چرا پوست شادابی خود را از دست می‌دهد؟

0

رپورتاژ

پوست شاداب و جوان مهم‌‌ترین اصل برای جذابیت هر چهره است. وقتی پوست سالم و صاف باشد علاوه‌بر زیبایی، حس سلامت درونی را هم به دیگران القاء می‌کند. در طول زندگی دلایل و اتفاقات زیادی وجود دارند که لطافت و نشاط پوست را از بین می‌برند. یکی از مهم‌ترین عوامل هم بالا رفتن سن است. حتی اگر ایراد خاصی در وضعیت پوست صورت وجود نداشته باشد بعد از ۳۰ سالگی متوجه می‌شوید که پوست دیگر حالت ارتجاعی ندارد. ۳ عمل غیر جراحی پرکاربرد برای جوانسازی و اصلاح پوست وجود دارند که عبارتند از: مزوتراپی صورت، مزوتراپی زیر چشم و بوتاکس دور چشم.

ما این سه عمل زیبایی را نام بردیم، زیرا مزایای بسیار زیادی دارد. تمام این اعمال غیر تهاجمی هستند و تأثیرات شگفت انگیزی دارند. همچنین حالتی مصنوعی به چهره نمی‌دهند، بلکه به پوست کمک می‌کنند مانند سال‌های اوج جوانی، شاداب باشد. برخی از مزایای مزوتراپی (صورت و زیر چشم) و بوتاکس دور چشم را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم، اما پیش از آن درباره علل از بین رفتن شادابی پوست صحبت خواهیم کرد.

چرا پوست شادابی خود را از دست می دهد؟

همان‌ طور که می‌دانید عوامل مهمی در پیری زودرس پوست تاثیر دارند، که بالا رفتن سن همیشه در رده اول قرار می‌گیرد. درست است که کیفیت پوست افراد در سنین مختلف با هم تفاوت دارد، ولی همه انسان‌ها متوجه تاثیرات زمان بر چهره خود می‌شوند. در‌ واقع بعد از دوره جوانی، پوست دیگر کلاژن سازی نمی‌کند. همچنین جریان گردش خون در صورت کند‌تر می‌شود و همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا پوست چروک بیفتد یا دیگر شاداب نباشد.

عامل مهم بعدی که بر زیبایی پوست تاثیر منفی دارد، عامل هورمونی است. هورمون‌ها نقش بسیار مهمی در بدن دارند و اکثر افراد در سن نوجوانی و بلوغ، آکنه و انواع جوش‌های دیگر را تجربه می‌کنند. درست است که بعد از نوجوانی این جوش‌ها از بین می‌روند ولی جای آن‌ها همیشه باقی می‌ماند. علاوه بر این برخی از زنان در زمان بارداری باز هم به دلایل هورمونی دچار لک‌های قهوه‌ای رنگ بر روی پوست صورت می‌شوند که ممکن است جای آن‌ها تا همیشه باقی بماند.

آخرین عامل که دشمن زیبایی پوست است، رادیکال‌های آزاد می‌باشند. رادیکال‌های آزاد از تابش نور خورشید، آلودگی هوا، آلودگی آب و غذا، استرس، مصرف سیگار و … ناشی می‌شوند و از بازسازی دوباره پوست جلوگیری می‌کنند. جوانی پوست شما به هر دلیلی که از بین رفته باشد با سه عمل زیبایی که در ادامه نام می‌بریم می‌توانید طراوت را به پوست خود بازگردانید. همینطور می توانید گاهی برای از بین بردن لکه های پوستی از روش های جوان سازی استفاده کنید

مزو‌تراپی صورت

مزوتراپی پوست یک عمل غیر جراحی و غیر تهاجمی است به این صورت که یک سرم مغذی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسید، آنتی اکسیدان و … به لایه مزو‌درم تزریق می‌شود. سوزن‌هایی که برای این تزریق استفاده می‌شوند بسیار ظریف بوده و جای زخم روی صورت باقی نمی‌گذارند. پزشک متخصص با تکیه بر دانش و تجربه خود می‌داند که سوزن را تا چه عمقی به پوست وارد کند تا بهترین نتیجه حاصل شود. وقتی سرم مغذی به پوست تزریق شد، مواد حیاتی به پوست می‌رسند و پس از مدتی مشاهده می‌کنید که حالت ارتجاعی به پوست صورت شما بازگشته است.

