معرفی کتاب نقش تیپ‌های شخصیت شناسی در ازدواج به قلم عظیم دارایی فاضلی

0

رپورتاژ

عظیم دارایی فاضلی در کتاب نقش تیپ‌های شخصیت شناسی در ازدواج، اطلاعات مفیدی را درباره‌ی انواع تیپ‌های شخصیتی و همچنین ارتباط بین آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید برای ازدواج و زندگی مشترکتان بهتر تصمیم بگیرید.

در این کتاب به بررسی اختلالات شخصیتی مختلف، علت به وجود آمدن و همچنین نحوه‌ی درمان آن‌ها به طور دقیق پرداخته شده است تا با مطالعه‌ی آن اطلاعات دقیقی در این باره به دست آورید. فاضلی در این اثر، انواع مختلف تیپ‌های شخصیتی و چگونگی برخورد با آن‌ها را شرح می‌دهد و درباره‌ی انواع و همچنین چگونگی انجام تست‌های شخصیت شناسی نیز اطلاعات مفیدی را در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از کتاب نقش تیپ های شخصیت شناسی در ازدواج می‌خوانیم:

روان شناسان در بحث از شخصیت، بیش از هر چیز به تفاوت‌های فردی توجه دارند، یعنی ویژگی‌هایی که یک فرد را از افراد دیگر متمایز می‌کنند. لغت شخصیت که در زبان لاتین (Personalitc) خوانده می‌شود، ریشه در کلمه لاتین (Persona) دارد. این کلمه به نقاب یا ماسکی گفته می‌شود که بازیگران تئاتر در یونان قدیم به صورت خود می‌زدند. به مرور معنای آن گسترده‌تر شد و نقشی را نیز که بازیگر ادا می‌کرد، در بر گرفت، بنابراین، مفهوم اصلی و اولیه شخصیت، تصویری صوری و اجتماعی است و بر اساس نقشی که فرد در جامعه بازی می‌کنند، ترسیم می‌شود، یعنی در واقع، فرد به اجتماع خود شخصی ارائه می‌دهد که جامعه بر اساس آن، او را ارزیابی میکند


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.