شرکتی که دفترها و محل‌های کار کوچک و مدرن و زیبایی تولید می‌کند که در حیاط خانه هم قابل نصب هستند!

0

دوره، دوره کرونا و قرنطینه‌ها و دورکاری‌ها است. از میان دورکارها البته تعداد اندکی، شرایط آرمانی کار در منزل را مهیا کرده‌اند. بیشتر آنها همان میز کار سابق و اتاق شلوغ و تنگ و باریک سابق را دارند و با همین شرایط خود را تطبیق داده‌اند.

اما یک شرکت استونیایی به نام Ööd در این میان فکر بکری کرده است و دفاتر زیبا و کوچک و پیش‌ساخته‌ای طراحی کرده است که قابل نصب در حیاط و محوطه بدون استفاده یک منزل هم هستند. این دفاتر به زودی از طریق آمازون هم قابل خرید خواهند بود. هزینه خرید آنها ۱۹۹۰۰ دلار است.

این شرکت را ۲ برادر به نام یاک و آندره‌آس تیک تاسیس کرده‌اند. ایده این شرکت وقتی به ذهن آنها خطور کرد که برای کوهنوردی بیرون رفته بودند، اما هیچ کلبه و خانه کوچکی در کوهپایه‌ها برای استراحت پیدا نکردند.

به همین خاطر به نظرشان رسید که می‌شود با ساختن اتاق‌هایی که به درد یک استودیو، اتاق پخش موسیقی و فیلم، یوگا، باغچه زمستانه بخورد، به این نیاز مردم پاسخ داد.

دفاتر پیش‌ساخته آنها یازتاب‌دهنده سبک معماری مینیمالیسم هستند و ۲ اندازه دارند: نمونه ۹ متر مربعی و نمونه ۲۰ متر مربعی.

طرح اصلی همه این اتاق‌ها یکسان است و با این الگو و شالوده اصلی، آنها کاربری‌های متفاوت برای آن تعریف کرده‌اند و محصولات فرعی متنوع ساخته‌اند. از دفتر اداری گرفته تا اتاق سونا.

از این اتاق‌ها حتی می‌شود به عنوان محل‌های اقامتی کوچک هم استفاده کرد.

نصب قطعات پیش‌ساخته ۳ تنی ، تنها چند ساعت زمان می‌خواهد.

سطح بیرونی این اتاق‌ها آینه‌ای است و ۸۰ درصد نور خورشید را بازتاب می‌دهد و مانع دید به داخل از بیرون می‌شود. با این توضیح، نیازی به پرده هم نیست.


منبع businessinsider
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.