ژاپنی‌ها از روبات‌های ترسناک به شکل گرگ برای دور کردن خرس‌ها استفاده می‌کنند

0

اگر به شهر تاکیکاوا در ژاپن بروید، چیز عجیبی می‌بینید: روبات‌هایی به شکل گرگ.

این روبات‌ها برای پیشگیری از حمله خرس‌ها در این شهر استفاده می‌شوند. مشکل حمله خرس‌ها در این شهر مدتی جدی شده بود. طوری که فقط در سال ۲۰۱۹، گزارش‌های حمله خرس‌ها به ۱۵۷ مورد رسید. بعد از نصب گرگ‌های روباتیک، دیگر هیچ حمله‌ای گزارش نشد.

خرس‌ها البته در این میان تقصیری نداشتند، این انسان‌ها هستند که با تغییر محیط زیست به آنها فشار می‌آورند. در مورد ژاپن، کاهش میوه بلوط که یکی از منابع تغذیه خرس‌ها بود، مسئول افزایش حمله آنها گزارش شده بود. خرس‌ها عادت دارند که قبل خواب زمستانی از این میوه‌ها تغذیه کنند و قسمتی از کالری مورد نیاز خود را تامین نمایند.

متاسفانه جنگل‌زدایی و افزایش رشد شهرها، حاشیه طبیعی بین خرس‌ها و انسان‌ها را کاهش داده و طبعا میزان تماس و حملات بیشتر شده است.

خوشبختانه ژاپنی‌ها از راه حل کشتار خرس‌ها استفاده نکردند و روبات‌های گرگی را ترجیح دادند. این گرگ‌ها البته ثابت هستند و فقط سر و گردن آنها حرکت می‌کند و صدای زوزه وحستناکی از آنها خارج می‌شود که همین برای نزدیک نشدن خرس‌ها کافی است.

خرس‌های سیاه و گرگ‌ها در حیات وحش ژاپن در بخش‌های مرکزی و شمالی کشور زندگی می‌کنند. متاسفانه گرگ‌ها به خاطر شکار بی‌رویه و کاهش منابع مودر نیاز، تقیریبا منقرض شده‌اند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.