بهترین هدفون‌های بی‌سیم ارزان‌قیمت مشابه ایرپادز اپل در سال ۲۰۲۰

2

اپل اولین شرکتی نبود که با عرضه AirPods دنیا را به سوی هدفون‌های بی‌سیم سوق داد ولی قطعا باعث شد دیگر برندها سریعا از روی دست او تقلید کنند و ایربادزهایی مشابه بسازند.

در بازار، همیشه این‌طور نیست که گران‌ترین ایربادزها بهترین هم باشند و بسیاری از ایربادزهای با کیفیت و ارزان‌قیمت در هیچ مقاله‌ای معرفی نمی‌شوند. برای مثال، ایربادز انکر Soundcore Liberty Air 2 در بسیاری از ویژگی‌ها مانند صدا، باتری و قیمت از ایرپادز اپل بهتر است ولی کمتر بدان توجه می‌شوند.

به همین دلیل، در ادامه می‌خواهیم سراغ ایربادزهایی برویم که ارزان‌قیمت هستند ولی در یک یا چند ویژگی بهترین عملکرد را دارند:

بهترین ایربادز از همه نظر: انکر Soundcore Liberty Air 2

هدفون بی‌سیم انکر بیش از یک صدای باس بم به شما می‌دهد تا گوش انواع صداهای نازک و تیز و زیر را با هم بشنود. مجهز به فناوری ANC یا نویز کنسلینگ نیست ولی در ایزوله کردن صداها خوب عمل می‌کند تا بتوانید در مکان‌هایی که صدای پس‌زمینه هم هست؛ کیفیت صدای خوبی بشنوید.

برخلاف ایرپادزهای اپل، این هدفون بی‌سیم از اپلیکیشن پشتیبانی می‌کند تا بتوانید برخی تنظیمات شخصی و کنترل‌ها را روی آن داشته باشید. همین‌طور می‌توانید تنظیمات پیش‌فرضی برای EQ و تنظیم صدا با اپ اعمال کنید.

به علاوه، از طریق اپلیکیشن می‌توانید فریم‌ویر دستگاه را به‌روزرسانی کرده و میزان مصرف باتری را زیر نظر بگیرید. با اینکه یک ایربادز ارزان‌قیمت محسوب می‌شود ولی به آرایه‌ای از چهار میکروفون مجهز شده است که برای تماس‌های صوتی بسیار خوب است و در محیط‌های پرسروصدا و شلوغ کمک می‌کنند تا مکالمه دشواری نداشته باشید.

میکروفون‌ها سعی می‌کنند صدای شما را تقویت و صدای محیط را کاهش دهند. مقداری زمان نیاز دارید تا به خوبی بتوانید با کنترلرهای لمسی کار کنید و ازشان لذت ببرید. باتری انکر Soundcore Liberty Air 2 نزدیک به هفت ساعت در هر بار شارژ دوام می‌آورد؛ یعنی بیشتر از عمر باتری ایرپادزهای اپل!

با ۱۰ دقیقه شارژ می‌تواند ۲ ساعت کار کند و با کیس نزدیک به ۲۸ ساعت کار می‌کند. این کیس از شارژ بی‌سیم و و ضدآب است. قیمت هدفون بی‌سیم انکر Soundcore Liberty Air 2 روی سایت آمازون ۸۰ دلار است.

بهترین ایربادز از نظر نویز کنسلینگ: ادیفایر TWS NB2

برخی اوقات مدل‌های بعدی یک محصول بهتر از نسخه اصلی هستند. این جمله می‌تواند کاملا درباره هدفون ادیفایر TWS NB2 صادق باشد.

این مدل از ابتدا برای مبتدیان بازطراحی شده است و هیچ شباهتی به مدل‌های قبلی ندارد. همین موضوع باعث عملکرد بهتر آن شده است تا به عنوان یک هدفون بی‌سیم ارزان‌قیمت، امتیازهای بالایی در تست‌ها بگیرد.

جالب است از میکروفون‌های اضافی سود می‌برد تا ویژگی نویز کنسلینگ را به خوبی پیاده‌سازی کند. معمولا، ایربادزهایی در محدوده قیمتی ۱۰۰ دلار این‌قدر میکروفون ندارند.

قابلیت ANC این هدفون با ایربادزهایی از شرکت‌های سونی، بوس، اشنایدر و اپل برابر است اما قیمت ادیفایر TWS NB2 تقریبا نصف آن‌ها است.

وقتی یکی از گوشی‌ها را بردارید؛ پخش صدا به طور کامل متوقف می‌شود. اگر نمی‌خواهید صدای پخش شده از هدفون در بیرون قابل شنیدن باشد؛ می‌توانید روی مودمی قرار دهید تا هیچ‌کس نتواند بفهمد چه چیزی گوش می‌کنید.

