خلاقانه‌ترین و زیباترین تبلیغات اتوبوسی

1

تبلیغ‌های خوب علاوه بر اینکه باعث افزایش اعتبار برند و فروش بیشتر آن می‌شوند، گاهی یک حس نشاط هم در بیننده ایجاد می‌کنند.

برخلاف اکثر تبلیغ‌های ما که کسل‌کننده هستند و مستقیم به خوبی‌های کالا و خدمات اشاره می‌کنند و به نوعی آن را بر سر ما می‌کوبند، بسیاری از تبلیغات در غرب، به صورت زیرپوستی انجام می‌شوند و شما وقتی متوجه می‌شوید که مفهوم یک تبلیغ چه بوده، یک حس و حال خوب مانند پیدا کردن پاسخ یک چیستان هم پیدا می‌کنید.

چرا تبلیغ خوب یبلبوردی و تلویزیونی کم داریم؟

-خلاقیت کم شرکت‌های تبلیغاتی و کپی‌کار بودنشان

-برای ایده و فکر حلاقانه خوب، سفارش‌دهندگان باید پول خرج کنند و چون از یک حدی خاصی بودجه تبلیغی بیشتر در نظر گرفته نمی‌شود، سطح کارها هم افت می‌کند.

-یک سری محدودیت‌هایی که شرکت‌های تبلیغاتی مجبورند رعایت کنند.

-مخاطبان تبلیغ‌ها مانند کاربران وب، گاهی میانه‌ای با یک تبلیغ غیرمستقیم ندارند و یا حس زیبایی‌شناسی‌شان در طی دهه‌ها افت کرده. پس صاحب آگهی یا شرکت تبلیغاتی که می‌بینید این همه هزینه ممکن است، منجر به افزایش اعتبار برند یا فروشش نشود، از خیر تبلیغ باکیفیت‌تر می‌گذرد و یک تبلیغ ساده مستقیم را انتخاب می‌کند.


اما یکی از انواع تبلیغات، تبلیغات اتوبوسی هستند. سطح چند وجهی وسیع اتوبوس‌ها، متحرک بودنشان در سطح شهر و آن همه مسافری که هر روز وارد اتوبوس‌ها می‌شوند و از آنها خارج می‌شوند، اتوبوس‌ها را تبدیل به یک هدف خوب برای تبلیغات محیطی می‌کند.

در اینجا تعدادی از تبلیغات اتوبوسی خوب را با هم مرور می‌کنیم:

تبلیغ باغ وحش کپنهاگ:

نشنال جئوگرافیک:

تبلیغ نت‌فلیکس: سریال محبوب Stranger Things

آماده‌ای ترکش کنی؟!

تبلیغ فیلم کینگ کنگ:

مسابقه موسیقی با آکوردئون

تبلیغ فیلم علاء الدین:

تبلیغ یک دانشکده هنر که اتوبوس را به شکل یک دستگاه ضبط صوت کلاسیک درآورده:

قاچاق انسان را متوقف کنید:

تبلیغ باتری دورسال: گویی که نیروی پیشبرنده اتوبوس باتری دوراسل است:

اعتراض به حمل و نقل توام با شکنجه احشام:

تبلیغ پاکیزگی در سطح شهر: پشت اتوبوس را درست به شکل یک ماشین حمل زباله درآورده‌اند:

تبلیغ مسواک انعطاف‌پذیر دکتر بست:

تبلیغ روی سقف اتوبوس: به خاطر بیکاری خودکشی نکنید و نپرید!

تبلیغ یک مایع شوینده:

یافتن نیمه گمشده:

تبلیغ شرکت بلوک‌کننده آگهی!


 
1 نظر
  1. Elham Fahimi می گوید

    سلام، از اونجایی که رشته تحصیلی و مورد علاقه ام بازاریابی استراتژیک است این پست برام جالب بود و ممنون که به این موضوع اشاره کردید. در اصل نوعی از تبلیغات در تمام دنیا وجود داره به نام ” تبلیغات چریکی” یا ” گوریلا مارکتینگ” که در ایران زیاد روی این موضوع کار نمیشه، تعریف کلی اون هم اینه که ” شما از هر ابزاری (مثل اتوبوس، دستگیره یا میله اتوبوس، درخت، درپوش فاضلاب و …) به عنوان وسیله ای برای تبلیغ استفاده کنید” و اصولاً به خاطر کم هزینه بودن در دنیا مطرح شد تا شرکت های کوچک که توانایی مالی چندانی ندارند هم بتونن تبلیغ کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.