مزوتراپی برای جوانسازی پوست، از بین بردن چروک های سطحی و نیمه سطحی، از بین بردن جای زخم و جای لک و جوش، روشن‌تر شدن پوست، رفع افتادگی غبغب و اطراف فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، پزشک با بررسی و معاینه پوست صورت، تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی را تعیین می‌کند. در بسیاری از موارد مزوتراپی پوست صورت باید به مدت ۴ ماه و هر دو هفته یکبار انجام شود. اگر نیاز به مزوتراپی دارید می توانید قیمت مزوتراپی را از کلینیک پوست و موی رخ آرا بگیرید.

اگر تصمیم گرفتید از این روش بی‌خطر و غیر‌تهاجمی برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید قبل از اولین جلسه یک عکس از صورت خود بگیرید و چند ماه بعد پس از آخرین جلسه نیز همین کار را انجام دهید. با مقایسه دو تصویر متوجه می‌شوید که مزوتراپی صورت تا چه اندازه تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی دارد.

مزایای مزوتراپی صورت

  • این عمل بدون درد و غیر تهاجمی است.
  • هزینه مزوتراپی نسبت به عمل‌های جراحی و زیبایی بسیار کمتر است.
  • پس از تزریقات مزوتراپی، فرد می‌تواند به برنامه‌های روزانه خود ادامه دهد و نیاز به استراحت ندارد.
  • ماندگاری این روش زیاد است.
  • عوارض جانبی خاصی برای این روش گزارش نشده و تنها ممکن است برخی از افراد پس از تزریق، جای کبودی روی صورت مشاهده کنند که بعد از یک یا دو روز این کبودی‌ها کاملاً رفع می‌شوند.

مزو‌تراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم مانند مزوتراپی صورت است با این تفاوت که تزریق در اطراف چشم، کار بسیار حساس‌تری می‌باشد. برای همین تأکید می‌کنیم که مزوتراپی چشم را تنها نزد پزشک متخصص پوست انجام دهید.

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث گودی و تیرگی اطراف چشم می‌شوند. برای مثال استفاده طولانی مدت از عینک های طبی، شب بیداری‌، مصرف سیگار، بیماری‌های کلیوی، عوامل ژنتیکی و … از جمله این دلایل هستند. همچنین در اثر بالا رفتن سن ممکن است که پف زیر چشم افزایش پیدا کند یا اینکه چروک‌های ریزی در گوشه چشم بوجود بیایند که با نام چروک پنجه کلاغی شناخته می‌شوند. به هرحال با انجام مزو‌تراپی زیر چشم، تمام این مشکلات برطرف می‌شوند و تغییر چشمگیری بوجود می‌آید. تعداد جلسات و نوع سرم مزو توسط پزشک متخصص تعیین می‌گردد.

بوتاکس دور چشم

متخصصان پوست عقیده دارند که بهتر است مزوتراپی صورت همراه با عمل‌های زیبایی دیگر انجام شود تا تاثیر ملموس‌تری داشته باشد. یکی از این اعمال زیبایی، بوتاکس دور چشم است. می‌توانید با انجام مزو‌تراپی، جوانی را به پوست خود بازگردانید و به کمک بوتاکس دور چشم، چروک‌های عمیق را از بین ببرید. بوتاکس و مزوتراپی در کنار هم، نتیجه‌ای بوجود می‌آورند که قطعاً برای شما رضایت‌بخش خواهد بود. در ضمن فراموش نکنید که هر دو عمل، غیر تهاجمی بوده و بدون درد هستند پس لازم نیست نگران عوارض جانبی آن‌ها باشید.

اگر مایل هستید از مزوتراپی یا بوتاکس برای جوانسازی و رفع ایراد‌های چهره استفاده کنید به یک کلینیک پوست و مو رخ آرا  مراجعه کرده و اجازه دهید پزشک متخصص برای شما این کار را انجام دهد. متأسفانه در سال‌های اخیر پزشکان عمومی هم این اعمال جراحی را انجام می‌دهند ولی باید بدانید که مزوتراپی و بوتاکس کار‌های حساسی هستند و برای مشاهده نتیجه مثبت باید حتماً توسط متخصص انجام شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.