پت کویین، پایه‌گذار چالش آب یخ، برای حمایت از بیماران مبتلا به ALS، در ۳۷ سالگی درگذشت

0

بر اساس بیانیه بنیاد بیماری ALS، پت کویین، شخصی که چند سال پیش توانست چالش آب یخ را راه بیندازد، روز یکشنیه در ۳۷ سالگی درگذشته است.

اگر یادتان مانده باشد، چالش آب یخ در سال ۲۰۱۴ مرسوم شد و ۱۷ میلیون نفر از سراسر جهان در آن شرکت کردند. در این چالش مردم با ریختن آب یخ روی خود، موضوع افزایش آگاهی در مورد بیماری ALS یا بیماری لو گریگ، را برجسته می‌کردند.

در آمریکا ۲.۵ میلیون نفر در پی این چالش با اهدای ۱۱۵ میلیون دلار به بنیاد ALS، یکی از بزرگ‌ترین جنبش‌های بشردوستانه را راه انداختند که بزرگ‌ترین کمک عمومی مردم در مواقعی به غیر از بروز حوادث طبیعی و اورژانس محسوب می‌شد.

پت کویین با بیماری‌ ALS با دیدی مثبت و شجاعانه مبارزه کرد. او به شدت نحیف شده بود ولی از مبارزه‌ای که با بیماری داشت، خشنود بود.

کویین در یونکرز در نیویورک می‌زیست. در سال ۲۰۱۳، وقتی ۳۰ سالش بود، مطلع شد که به بیماری مبتلا است. او گروه‌های حمایت از بیمار را راه انداخت و سرانجام در مبارزه‌اش با افزایش آگاهی به مردم، پیروز شد.

در فیس‌بوک دوستانش برای او عبارت موزون Quinn for the Win را پست کردند.

سال پیش هم یکی از همکاران پت کویین به نام پیت فریتش، در ۳۴ سالگی درگذشت.

بنیاد ALS‌ می‌گوید که وقتی تنها ۲ هفته از شروع چالش در شبکه‌های اجتماعی سپری شده بود، نخستین کمک‌ها را دریافت کرد. در مرحله اول آنها ۴ میلیون دلار دریافت کردند، در صورتی که در کل سال پیش توانسته بودند ۱.۱ میلیون دلار گردآوری کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.