عکس‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای که یک عکاس با پهپاد از طبیعت و چشم‌انداز‌های چین ثبت کرده

0

در ۱۲ سال گذشته، عکاسی به نام فلوریان دلالی Florian Delalee دائماً در حال مسافرت بوده تا عکس‌های بی‌نظیری ثبت کند. محل زندگی او در شناگهای است. او توانسته به مناطق دور افتاده آسیا سفر کند و چشم انداز زیبایی از آنها ثبت کند.

سال ۲۰۲۰ به سبب همه‌گیری کرونا، محدودیت سفر برای او ایجاد شد. وقتی فلوریان دلالی مجبور شد در چین بماند، وادار به خلاقیت شد. پس تصمیم گرفت که این بار از زاویه دیگری به زیبایی‌های چین بنگرد و مناظر بدیع این کشور را از زاویه بالا بنگرد.

دلالی با پهپاد خود، روح ماجراجویانه خود را در جاده‌ها بروز داد و چین را کاوش کرد. سین کیانگ، تبت، سیچوان، جیانگشی و مغولستان برخی از مکان‌هایی بودند که وی از آن‌ها دیدن کرد. آنچه او به دست آورد مجموعه‌ای فوق العاده از تصاویر است که زیبایی کامل و غنی مناظر چین را نشان می‌دهند.

چه در حال پیاده روی در بخش دور افتاده دیوار بزرگ،  پرواز بر فراز جنگل سرخ در آنهویی، چه عکاسی از دریاچه‌ای صورتی در مغولستان، دلالی همیشه آماده به پرواز درآوردن پهپاد عکاسی خود و گرفتن تصاویر منحصر به فرد بود.

به عنوان چهارمین کشور بزرگ جهان و تقریباً به اندازه ایالات متحده، نباید تعجب کرد که چشم انداز چین پر از تنوع است.  به عنوان مثال، سازه‌های سنگی باورنکردنی دره گانسو و وسعت تلماسه‌های صحرا در تضاد با چشم اندازهای سرسبز و کوهپایه‌ها و آبراه‌های این کشور است.

علیرغم همه این سفر‌ها، هنوز پنج استان وجود دارد که دلالی هنوز باید به آن‌ها سفر کند. او امیدوار است که مردم این عکس‌ها را ببینند و از آنچه از  چین می‌بینند لذت ببرند. از نظر وی، جالب‌ترین قسمت، مشاهده تأثیر انسان بر طبیعت و نحوه تعامل فرهنگ چینی با طبیعت برای قرن‌ها است. با این همه هنوز هم بسیاری از مناطق چین بکر باقی مانده‌اند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.