مهربانی غیرمنتظره: تغییر چهره و ظاهر مرد بی‌خانمان و تحویل او به خانواده‌ای که تصور می‌کرد او ۱۰ سال است که فوت شده!

0

برخی از انسان‌ها به صورت غیرمترقبه در زندگی بد می‌آورند و وارد چرخه‌ای از شکست‌ها و حوادث و اشتباهات در تصمیم‌گیری می‌شوند، طوری که بعد مدتی اصلا راهی برای نجات خود از این گرداب پیدا نمی‌کنند.

یک دفعه چشم باز می‌کنند و می‌بینند که خانواده و خانه‌شان را از دست داده‌اند و پناهگاهی جز خیابان‌ها ندارند و حتی باید برای تامین غذای خود به دیگران متکی باشند.

این مطلب، همان چیزی است که بر سر یک مرد ۴۵ ساله به نام خائو کوئیلو گوییماراس آمد.

او ۳ سال اخیر را در خیابان‌ها سر کرده بود. اما در این میان روزی، خوش‌شانسی هم به او رو آورد و یک پیرایشگر دلش به رحم آمد و از او دعوت کرد که برای اصلاح موی سر و صورت نزد او برود و اگر گرسنه است، غذایی به او بدهد.

گوییماراس البته ابتدا این پیشنهاد را رد کرد. فقط یک تیغ خواست تا خودش موی صورتش را بتراشد. اما اینجا اصرار پیرایشگر و آدم‌های حاضر در پیرایشگاه او باعث شد که سرانجام گوییماراس  قبول کند.

بعد از یک جلسه مفصل مرتب کردن موی سر و صورت، آدم‌های خیر به او لباس‌های مرتب شامل سه پیراهن و یک جفت شلوار و ژاکت و کفش دادند و ترتیب شست و شویش را دادند.

میزان تفاوت ظاهر او دیگر باورنکردنی شده بود. عکس‌های این تغییر ظاهری وارد شبکه‌های اجتماعی شد و اینجا بود که ناگهان اعضای خانواده‌اش عکس را شناختند. آنها که تصور می‌کردند که ۱۰ سالی است که فوت شده، پیدایش کردند و به نزدش رفتند.

آخر داستان ما البته به سبک داستان‌های پریانی تمام نمی‌شود. علیرغم اصرار خواهرش برای اینکه آقای گوییماراس  را نزد خودش ببرد، او قبول نکرده که سربار او باشد و همچنان در خیابان‌هاست. اما این نکته آخر لطف کلی داستان مبنی بر اینکه صرف فقط کمی وقت و هزینه می‌تواند زندگی نیازمندان را از این رو به آن رو کند، از بین نمی‌برد.

در فصل سرما، بدون قضاوت در مورد بی‌خانمان‌ها یاور آنها باشیم!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.