چرا نباید مک‌بوک پرو را از سمت چپ شارژ کنید

0

یک تحقیق جدید ادعا می‌کند شارژ کردن دستگاه‌های مک‌بوک پرو از طریق درگاه سمت چپ می‌تواند باعث گرم‌تر شدن و داغ کردن این لپ‌تاپ شود که به طور بالقوه روی عملکرد آن تاثیرگذار است.

لپ‌تاپ‌های جدید و مدرن MacBook Pro اپل در هر بخش کناری خود دارای یک درگاه USB-C هستند تا کاربر بتواند از هر سمتی که راحت‌تر است؛ دستگاه را شارژ کند.

اما تحقیق جدیدی که نتایج آن در سایت StackExchange منتشر شده؛ نشان می‌دهد شارژ کردن این لپ‌تاپ‌ها با درگاه USB-C سمت چپ که در کنار سایر لوازم جانبی است؛ می‌تواند افزایش دمای درون لپ‌تاپ را به همراه داشته باشد.

مک‌بوک پرو

این تحقیق می‌گوید ۴ دقیقه شارژ کردن مک‌بوک پرو از سمت چپ در حالی‌که یک آداپتور USB-C-to-HDMI نیز وصل است؛ سنسور دما یک جهش گرمایی را نشان می‌دهد. ظاهرا این روش شارژ لپ‌تاپ باعث شروع فرآیندی به نام kernal_task می‌شود که افزایش مصرف پردازنده مرکزی (CPU) را به دنبال دارد.

اما هنگامی که مک‌بوک پرو از سمت راست شارژ می‌شود؛ سنسور دما یک افت گرما را نشان می‌دهد و فرآیند kernal_task در مدت زمانی کمتر از ۱۵ ثانیه متوقف می‌شود.

نمودارهای منتشر شده روی سایت StackExchange نشان می‌دهند چگونه هر باری که لپ‌تاپ از سمت چپ شارژ می‌شود؛ میزان مصرف پردازنده و پس از آن دمای دستگاه افزایش ناگهانی پیدا می‌کند.

لوازم جانبی سمت چپ؛ شارژ سمت راست

راه‌حل ارائه شده از سوی سایت StackExchange می‌گوید بهتر است لوازم جانبی را به درگاه‌های سمت چپ مک‌بوک پروهای جدید وصل و از سمت راست برای شارژ دستگاه استفاده کنید.

بسیاری از کاربران مک‌بوک پروها از فن برای خنک کردن دستگاه استفاده می‌کنند ولی باید بدانند که این ترفند باعث متوقف شدن فرآیند kernal_task نمی‌شود.

کاربران زیادی روی این تحقیق سایت StackExchange نظرشان یا تجربه‌شان را کامنت کردند و تایید می‌کنند با تغییر درگاه شارژ مک‌بوک پرو، مشکل گرم شدن آن حل شده است. برخی کاربران نوشتند که در اثر گرمای زیاد مجبور به ریستارت کردن لپ‌تاپ شدند ولی دوباره پس از اندکی گرم شده است.

برخی کاربران هم از شارژرهای غیر رسمی برای مک‌بوک پرو استفاده کردند که باز هم مشکل را تشدید کرده است ولی با کنار گذاشتن آن و استفاده از یک شارژر اصلی به همراه اتصال آن به سمت راست لپ‌تاپ، کل مشکل داغ شدن آن حل شده است.

اپل هنوز درباره این تحقیق و ادعا اظهارنظری نکرده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.