یک باس قوی ندارد و بیشتر یک صدای آرامش و نزدیک به صدای امن برای گوش پخش می‌کند. از یک اپلیکیشن به نام Connect برخوردار است ولی انتظار نداشته باشید تنظیمات صدای زیادی برای EQ داشته باشید.

کیفیت تماس‌های صوتی با این هدفون بد نیست اما به کیفیت هدفونی در همین قیمت مانند انکر Soundcore Liberty Air 2 نمی‌رسد. با کنترلرهای لمسی راحت کار می‌کنید و مشکلی نخواهید داشت.

دوام باتری خوبی هم دارد. با روشن بودن قابلیت ANC می‌توانید با هر بار شارژ باتری تا ۸ ساعت از هدفون و در صورت خاموش بودن قابلیت ANC تا ۹ ساعت با آن کار کنید. اگر روی کیس قرار دهید؛ تا ۲۳ ساعت و در صورت روشن بودن ANC تا ۱۸ ساعت دوام باتری دارد. از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند و باید حدود یک ساعت صبر کنید تا باتری کامل شارژ شود. قیمت این ایربادز نزدیک به ۱۰۰ دلار است.

بهترین ایربادز از نظر باس: Mpow X3

اگر به صدای هدفون اهمیت زیادی می‌دهید و حتما صداهای زیر و بم با حجم بالا را دوست دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم هدفون بی‌سیم Mpow X3 را بخرید.

صداهایی که از این ایربادز شنیده می‌شود؛ هم بلند و هم کاملا متعادل و متوازن هستند. احساس نمی‌کنید صداها مصنوعی یا بیش از حد بلند و گوش‌خراش هستند. سازندگان این هدفون دقیقا می‌دانستند چه‌کار می‌کنند و قابلیت ANC آن نیز خوب کار می‌کند.

از استاندارد IPX8 برخوردار است تا در برابر آب و گردوغبار مقاوم باشد. بنابراین، نباید نگران عرق کردن خود باشید و برای ورزش، پیاده‌روی، رفتن به باشگاه و فعالیت‌های بیرون از خانه مناسب است.

در هر دو گوشی دارای کنترلرهای لمسی هستید و باعث می‌شوند کمتر سراغ گوشی تلفن بروید. گزینه‌های زیادی برای کنترل دارید؛ از جمله کنترل ANC و دستیار صوتی تلفن همراه ولی میزان حجم صدا را نمی‌شود با این کنترلرها کم و زیاد کرد.

دوام باتری هفت ساعت است که برای چنین هدفون بی‌سیمی خوب است. البته، اگر قابلیت نویز کنسلینگ را روشن بگذارید؛ باتری زودتر خالی می‌شود. با استفاده از کیس، شارژ باتری به ۲۳ ساعت می‌رسد. خوش‌بختانه با درگاه USB-C شارژ می‌شود و دارای فناوری شارژ سریع است. قیمت Mpow X3 روی سایت آمازون ۶۰ دلار است.

بهترین ایربادز برای ورزش: اسکال کندی Indy Evo

ابتدا ایراد بزرگ این هدفون بی‌سیم را بگوییم. اپلیکیشن Skullcandy تنظیمات EQ دستی نیست و فقط سه تنظیم برای موسیقی، پادکست و فیلم است.

این ایربادز از جهت مناسب بودن برای ورزش، ورک‌اوت و تمرین‌های بدن‌سازی در این فهرست قرار گرفته است. ورزش و تمرین‌های بدنی سریع باعث نمی‌شوند که احساس کنید کیفیت صدا تغییر کرده است و همیشه یک صدای با کیفیت و متعادل خواهید شنید.

دنبال صدای باس بزرگی نباشید؛ جز اینکه گوشی‌ها را محکم در گوش خود قرار داده باشید. از استاندارد IP55 پشتیبانی می‌کند که زیاد مناسب برای کارهای بدنی سنگین و عرق‌ریزان نیست و بهتر است پس از هر بار استفاده، گوشی‌ها را خشک کنید.

می‌توانید از یک گوشی به تنهایی استفاده و در رنگ‌بندی‌های بسیار متنوعی عرضه شدند تا بتوانید رنگی مناسب ست و مد خود انتخاب کنید.

دوام باتری تا ۶ ساعت است که برای هر فعالیت بدنی ورزشی کافی است. با ۱۰ دقیقه شارژ می‌توانند تا ۲ ساعت کار کنند. با کیس بیش از ۲۴ ساعت شارژ باتری می‌دهند و دارای ویژگی‌هایی برای ردیابی و پیدا کردن گوشی‌ها هستند. از طریق بلوتوث و موقعیت‌یابی مکانی گوشی گمشده را خواهد یافت. قیمت این ایربادز در سایت آمازون ۷۸ دلار است.

