گوگل هشدارهای امنیتی اکانت درون برنامه‌ای را به iOS آورد

گوگل از چندین به‌روزرسانی امنیتی جدید رونمایی کرد. از جمله اخطارهای امنیتی درون برنامه‌ای به کاربران مشکلات مربوط به حساب کاربری گوگل را گزارش می‌دهند.

ایده این است که گوگل وقتی چندین مشکل امنیتی بالقوه را در حساب کاربری شما تشخیص می‌دهد؛ با ارسال یک نوتفیکیشن درون برنامه‌ای به شما اطلاع می‌دهد. نکته مهم این قابلیت؛ مشاهده اخطارهای امنیتی گوگل در هر اپلیکیشن این شرکت است.

یعنی مهم نیست شما از کدام اپلیکیشن گوگل استفاده می‌کنید؛ به محض اینکه مشکلات امنیتی در اکانت گوگل تشخیص داده شود؛ اخطارها را مشاهده خواهید کرد.

گوگل به سایت ورج گفته است این به‌روزرسانی‌های امنیتی به صورت محدود در طی چند هفته آینده اجرا می‌شوند و ابتدا هم در اپلیکیشن‌های iOS گوگل ظاهر خواهند شد. گوگل در پست دیگری بیان کرده در اوایل سال آینده، این ویژگی‌ها به طور گسترده‌تری در اپلیکیشن‌های موبایل این شرکت اجرا می‌شود.

افزوده شدن حالت میهمان به گوگل اسیستنت

از دیگر ویژگی‌های امنیتی جدید گوگل، افزودن حالت میهمان به گوگل اسیستنت است تا دیگر هیچ‌گونه درخواست شما در اکانت گوگل ذخیره نشود. برای روشن کردن این مود، باید به گوگل اسیستنت دستور صوتی «Hey Google, turn on Guest mode» را بدهید.

گوگل اعلام کرده است این قابلیت جدید در هفته آینده به بلندگوهای هوشمند نست و صفحه‌نمایش‌ها افزوده می‌شود.

اگر دنبال روش ساده‌ای برای دسترسی به تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی حساب کاربری گوگل خود هستید؛ غول دنیای وب و اینترنت می‌گوید کافی است عبارت «?Is my Google Account secure» را جست‌وجو کنید.

این دستور، خلاصه‌ای از تنظیمات امنیتی اکانت گوگل را به شما نشان می‌دهد. در تصویر زیر یک نمونه از این تنظیمات و آموزش آن را مشاهده می‌کنید:

همچنین، گوگل وب‌سایت Safety Center خود را به‌روزرسانی کرده که شامل اطلاعات جدید و جامع‌تری درباره حریم خصوصی و ابزارهای امن‌سازی محصولات گوگل است.

گوگل می‌گوید اطلاعات جدید افزوده شده درباره جزئیات ۱۳ محصول این شرکت از جمله جی‌میل، کروم، یوتیوب، اندروید، گوشی‌های پیکسل و ابزارهای دیگر است. محصولات دیگر این شرکت در آینده به این فهرست افزوده می‌شوند.

سایت جدید Safety Center ابتدا در کشور ایالات متحده مشاهده شده و بعد به تدریج برای کاربران سایر کشورها به‌روزرسانی می‌شود.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.