چگونه حساب اینستاگرام خودم را به صورت دائمی و همیشگی پاک کنم؟

0

به دلایلی محتلفی شما ممکن است تصمیم بگیرید که کلا حساب اینستاگرام خودتان را پک کنید.

مثلا:

۱- تصمیم گرفته‌اید که حساب جدید را باز کنید و یک آغاز تر و تازه داشته باشید و اکانت قبلی را فراموش کنید.

۲- دیگر دوست ندارید وقتتان با اینستاگرام تلف شود و می‌دانید اگر اکانت پاک نکنید، ممکن است دوباره وسوسه شوید و اپ اینستاگرام را نصب کنید و دوباره مشغول شوید.

۳-شک کرده‌اید که کسی به اینستاگرام شما دسترسی دارد و علیرغم اینکه حفظ امنیت در اینستاگرام ترفندهایی دارد، نمی‌خواهید دیگر ذهتان دغدغه امنیتی داشته باشد.

۴- بی‌عقلی کرده‌اید و فعالیت‌های ناشایستی انجام داده‌اید و پیام‌های دایرکتی با مضمون بد فرستاده‌اید و الان پشیمان هستید و دوست دارید اکانت قبلی را پاک کنید. (البته با این کار پیام‌های قبلی دایرکت شما در گیرنده پیام‌ها پاک نمی‌شود، مثلا اگر شماره موبایل داده‌اید یا اطلاعات شخصی فرستاده‌اید با حذف اکانت، این اطلاعات به صورت خودکار از گوشی گیرنده پاک نمی‌شود!)

۵- رفتاری که باعث شرمتان باشد، نداشته‌اید اما متوجه شده‌اید که کلا پلتفرم اینستاگرام، آن امنیت فراگیر کلی که تصور می‌کرده‌اید ندارد و ممکن است در آینده برایتان دردسر ایجاد شود.

به هر حال هر یک از ما ممکن است دلیلی برای ترک اینستاگرام داشته باشیم.

مرحله اول: از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید

اگر عکس‌ها و کپشن‌ها و کلا اطلاعات حساب اینستاگرام برای شما اهمیت دارد، باید نخست از آنها پشتیبان بگیرید

برای این کار در مرورگر اینترنتی وارد سایت اینستاگرام بشوید و یوزر و پسورد خودتان را وارد کنید. (توجه کنید: با مرورگر اینترنتی و نه خود اپ)

وارد صفحه پروفایل خود بشوید.

حالا به روی چرخدنده سبز یا همان Settings کلیک کنید.

در گام بعدی در بخش Privacy & Security، روی Request Download کلیک کنید.

یک آدرس ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید وارد کنید و دکمه next را بزنید.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

اینستاگرام هر زمان که نسخه قابل دانلود ایجاد شد از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهید تا دانلودش کنید.

مرحله دوم یا اصلی: حذف دائمی اکانت اینستاگرام

متاسفانه هنوز هم در جامعه کسانی را می‌بینیم که تصور می‌کنند با حذف اپلیکیشن اینستاگرام، اکانت هم حذف می‌شود و بعد می‌توانند با نصب دوباره و ساختن یک امانت جدید، دردسرها و دشواری‌ها را فراموش کنند. در صورتی که مسلم است با این کار، اکانت قبلی همچنان پایدار است.

برای حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی به اینجا بروید.

اینجا از شما پرسیده می‌شود که چرا می‌خواهید این کار را کنید. این در واقع برای این است که اینستاگرام برآوردی از دلیل ترک کاربران داشته باشد و بداند که مشکل از خودش است یا کاربر خودش به دردسری افتاده.

مثلا کاربر از تبلیغات این اینستاگرام ناراضی است، از وقتی که اینستاگرام از او می‌گیرد، شکایت دارد، ایمنی و حریم خصوصی دغدغه اوست، اکانت جدیدی درست کرده و قبلی را دیگر نمی‌خواهد و …

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

شما می‌توانید موردی را که به نظر شما نزدیک‌تر است، از فهرست انتخاب کنید.

بعد از این دوباره از شما یوزر و پسورد اکانتی که می‌خواهید حذف کنید، پرسیده می‌شود و اطمینان کسب می‌شود که به صورت دائمی قصد حذف اینستاگرام خود را دارید.

توجه داشته باشید که با حذف اکانت، کلیه اطلاعات شما می‌پرد، از عکس و کپشن گرفته تا بیوی شما و خودتان دیگر نمی‌توانید به متن پیام‌های ارسالی قبلی‌تان دسترسی داشته باشید. برای همین در مرحله یک توصیه کردم اگر اطلاعات ضروری دارید، از آنها پشتیبان بگیرید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.