دولت سنگاپور در نظر دارد با استفاده از اطلاعات اپل واچ، به شهروندانی که رفتار سالم‌تری دارند، ۲۸۰ دلار هدیه بدهد!

0

در سایت بلومبرگ، خبر بسیار جالبی خواندم.

دیشب اپل واچ سری ۶ معرفی شد. گجتی زیبا که حالا دیگر میزان اکسیژن خون را هم نشان می‌دهد و مانند نسل‌های قبلی می‌تواند اطلاعات مفصلی در مورد میزان فعالیت ورزشی و حتی الگوهای خواب کاربران ارائه بدهد.

حالا مطابق خبری که منتشر شده، دولت سنگاپور در نظر دارد در یک برنامه دو ساله ارتقای سلامت با اپل مشارکت کند.

اسم این برنامه را LumiHealth گذاشته‌اند. هدف این طرح این است که آن دسته شهروندانی که میزان معینی فعالیت ورزشی داشته باشند، تشویق شوند و به آنها مبلغ نقد یا بن‌های خریدی به ارزش ۲۸۰ دلار داده شود.

این فعالیت‌های ورزشی می‌توانند شامل قدم زدن، شنا، یوگا و نظایر آنها باشند.

اجزای دیگر این برنامه شامل راهنماهای ورزشی شخصی‌سازی شده و یادآوری زمان مناسب یا ضروری مراجعه هر شهروندی برای غربالگری بیماری‌ها و ایمن‌سازی است.

این برنامه حتی عادات مناسب غذایی را تشویق می‌کند و عادات مناسب خواب را آموزش می‌دهد.

مسلم است که در این برنامه به حریم خصوصی و امنیت اطلاعات شهروندان سنگاپوری توجه شده است و همه دیتاها به صورت رمزنگاری شده جابجا می‌شوند و هیچ بخش از این اطلاعات در معرض فروش یا استفاده تجاری قرار نمی‌گیرند.

این برنامه بر شهرت دولت سنگاپور که خیلی وقت‌ها پیشگام استفاده از فناوری‌های روز در جنبه‌های مختلف حکمرانی است، می‌افزاید.

نخست وزیر سنگاپور اخیرا گفته است که همزمان با چالش دنیا با همه‌گیری کرونا یا کوید ۱۹، این دوات مصمم به سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است و هیچ سرمایه‌گذاری‌ای بهتر از سرمایه‌گذاری برای سلامت شخصی‌ نیست.

در این خبر به ظاهر ساده، ما می‌توانیم کنتراست و تفاوت زیادی بین شیوه‌های مختلف احترام به شهروندان در کشورهای مختلف را دریابیم. موضوع مسلما استفاده از فناوری‌های لوکس نیست، بلکه چیز مهم‌تر نوع نگاه به مردمان است و بخش دیگر جالب، اعتمادی است که شهروندان در این برنامه البته کاملا «اختیاری» به دولتشان دارند!

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.