کاشت میکروچیپ زیر پوست و سایبورگ شدن برای مردم سوئد عادی است

1

در سال ۲۰۱۸ گزارشی نشان می‌داد هزاران نفر در شهر استکهلم اقدام به کاشت تراشه زیر پوست خود کردند.

اکنون، روند کاشت میکروچیپ در این کشور به یک رفتار عادی تبدیل شده است و همه شهروندان تمایل دارند از این تراشه‌ها برای باز کردن درب‌ها، قفل‌ها، پرداخت‌های الکترونیکی و لاگین به موبایل و کامپیوتر استفاده کنند.

برخی از این میکروچیپ‌ها برای ذخیره اطلاعات کارت‌های اعتباری، مخاطبین، بلیط‌های الکترونیکی موزه‌ها، نمایشگاه‌ها و سفرهای مسافرتی و توریستی استفاده می‌شوند. هدف این میکروچیپ‌ها سهولت کاربران در کارهای روزانه است.

کل فرآیند کاشت میکروچیت زیر پوست در کشور سوئد ۲ دقیقه طول می‌کشد و بسیار ساده است. هیچ خطری برای افراد ندارد و آن حس ناخوش‌آیند هم از بین رفته است یا مردم دیگر به آن اهمیت نمی‌دهند. این تراشه‌ها قابل هک شدن نیستند و امنیت بالایی برای مردم به همراه دارند.

این میکروچیپ‌ها به اندازه یک دانه برنج هستند و در بالای انگشت دست و زیر پوست نصب می‌شوند. کاشت میکروچیپ در سوئد حدود ۱۸۰ دلار هزینه دارد.

چندین دهه است که فناوری NFC و تکنیک‌های احرازهویت مبتنی بر امواج رادیویی در دنیا وجود دارند ولی مردم کمتر به کاشت تراشه زیر پوست روی خوش نشان دادند. به نظر می‌رسد مردم حوزه اسکاندیناوی همیشه در استفاده از فناوری‌های دیجیتالی پیشگام بودند و اکنون هم بیشترین استقبال را از سایبورگ دارند.

«اوسترلوند»؛ بنیان‌گذار شرکت Biohax International می‌گوید در ۶ سال گذشته برای بیش از ۶ هزار سوئدی تراشه‌های NFC کاشته است. او این موفقیت را در جامعه و فرهنگ باز این کشور می‌داند. «اوسترلوند» یک متخصص فارغ‌التحصیل از دانشگاه یا نهادی مورد تایید دولت نیست ولی اجازه فعالیت دارد. دولت به او و دیگر افراد مشابه یک اعتماد اولیه دارد و آن‌ها از این اعتماد بالاترین استفاده را می‌برند.

زندگی کاملا دیجیتالی

به طور کلی، کشورهای حوزه اسکاندیناوی در تمام جنبه‌های زندگی به سوی دیجیتالی شدن پیش رفتند. وقتی کمی از شهر شلوغ استکهلم در سوئد فاصله بگیرید و به سوی شهرهای کوچک‌تر بروید؛ حقایق بزرگی را کشف می‌کنید.

شاهد دستگاه‌های پول نقدی متروکه هستید که هیچ‌کسی حاضر نیست از آن‌ها استفاده کند. تمام فروشندگان بازار از پرداخت‌های موبایل استفاده می‌کنند و خدمات شهری مانند هزینه پارکینک یا کرایه تاکسی و اتوبوس و مترو با پرداخت‌های NFC است.

وزیر انرژی و توسعه دیجیتال سوئد می‌گوید: «۹۷ درصد معاملات بدون قبض انجام می‌شوند.»

کشورهای حوزه اسکاندیناوی از جمله سوئد به دلیل برخورداری از یک سیستم رفاهی سطح بالا، در استفاده از فناوری‌های دیجیتالی زبانزد دنیا هستند و سابقه طولانی دارند. از گرفتن مالیات بر کامپیوترهای شخصی در دهه ۹۰ میلادی تا زیرساخت‌های فناوری‌های موبایل؛ همیشه دولت و بخش خصوصی با هم به سوی کامل شدن و رسیدن به زندگی ۱۰۰ درصد دیجیتالی پیش رفتند.

هوش مصنوعی آخرین فناوری این کشورها برای فراهم کردن زندگی راحت‌تر، کارآمد و عادلانه برای شهروندان خودشان است.

منبع: + و +


 
1 نظر
  1. Jansoun می گوید

    دیدن اینده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.