بهترین ایربادز از نظر دوام باتری: تائوترونیکس SoundLiberty 53

این هدفون بی‌سیم عمر باتری نسبتا متوسط ۵ ساعت در هر بار شارژ گوشی‌ها را دارد ولی به کمک کیس می‌تواند به مدت زمان شارژ ۳۶ ساعته برسد. یعنی شما می‌توانید ۷ الی ۸ بار از این هدفون بدون نیاز به شارژ کیس استفاده کنید.

متاسفانه از درگاه Micro-USB برای شارژ کیس استفاده می‌کند و نزدیک به ۵ ساعت طول می‌کشد ولی در قبال قیمت بسیار خوب ۴۵ دلار می‌ارزد.

کیفیت صدای این ایربادز هم نسبتا خوب است. یک هدفون باس محور نیست ولی صدایی کاملا متعادل گوش خواهید کرد. کیفیت تماس‌های صوتی باز هم بد نیست و بستگی زیادی به مکان شما دارد. در صورت تمایل می‌توانید فقط از گوشی چپ برای مکالمه‌ها استفاده کنید.

ویژگی مثبت بعدی تائوترونیکس SoundLiberty 53 پشتیبانی از استاندارد IPX7 است که برای یک هدفون بی‌سیم در این محدوده قیمتی بسیار خوب است. به راحتی در بیرون از خانه و وضعیت تعریق زیاد یا باران استفاده کنید و نگران خراب شدن آن نباشید.

بهترین ایربادز از نظر راحتی: آکی بی‌سیم EP-N5 True

گوشی‌های Aukey EP-N5 True Wireless Earbuds واقعا زیبا، محکم، راحت و مقاوم هستند. به طور کامل در گوش شما جا می‌گیرند و به سختی بیرون می‌آیند.

بهترین کیفیت صدا را ندارند ولی می‌توانید موسیقی‌های دلنشینی در طول روز گوش کنید. بیشتر برای شنیدن موسیقی‌های آرامش‌بخش و دارای صداهای پایین مناسب است. به ویژگی نویز کنسلیگ یا ANC مجهز است؛ حتی اگر هم‌تراز بهترین ایربادزها نباشد باز هم ارزش دارد و اجازه می‌دهد در محیط‌های شلوغ بتوانید صدای خوبی بشنوید.

کیفیت تماس صوتی گوشی‌ها به اندازه‌ای هست که مشکلی در مکالمه نداشته باشید ولی اگر چند میکروفن داخلی بیشتر داشت؛ محبوبیت بالاتری کسب می‌کرد.

کنترلرهای لمسی روی هر دو گوشی خوب هستند و حداقل اینکه بهتر از دیگر ایربادزها عمل می‌کنند. اگرچه قیمتی نسبتا پایین ۶۰ دلاری دارد ولی از درگاه USB-C برای شارژ کیس استفاده می‌کند.

در هر بار شارژ تا ۷ ساعت دوام باتری دارد و اگر حجم صدا را بلندتر کرده باشید و قابلیت ANC هم روشن باشد؛ احتمالا فقط ۵ ساعت دوام بیاورد. دارای استاندارد IPX5 برای ضد آب است؛ پس باید دست به عصا باشید و هنگام استفاده زیاد عرق نکنید.

حرف آخر

بهترین هدفون‌های دنیا که غالبا گران‌قیمت هم هستند؛ ترکیبی از چندین ویژگی شگفت‌انگیز بوده و سعی دارند هر قابلیت را در بالاترین سطح ارائه دهند ولی اینجا درباره ایربادزهایی حرف زدیم که قیمتی زیر ۱۰۰ دلار دارند و از یک یا چند ویژگی شاخص برخوردار هستند.

ارزان بودن این هدفون‌های بی‌سیم به معنای بد بودن آن‌ها نیست بلکه بیشتر به عنوان یک کلون ایرپاد مطرح می‌شود و انصافا ارزش خرید دارند.

روی کاغذ، از میان مدل‌هایی که معرفی کردیم؛ انکر Soundcore Liberty Air 2 واقعا بهتر از ایرپادز ۲ است و رقیب شایسته‌ای برای ایرپادز پرو محسوب می‌شود. شما هرگز نمی‌توانید با این قیمت، از پردازنده H1 یا سیستم نویز کنسلینگ اپل بهره ببرید ولی در ویژگی‌های دیگر مانند ضد تعریق بهتر عمل می‌کند.

دیگر مدل‌های معرفی شده هم ارزش خرید دارند و براساس اولویت شما می‌تواند یک تجربه کاربری رضایت‌بخشی به نسبت پولی که هزینه کردید؛ برایتان به ارمغان بیاورند.

منبع

   
2 نظرات
  1. اکبر می گوید

    با درود و تشکر از مطابتون
    بین مدل انکر مورد اسارتون و ایربادز لایو سامسونگ؛ پیشنهاد شما کدومه؟

  2. اکبر می گوید

    اشارتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.