اپل ایرپادز ۳ را معرفی کرد: بازطراحی، شارژ بی‌سیم، قابلیت spatial audio

با قیمت ۱۷۴ دلار و برخی بهبودها و پیشرفت‌ها

0

سرانجام پس از دو سال و خرده‌ای و انتظار زیاد کاربران اپل، نسل سوم ایرپادزهای این شرکت با تغییرات طراحی کوچک و شارژ بی‌سیم و پشتیبانی از قابلیت صدای فراگیر spatial audio معرفی شدند.

می‌توان گفت برخی جنبه‌های طراحی ایرپاد پرو و ایرپادزهای اپل درهم آمیخته شده و ایرپادز ۳ را ساختند. نسبت به اولین نسل ایرپادزها دارای شاخه‌ها یا گوشی‌های با ساقه‌های کوتاه‌تری هستیم. این ایرپادزها با قیمت ۱۷۹ دلار از امروز برای پیش‌خرید عرضه شده و از هفته آینده وارد بازار خواهند شد.

عمر باتری این ایرپادزها به ۶ ساعت افزایش پیدا کرده و در برابر آب و عرق مقاوم هستند. با استفاده از کیس سارژر آن‌ها می‌توانید در مجموع ۳۰ ساعت از این ایرپادزها استفاده کنید.

اپل می‌گوید از کنترلرهای force sensor ایرپاد پرو در این نسل جدید استفاده کرده است و دارای درایورهای اختصاصی و اکولایزر قابل انطباق هستند تا به طور خودکار خروجی صدا را تنظیم و بهینه کنند.

نسل جدید ایرپادزهای اپل با شارژهای بی‌سیم MagSafe سازگاری دارند و از صدای فراگیر spatial audio که در گذشته فقط روی ایرپاد پروها در دسترس بود؛ سود می‌برند.

spatial audio قابلیتی است که باعث می‌شود شما احساس کنید صدا از همه اطراف به سوی شما می‌آید و با چرخاندن سر، جهت صدا نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

اپل روی تجربه کاربری صدای بسیار خوب تاکید دارد و می‌گوید فناوری Dolby Atmos در موسیقی‌ها با ایرپادزهای جدید آمیخته شده است. اپل تاکید دارد که این نسل از ایرپادزها هم مانند AirPods Pro و AirPods Max از قابلیت ردیابی سر در هنگام تماشای فیلم پشتیبانی می‌کنند.

اپل می‌گوید عملکرد میکروفون‌ها را بهبود بخشیده است و دارای ویژگی AAC-ELD هستند؛ یک کدک گفتاری که باعث ارائه صدای با کیفیت Full HD می‌شود و ارتباطات صوتی واضح و طبیعی در تماس‌های فیس‌تایم به دست می‌دهد.

برخلاف انتظار، در ایرپادزهای جدید خبری از نویز کنسلینگ فعال نیست. این نسل از ایرپادزها از پردازنده H1 و SiP (سیستم‌درپکیج) برای پردازش صدا بهره می‌برند.


منبع theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.