نسخه دیجیتالی فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» به خاطر کرونا زودتر از موعد منتشر شد

0

آخرین قسمت فیلم جنگ ستارگان چند روز زودتر از موعد وارد بازارهای فروش نسخه دیجیتالی شد.

فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» برای اولین بار در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۹ اکران شد و از ۲۰ دسامبر به طور گسترده روی آی‌مکس و نمایش‌های سه‌بعدی در دسترس قرار گرفت. طبق برنامه‌ریزی‌ها، قرار بود نسخه دیجیتالی این فیلم ۱۷ مارس وارد بازار شود ولی ۱۳ مارس به طور ناگهانی عرضه شد.

شرکت دیزنی اعلام کرده به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و بحران ماندن در خانه میلیون‌ها نفر؛ نسخه دیجیتالی این فیلم را چهار روز زودتر منتشر کردند.

نسخه HD فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» به قیمت ۱۹.۹۹ دلار و نسخه ۴K Ultra HD توسط ناشران مشخصی با قیمت ۲۴.۹۹ دلار عرضه شده است.

این فیلم به طور همزمان روی سرویس‌های استریم فیلمی مانند اپل تی‌وی و آی‌تونز، آمازون، گوگل‌پلی، وودو، FandangoNow و Movies Anywhere قرار گرفته است. همین‌طور، مجموعه ۹ قسمتی Star Wars: The Skywalker Saga نیز توسط برخی فروشندگان دیجیتالی عرضه شده است.

انتشار زودتر از موعد نسخه‌های دیجیتالی فیلم‌ها

شرکت دیزنی انیمیشن «فروزن ۲» را هم دوشنبه همین هفته روی سرویس دیزنی پلاس برای مشترکان ایالات متحده قرار داد. این انیمیشن محبوب نیز ۳ ماه زودتر از موعد برای مشترکان خانگی عرضه شده است تا کودکان این روزها که زمان بیشتری در خانه هستند؛ با دیدن این انیمیشن سرگرم باشند.

فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» در ماه ژانویه به فروشی بالای یک میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده بود. کارگردانی این قسمت جنگ ستارگان برعهده جی.جی. آبرامز است و مجموعه‌ای از ستارگان و هنرپیشه‌های معروف مانند دیزی ریدلی، آدام درایور، جان بویگا، اسکار آیزاک و لوپیتا نیونگو در آن بازی می‌کنند.

آخرین قسمت فیلم جنگ ستارگان در تاریخ ۳۱ مارس هم به صورت نسخه‌های دی‌وی‌دی و بلو-ری با فرمت ۴K Ultra HD وارد بازارهای جهانی می‌شود.

شرکت دیزنی همراه با نسخه‌های دیجیتالی خانگی یک مستند از پشت‌صحنه ساخت این فیلم و اتفاقات بازیگران آن به خریداران هدیه می‌دهد. پشت‌صحنه‌هایی از صحرای Pasaana که در آن فیلم‌برداری شده است؛ جلوه‌های ویژه فیلم که توسط استودیوی لوکاس فیلم ساخته شده و شامل ۵۸۴ صحنه می‌شود نیز در این بسته قرار دارد.

آهنگ‌سازی این قسمت فیلم جنگ ستارگان هم برعهده جان ویلیامز بوده که قطعه آهنگ The Maestro’s Finale را به طور اختصاصی و منحصربه‌فرد برای آن ساخته و آخرین همکاری و آهنگ‌سازی او برای این مجموعه است.

گسترش شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و از جمله دامن‌گیر شدن آن در ایالات متحده و کشورهای اروپایی، تمام برنامه‌ریزی‌ها و تاریخ‌های انتشار فیلم‌ها را برهم زده است. در تاریخ ۳۱ مارس قرار است هشت فیلم معروف و سطح بالا با فرمت بلو-ری ۴K وارد بازار دیجیتالی شوند ولی بعید نیست که زودتر از این‌ها شاهد عرضه‌ آن‌ها به صورت دی‌وی‌دی و بلو-ری باشیم.

نکته آخر اینکه در حالی‌که مردم ایالات متحده منتظر عرضه نسخه‌های دیجیتالی فیلم‌هایی مانند «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» یا فروزن ۲ بودند؛ این فیلم‌ها از مدت‌ها پیش و با دوبله‌های فارسی در سایت‌های دانلود فیلم و سریال ایرانی قرار گرفته و همه علاقه‌مندان آن‌ها بارها به تماشایشان نشستند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.