خانه کوچک هم می‌تواند محل زندگی شادی باشد، اگر چیدمان هوشمند و به‌روز در آن استفاده شده باشد

0

کسانی که در کودکی در خانه‌های بزرگ زندگی کرده‌اند، چندان میانه‌ای با خانه‌های آپارتمانی ۵۰ – ۶۰ متری که این روزها آنها را هم به سختی می‌شود خرید، ندارند. اما تصور کنید که ساخت و سازها متفاوت بودند و کسی به فکر مصرف‌کننده جوان کم‌درآمد بود و به صورت انبوه و با فناوری روز، خانه‌هایی با متراژ پایین اما راحت می‌ساخت …

شرکت Baluchon فرانسه در ارائه‌ای جدید نشان داده مه چطور می‌شود در مساحتی بسیار کم قسمت زیر شیروانی مشبک، انباری با گنجایش مناسب و آشپزخانه‌ای مجهز را گنجاند.

این شرکت خانه‌اش را رو یک تریلر دومحوره بنا کرده.  مسلما نقشه این خانه با چیزی که فعلا مورد نیاز ما است، تفاوت‌هایی دارد اما می‌تواند الهاماتی به ما درباره چگونگی ساخت و ساز و چینش وسایل خانه‌های کم مساحت بدهد.

Ræv (که در زبان دانمارکی به معنای فاکس است) با روکش سدر قرمز و آلومینیوم ساخته شده است.

در اتاق نشیمن یک مبل تختخواب شو بزرگ با فضای ذخیره سازی یکپارچه، و همچنین یک میز ناهار خوری و یک اجاق گاز با نمای هیزمی کوچک قرار داده شده که به عنوان سیستم گرمایش اصلی در خانه عمل می کند.

در مجاورت اتاق نشیمن فضای آشپزخانه قرار دارد که دارای فضای ذخیره سازی زیادی. یک اجاق گاز  چهار شعله، یک ماشین ظرفشویی، یخچال و یک سینک در آن جا گرفته است.این فضا با یک در کشویی به حمام جمع و جور دارای دوش و توالت منتهی می‌شود.

تازه  یک گاوصندوق در کابینت توالت پنهان شده است. (نباید می‌گفتم؟!)

فضای داخلی Ræv ازچوب صنوبر ساخته شده است و به لطف رنگ و لعاب سخاوتمندانه‌ای که در آن استفاده شده، فضای پرنوری ایجاد کرده است.

منطقه طبقه بالای Ræv با پله های چوبی قابل دسترسی است و شامل  اتاق خواب خانه کوچک به سبک زیرشیروانی با سقف کم ارتفاع و تخت دو نفره است.

یک کف توری نیز اینجا نصب شده است و  می ‌واند به عنوان یک مکان استراحت یا مطالعه استفاده شود و فضای کف موجود را افزایش می دهد، در حالی که نور روز را مسدود نمی‌کند.

قیمت خانه‌های کوچک بلوچون معمولاً از 80000 یورو (تقریباً 85000 دلار آمریکا) شروع می‌شود.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.