اولین دوچرخه برقی هارلی دیویدسون: زیبا و خیره‌کننده

0

بیش از یک سال است داریم درباره اولین دوچرخه الکتریکی برند هارلی دیویدسن شایعاتی می‌شنویم و اکنون که به طور رسمی رونمایی شده است؛ به نظر می‌رسد ارزش این همه انتظار را داشت.

هارلی دیویدسن به طور رسمی از اولین دوچرخه برقی زیبا و خیره‌کننده خود رونمایی کرد که قرار است در مارس ۲۰۲۱ وارد بازار شود. این برند تولیدکننده موتورسیکلت می‌خواهد با راه‌اندازی یک شرکت جدید به نام Serial 1 Cycle، وارد بازار دوچرخه‌های الکتریکی شود.

نام این دوچرخه بسیار آشنا و نوستالژیک است. Serial 1 به طور غیرمستقیم به نام آشنای Serial Number One اشاره دارد که نام یک موتورسیکلت قدیمی هارلی دیویدسن در سال ۱۹۰۳ بود.

دوچرخه سری ۱ با لاستیک‌های سفید، زین و دستگیره‌های چرمی و فریم‌های پشتی براق هم ما را به یاد قدیمی‌ترین موتورسیکلت این شرکت در سال‌های دور می‌اندازد.

شرکت هارلی می‌گوید شرکت جدید آن‌ها در دل مرکز توسعه محصولات این شرکت بیرون آمده است؛ جایی که یک گروه کوچک از علاقه‌مندان به موتورسیکلت و دوچرخه‌های فوق‌العاده مشغول طراحی و توسعه یک دوچرخه برقی شایشه برند Harley-Davidson شدند.

هارلی دیویدسن هیچ‌گونه مشخصاتی درباره دوچرخه برقی سری ۱ نداده است و فقط ما می‌توانیم حدس‌هایی درباره میزان مصرف انرژی، ظرفیت باتری، مسافت طی شده با این باتری و قیمت بزنیم.

براساس عکس‌های منتشر شده از این دوچرخه می‌توانیم بفهمیم که دارای یک موتور میانی، سیستم کمربند محرک، باتری یکپارچه با بدنه، چراغ‌های جلو و عقب یکپارچه و زنجیر است. احتمالا سیستم کمربند محرک این شرکت از نوع Gates Carbon است که دوام بسیار بالایی دارد.

افزایش تقاضا برای دوچرخه‌های برقی

طراحی و ظاهر این دوچرخه مشابه نمونه‌های اولیه‌ای که هارلی دیویدسن در نمایشگاه موتورسیکلت EICMA سال گذشته آورده بود؛ نیست و نشان می‌دهد در این مدت پیشرفت‌های بیشتری روی این دوچرخه انجام شده است.

فرانک آرون، مدیر تولید هارلی دیویدسن در یک ایمیل به سایت ورج می‌گوید: «گام‌های بزرگی برای آسان کردن کار با این دوچرخه برداشتیم که منجر به ویژگی‌های کلیدی مانند موتور نصب شده با باتری داخلی، سیستم روشنایی یکپارچه، ترمزها و سیم‌کشی داخلی شد.»

فروش و تقاضا برای دوچرخه‌های برقی با شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده افزایش یافته است. این کشور در سال گذشته مجبور به وارد کردن ۲۷۰ هزار دوچرخه برقی شده است و بلومبرگ می‌گوید انتظار می‌رود امسال چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دوچرخه الکتریکی واردات داشته باشیم.

هارلی دیویدسن اولین برندی نیست که سراغ تولید دوچرخه برقی رفته است. شرکت دوکاتی هم سال گذشته از اولین دوچرخه برقی خود رونمایی کرد و برندهایی خودروسازی مانند بی‌ام‌و، آئودی، مرسدس بنز و جیپ هم در حال ساخت E-Bike هستند.

گفته می‌شود قیمت اولین دوچرخه هارلی دیویدسن چند هزار دلار خواهد بود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.