شاید در آینده سکه‌های بیت‌کوین به شکل میکروچیپ‌های کاشتنی درآیند

0

برخی از شرکت‌های فعال در بازار پول دیجیتالی دارند روی میکروچیپ‌های کاشتنی کار می‌کنند.

ایده این شرکت‌ها، حفظ امنیت ارز مجازی و کلیدهای رمزنگاری نسبت به کیف پول آنلاین است. این شرکت‌ها اعتقاد دارند با رواج پول‌های دیجیتالی و بالا رفتن ارزش پول‌هایی مانند بیت‌کوین و ورود این پول‌ها در معاملات و خریدهای روزانه، احتمال سرقت سکه‌های مجازی افزایش پیدا می‌کنند.

این شرکت‌ها یک BiChip کپسول مانند به اندازه ۲ در ۲۱ میلی‌متر طراحی کردند که ۸۸۸ بایت ظرفیت دارد و می‌تواند به زیر پوست دست تزریق شود. در این میکروچیپ، یک تراشه بسیار کوچک قابل برنامه‌ریزی تعبیه شده است.

این میکروچیپ می‌تواند از طریق NFC یا RFID با دستگاه‌های دیگر ارتباط داشته باشد و کاربران به جای کیف پول آنلاین، ازش خریدهای روزانه را پرداخت کنند.

میکروچیپ‌های پول دیجیتالی نیازی به باتری یا شارژ ندارند و از طریق انتن‌های NFC انرژی خود را تغذیه می‌کنند. روی این میکروچیپ می‌توان صد هزار بار اطلاعاتی را نوشت و پاک کرد. بنابراین؛ نیازی به تعویض سریع آن وجود ندارد. انتظار می‌رود هر میکروچیپ حدودا ۱۰ سال عمر کند.

روی این کاشتنی‌ها می‌توان حدود ۲۶ کلید خصوصی کوچک ۳۳ کارکتری را به همراه اطلاعات مورد نیاز دیگر ذخیره کرد. البته؛ برای کاربران با ظرفیت‌های بالاتر می‌توان از سیستم رمزنگاری BIP-38 استفاده کرد که طول کلیدها را به ۵۸ کاراکتر افزایش می‌دهد.

جریان اصلی یا خیال‌بافی

اسکن این میکروچیپ‌ها نیز بسیار ساده است و هیچ خطری برای دست یا سلامتی انسان ندارد. کافی است فرد مورد نظر؛ دست‌اش را نزدیک یک بارکدخوان یا اسکنر NFC بگیرد و پرداخت مجازی خود را انجام دهد.

تا کنون این میکروچیپ برای پول‌های دیجیتالی رایجی مانند بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و لایت‌کوین ساخته شده است که البته برای ریپل به خاطر سرعت بالای ساخت و تولید یک سکه مجازی؛ بهتر جواب داده است. به علاوه، معامله با ریپل مقرون‌به‌صرفه‌تر است و سود بیشتری به شرکت‌های سازنده میکروچیپ می‌رساند.

برخی از شرکت‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتالی دارند نمونه میکروچیپ‌های ساخته شده را به دست مشتریان خاص تزریق می‌کنند تا آزمایش‌ها و ارزیابی‌های خود را انجام دهند.

همان اندازه که سازندگان میکروچیپ‌های ارز مجازی اعتقاد دارند؛ این فناوری در سال ۲۰۱۸ به یک جریان اصلی بازار تبدیل می‌شود؛ مخالفان اعتقاد دارند این روش جواب‌گو نیست و تا یک دهه آینده هم فراگیر نمی‌شود. آن‌ها می‌گویند مردم با پرداخت‌های مبتنی بر کارت راحت‌تر هستند و کاشتنی‌ها هنوز به بلوغ خود نرسیده‌اند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.