سرانجام در کروم‌بوک برای کلید جایگزین Caps Lock نام رسمی Everything انتخاب شد

0

صفحه‌کلید دستگاه‌های کروم‌بوک اندکی با صفحه‌کلید استاندارد لپ‌تاپ‌ها متفاوت است. بخشی از این تفاوت در نبودن کلید CAPS LOCK در بخش سمت چپ صفحه‌کلید است.

اکنون، این کلید به طور رسمی یک نام جدید یافته است و کاربری چندگانه دارد. این کلید را باید Everything بشناسیم.

گوگل می‌گوید از این پس، کلید چندمنظوره سمت چپ در صفحه‌کلیدهای سیستم‌عامل کروم با نام جدید Everything شناخته می‌شود. در گذشته این کلید را search key یا launcher button می‌شناختیم ولی هرگز یک نام رسمی و مشخص نداشت.

انتخاب نام Everything برای این کلید به معنای همه‌کاره بودن نیست و نباید ذهنمان گمراه شود. گوگل برای این کلید چند وظیفه تعریف کرده و به همین دلیل نام Everything را گرفته است.

کلیدی برای جست‌وجو و لانچ هر چیزی

وقتی مشغول کار با گوگل هستید یا در کروم‌بوک می‌خواهید یک اپلیکیشن پیدا کنید؛ با ضربه زدن روی این کلید، یک نوار جست‌وجو باز می‌شود. اگر انگشت را روی این کلید قرار دهید و به سمت بالا سوایپ کنید؛ اپ دراور باز خواهد شد.

در کروم‌بوک‌هایی که متعلق به گوگل نیستند؛ بخشی از کلیدهای میانبر صفحه‌کلید محسوب می‌شود و می‌تواند دستیار صوتی را باز کند.

برای بسیاری از دستگاه‌های کروم‌بوک، این کلید همچنان نقش یک کلید جست‌وجو را دارد و اگر کلید Search نام‌گذاری می‌شد؛ هنوز منطقی‌تر بود.

گوگل می‌گوید: «در همه کروم‌بوک‌ها کلید Everything وجود دارد. این کلید به شما کمک می‌کند چیزهای خود را سریع‌تر پیدا کنید و در بخش‌هایی مانند گوگل، درایو (سرویس ابری گوگل)، اپلیکیشن‌ها، فایل‌ها و غیره راحت‌تر و سریع‌تر بگردید.»

خود گوگل اعتراف می‌کند اگر این کلید را با نام‌های Launcher یا Search در صفحه‌کلید کروم‌بوک می‌شناسید؛ Everything یک نام جدید برای آن است. گوگل می‌گوید برخی از کاربران در یک کمپین نام Launcher را انتخاب کردند.

باید تاکید کنیم که این نام‌ها هرگز روی عملکرد دستگاه‌های کروم‌بوک یا نحوه کار کاربران تاثیری نخواهند گذاشت و فقط از این جهت اهمیت پیدا کردند که گوگل تا کنون هیچ نام رسمی برای کلید جایگزین Caps Lock انتخاب نکرده بود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.