لندرور دیفندر ۲۰۲۱ ، به‌روزرسانی ماهرانه از یک شاسی کوتاه کلاسیک

عاشقان آفرود دلایل زیادی برای انتخاب Land Rover Defender مدل ۲۰۲۱ دارند

0

چندین دهه بود خودروهای آفرود و شاسی کوتاه لندرور دیفندر در ورطه تکرار طراحی افتاده بودند ولی لندرور دیفندر ۲۰۲۱ طوری طراحی شده است که انگار هرگز چنین خودرویی در دنیا نبوده است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این خودرو بهترین آفرود سال ۲۰۲۱ است و رقیب جدی برای آفرودهایی مانند مرسدس بنز کلاس G، تویوتا لندکروزر و جیپ رانگلر محسوب می‌شود.

شرکت لندرور تصمیم گرفته است این خودرو را در دو مدل دو در و چهار در موسوم به مدل‌های ۹۰ و ۱۱۰ با هشت نوع پیشرانه وارد بازارهای مختلف کند.

طراحی بیرونی این خودرو نسبت به نمونه اولیه‌ای که دیدیم؛ اندک تغییراتی داشته است اما داخل کابین قرار بود ساختار کاملا متفاوتی داشته باشد ولی با مقررات ایمنی مغایرت داشت و در نسخه نهایی شاهد آن‌ها نیستیم.

صفحات ترمز به کار رفته در این خودرو از جنس سیلیکون ساتین هستند. در داخل خودرو، روکش صندلی مصنوعی Robustec کار گذاشته شده است که باعث کاهش سایش در صندلی‌ها می‌شود.

شرکت لندرور تصمیم گرفته است مدل‌های ۹۰ و ۱۱۰ این خودرو همزمان وارد بازار شوند. در واقع، تصمیم بزرگ درباره این شاسی بلند آفرود؛ عرضه مدل ۹۰ در ایالات متحده است. مدل ۹۰ مانورپذیری و عملکرد بهتری دارد و از اتاقک کوچک‌تری سود می‌برد. طول بدنه مدل ۹۰ نزدیک به ۴۳.۶ سانتیمتر کمتر از مدل ۱۱۰ است و همین موضوع باعث بهبود عملکرد آفرود می‌شود.

دیفندر ۹۰ در دو ظرفیت ۵ و ۶ نفره عرضه می‌شود ولی دیفندر ۱۱۰ در سه ظرفیت ۵، ۶ و ۷ نفره وارد بازار خواهد شد و فضای داخل کابین بیشتری دارد.

یک مدل از دیفندر ۹۰ با پیشرانه شش سیلندر ۳ لیتری توربودیزل، ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر وارد بازار می‌شود که شتابی از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در زمانی ۶.۷ ثانیه دارد. فناوری هیبرید خفیف، سامانه خاموش شدن پیشرانه در هنگام توقف، سیستم چهارچرخ متحرک و تقسیم گشتاور هوشمند نیز در این مدل نصب شده است.

مدل هیبریدی از این خودرو با نام P400e نیز عرضه می‌شود که پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر بنزین‌سوز و یک موتور الکتریکی دارد تا در مجموع ۴۰۴ اسب بخار قدرت داشته باشد. با باتری برقی این خودرو می‌توان تا ۴۳ کیلومتر رانندگی کرد.

مدل ۱۱۰ با پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ چهار سلندری و ۲۹۶ اسب بخار عرضه می‌شود که سرعت صفر تا صد کیلومتر را در ۷.۷ ثانیه پر می‌کند.

قیمت پایه مدل ۹۰ لندرور دیفندر ۲۰۲۱ از ۴۷۴۵۰ دلار آغاز می‌شود و مدل ۱۱۰ تا ۵۱۸۵۰ دلار افزایش قیمت دارد. این شاسی بلند مخصوص آفرود قیمت ارزانی ندارد ولی در مقایسه با برخی رقبا مانند جیپ رانگلر روبیکان با قیمت متعادل‌تری دارد.

لندرور دیفندر ۱۱۰ SE با قیمت ۸۲۵۷۵ عرضه می‌شود که باز نسبت به قیمت خودروهایی مانند تویوتا لندکروزر با ۹۱ هزار دلار و مرسدس ‌بنز G550 با قیمت ۱۳۲ هزار دلار ارزان‌تر است.

منبع cleveland
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.