بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ با وجود باگ‌ها و مشکلات فروش تا کنون ۱۳ میلیون نسخه رسمی فروخته است

آیا این بازی اکشن اول شخص می‌تواند نجات‌دهنده «سی‌دی پروجکت رد» باشد؟

0

با همه جنجال‌ها و حاشیه‌هایی که پیرامون شرکت CD Projekt Red وجود داشت؛ آخرین عنوان بازی این شرکت به نام سایبرپانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077) بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی سبک اکشن است که ۱۰ دسامبر عرضه شد و روی بسیاری از پلتفرم‌های گیم دنیا مانند مایکروسافت، ویندوز، گوگل استادیا، کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار گرفته است و در سال ۲۰۲۱ برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس اس عرضه می‌شود.

طبق اطلاعاتی که توسط تحلیل‌گری به نام «دانیل احمد» افشا شده است؛ تا ۲۰ دسامبر تقریبا ۱۳ میلیون نسخه از این بازی فروخته شده است. این آمار براساس فروش روی هر پلتفرمی، از جمله PlayStation Network است که بسیاری از کاربران موفق نشدند این بازی را بخرند و ۸ میلیون پیش‌خرید آن پیش از انتشار و بازپرداخت‌هایی که توسط خرده‌فروشان فیزیکی و دیجیتال پردازش شده است.

به این ترتیب، بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ با فروش ۱۳ میلیون نسخه در ۱۰ روز اول عرضه، به درآمدی ۷۸۰ میلیون دلاری رسیده است تا هم‌رده برخی عناوین بازی‌های معروف و انحصاری شرکت‌های بزرگ سازنده بازی باشد. بازی Rockstar’s Red Dead Redemption 2 در اولین هفته خود ۷۲۵ میلیون دلار فروخت و بازی ندای وظیفه: جنگاوری نوین (Call of Duty: Modern Warfare) در سه روز نخست عرضه خود ۶۰۰ میلیون دلار درآمد داشت.

سایبرپانک ۲۰۷۷ سازنده‌اش را نجات می‌دهد؟

به طور معمول، ناشران بازی‌ها درباره اشتراک گذاشتن فروش خود صادق نیستند؛ مگر اینکه یک عنوان بازی فروش بسیار خوبی داشته باشد. درباره بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ انگیزه‌های دیگری مطرح است. هیئیت مدیره شرکت «سی‌دی پروجکت رد» به خاطر تاثیر احتمالی این آمار بر تصمیات سرمایه‌گذاری، اقدام به افشای میزان فروش کرده است.

چون اندکی پس از اینکه شرکت سونی این بازار را از شبکه PSN بیرون کشید؛ سهام «سی‌دی پروجکت رد» حدود ۲۲ درصد افت کرد و ارزش این شرکت ۱.۸ میلیارد دلار افت کرد. از آن زمان تا کنون و با عرضه بازی سایبرپانک ۲۰۷۷، اوضاع دوباره تا حدودی برای «سی‌دی پروجکت رد» بهبود یافته است ولی هنوز مانع از مطرح شدن دعاوی حقوقی سرمایه‌گذاران نشده است.

هیئیت مدیره «سی‌دی پروجکت رد» با افشای میزان فروش بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ امیدوار هستند نظر مساعد سرمایه‌گذاران را جذب کنند تا از شکایت خود صرف‌نظر کرده و سرمایه‌گذاری‌های خود را ادامه دهند.


منبع انگجت
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.