این هنرمند جوان با یک ماشین تحریر نقاشی می‌کشد

2

ممکن است تصور کنیم که ماشین تحریر دیگر دستگاهی قدیمی به حساب می‌آید، اما یک هنرمند جوان ثابت کرده که هنوز هم ماشین تحریر اعتبار و ارزش دارد.

جیمز کوک، دانشجوی ۲۳ ساله معماری، با استفاده از ماشین تحریر آثار هنری فوق العاده‌ای خلق می‌کند و خیلی‌ها را شیفته هنر خود کرده است. او با تایپ حروف و  اعداد و کاراکترها با ماشین تحریر، تابلوهای نقاشی حلق می‌کند که موضوعات متنوعی مانند افراد، معماری، طبیعت بیجان و حیوانات خانگی دارند.

کوک ۶ سال پیش با خواندن خبری درباره مردی که دچار فلج مغزی شده بود، به ماشین تحریر علاقه‌مند شد. آن مرد که قادر به نگه داشتن یک مداد هم نبود، با ماشین تحریر طراحی می‌کرد.  با الهام از داستان او، جیمز کوک تصمیم گرفت که مهارت‌های لازم را رفته رفته کسب کند.

این هنرمند انگلیسی اولین ماشین تحریر خود را از یک زوج مسن که عتیقه‌های خود را می‌فروختند، خریداری کرد. او الان ۳۰ ماشین تحریر مختلف دارد که از آن‌ها برای تولید نقاشی‌های خود استفاده می‌کند.

اولین خرید او ، یک ماشین تحریر الیور پیک بود و به گفته خودش همیشه ماشین تحریر مورد علاقه‌اش باقی خواهد ماند.

هنر طراحی با ماشین تحریر می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد و ممکن است احساس یادگیری یک زبان جدید داشته باشد. با این حال، کوک می‌گوید که او دوست دارد وقت بگذارد تا نقاشی‌های خود را با تناسب درست کند و به جزئیات ریز فکر کند.

این که شما بتوانید با استفاده از کاراکترهای ماشین تحریر، یک نقاشی درست کنید که ظریف باشد و با عقب نگاه داشتن کاغذ، از دیدنش حس لذت به خودتان و بیننده دست بدهد، یک هنر است.

وقتی کوک از او پرسید که چه مدت طول می‌کشد تا یک نقاشی بکشد، کوک می‌گوید که این به عوامل مختلفی بستگی دارد. ساخت پیچیده‌ترین قطعه ممکن است ۳۰ ساعت طول بکشد. هر نقاشی در اندازه، مقیاس و پیچیدگی متفاوت است. با این حال، او محدود به استفاده از کاغذ استاندارد A4 است، زیرا بیشترین اندازه کاغذ ماشین تحریر است. هر نقاشی می‌تواند بین ۹-۳۰ ساعت طول بکشد. او اخیراً چهره بانویی را به اتمام رسانده‌ که بزرگترین نقاشی او تا به امروز است. اندازه آن تقریباً ۴ فوت در ۳ فوت است و به طور غیررسمی، احتمالاً بزرگترین نقاشی ماشین تحریر است که تاکنون انجام شده است.

این اثر از سه رول کاغذ ساخته شده است و شامل بیش از ۱۰۰۰۰۰ حرف، عدد و علائم نگارشی است که برای ایجاد پرتره روی هم قرار گرفته و تنظیم شده‌اند.

این هنرمند می‌گوید که همیشه آرزو داشت معمار شود. بنابراین، همیشه ترجیح می‌دهد به جای پرتره، با ماشین تحریر خود ساختمان بکشد. در درجه اول، او همیشه شیفته ساختمان‌ها بود و هدف او از ۵ سالگی معمار شدن بود.

جایی که او در انگلستان زندگی می‌کند،  ساختمان‌های تاریخی زیادی مانند برج، فانوس دریایی و قلعه‌ها وجود دارد. او که قبلاً کتابهای عکس قدیمی لندن و شهرهای جهان داشت، وقتی کودک کوچکی بود، سعی می‌کرد نسخه‌هایی از آن‌ها را بکشد.

کوک در حال حاضر نمایشگاهی از کارهای خود در انگلیس برپا کرده است.

 
2 نظرات
  1. soheil می گوید

    این پرینت ها رو یه نرم افزار ساده در موبایل هم انجام میده و بعد پرینتش رو میگیره. به نظرم بیشتر شارلاتان هست تا هنرمند

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      ویدئوهای کار ایشان را ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.