزرگنمایی این پانوراما جزئیات دقیقی از سیاره مریخ را مشاهده کنید.

ناسا یک نسخه کوچک‌تر از این پانوراما را هم در یک عکس با نمای کلی ساخته است. همین‌طور، ناسا یک ویدیو هم از این شاهکار ساخته است که می‌تواند نقاطی از پانوراما را برجسته‌ کرده و دید بهتری به علاقه‌مندان بدهد.

در این ویدیو می‌توانید دهانه‌های آتش‌فشان‌ها و چاله‌های روی سطح کره مریخ را مشاهده کرده و حتی اندازه آن‌ها را ببینید. تیم سازنده این پانوراما اواخر سال ۲۰۱۹ بیشتر از چهار روز به طور پیوسته و بی‌وقفه تصویر را دریافت و ترکیب کردند. این تیم حتی فرصتی برای خوردن نهار و شام نداشتند و باید تصاویر دریافتی مریخ‌نورد را ضبط و پردازش می‌کردند.

این پانوراما بالاترین کیفیت تصویری از سیاره را در اختیار محققان قرار می‌دهد و می‌تواند بزرگ‌ترین کار مطالعاتی پیش از پا گذاشتن انسان روی این سیاره باشد.

ویدیوی منتشر شده توسط ناسا را در زیر مشاهده کنید. برای مشاهده اصل پانوراما به سایت ناسا بروید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.