داستان واقعی که شش سال پیش در «یک پزشک» خوانده بودید، فیلم شد

3

شش سال پیش، در پستی برایتان یک داستان واقعی تاریخی واقعی را روایت کرده بودم:

برایتان در مورد یک پستچی فرانسوی نوشته بودم که اواخر قرن نوزدهم، ناگهان به سرش زد که با قلوه‌سنگ یک قلعه بزرگ بسازد. او ۳۰ سال تمام مشغول این کار بود و بنایی که در نهایت ساخت، آنقدر زیبا شده بود که در سال ۱۹۶۹ به صورت رسمی یک مکات تاریخی و فرهنگی اعلام شد.

امروز متوجه شدم که بر همین اساس در سال ۲۰۱۸ یک فیلم به نام The Ideal Palace ساخته شده.

این فیلم محصول مشترک بلژیک و فرانسه است و نیلز تاورنیه کارگردانش است. دو خط داستان کلی این فیلم را که خواندم، چک کردم و دیدم، حدسم درست بوده و این فیلم دقیقا اقتباسی است از این شخصیت تاریخی و تلاشش.


یک بار دیگر هم از خبر ساخته شدن یک فیلم به هیجان آمده بودم.

۴ سال پیش متوجه شدم که همان داستانی که در سال ۱۳۹۱ در موردش نوشته بودم، فیلم شده است. داستان برمی‌گردد به یک کودک گمشده هندی که بعد از ماجراهایی توسط یک خانواده استرالیایی به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود. اما او که در پی یافتن خانواده گم‌شده‌اش بود که از آنها چیزی چندانی هم به خاطر نمی‌آورد با استفاده از گوگل ارث و خاطرات محو و حدس‌های صائب، سرانجام بعد از سال‌ها خانواده‌اش را پیدا می‌کند.

بر این اساس فیلم Lion با شرکت نیکول کیدمن ساخته شد.


ما بلاگرها و نویسندگان را ببخشید! نوشته‌هایی را که به دلمان می‌چسبد، دوست داریم و در ذهن مرور می‌کنیم و وقتی کاربرد یا بازنمایی آنها را به نحوی در اخبار و دنیای هنر و یا در محاوره‌ای می‌شنویم، به هیجان می‌‌آییم.

این جایزه‌ای پنهانی خوبی است برای ما. مادی نیست، اما به دلمان می‌چسبد.

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 
3 نظرات
 1. Matin matini می گوید

  مطمئن باشید که برای خوانندگان وبلاگ هم خیلی جالب هست که ببینند مطالبی که اینجا خونده اند، اینقدر جذاب بوده که از رویش فیلم ساخته اند. بیخود نیست که بعد از سالها، همچنان وفاداریم به خوندن مرتب مطالب تون.

 2. حدیث می گوید

  چه قدر جالب، اتفاقا یکی دو هفته پیش شبکه نمایش این فیلم رو نشون داد،
  https://www.telewebion.com/program/66409

 3. حدیث می گوید

  و شیر هم از فیلم های خیلی خیلی دوست داشتنی بود
  https://www.telewebion.com/episode/1665899

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.