اپلیکیشن واقعیت افزوده لندرور ۲۰۱۹ برای هر راننده‌ای غنیمت است

0

هنگامی که یک خودروی جدید می‌خریم؛ بیشتر از آنکه مسحور زیبایی و بوی تازگی آن باشیم؛ به فکر یادگیری سریع رابط جدید این خودرو هستیم.

سریعا می‌خواهیم سر در بیاوریم این کلیدهای اضافی و جدید چه کاری انجام می‌دهند؟ چگونه می‌شود آیینه‌ها و صندلی‌ها را تنظیم کرد؟ سیستم پخش و سرگرمی آن چگونه کار می‌کند و ناوبری آن سخت یا آسان است؟

برخی از افراد با آزمایش و خطا و برخی از راننده‌ها هم با دفترچه‌های راهنمای کاغذی یا جست‌وجو در اینترنت سعی می‌کنند زودتر به زبان ماشین مسلط شوند و نحوه کار هر چیزی را یاد بگیرند.

هنگامی که درباره خودروهای جدید چند سال پیش صحبت می‌کنیم؛ یادگیری رابط کاربری ماشین چندان سخت نبود و غالب خودروها هم مشابه هم بودند با اندگی تفاوت و اختلاف سلیقه.

اما در خودروهای مدرن امروزی که مملو از فناوری و ویژگی‌های پیشرفته هستند و ده‌ها کلید و رویکرد خلاقانه برای رانندگی دارند؛ دیگر نمی‌توان چند روزه به کل قضایا مسلط شد و باید زمان بیشتری صرف کنید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شرکت لندرور (Range Rover) ایده جالبی برای کمک به راننده‌ها و خریداران خودروهایش مطرح کرده است و همراه با مدل‌های ۲۰۱۹ خود از جمله لندرور اسپرت SVR یک اپلیکیشن واقعیت افزوده به نام Land Rover iGuide می‌دهد.

به حداقل رسیدن سردرگمی

وقتی این نرم‌افزار را روی گوشی تلفن همراه خود نصب می‌کنید و در خودروی لندرور می‌چرخانید؛ بخش‌های مختلف خودرو در تصویر فعال شده و با لمس یا ضربه زدن روی آن‌ها می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید یا دفترچه راهنمای آن کلید و بخش را بخوانید. حداقل فایده‌اش این است که نام کلید مربوطه را می‌دانید.

 

مثلا، وقتی گوشی را سمت داشبورد می‌گیرید؛ کلیدهای روی داشبورد در عکس پررنگ‌تر شده و عملکرد هریک مشخص می‌شود. وقتی اسمارت‌فون را سمت درب‌ها می‌گیرید؛ کلیدهای روی درب‌ها برای تنظیم آیینه‌ روشن شده و شما را راهنمایی می‌کنند.

خلاصه اینکه به طور واقعیت مجازی می‌توانید با کلیدها و بخش‌های مختلف خودرو آشنا شوید. اپلیکیشن iGuide به وضوح سردرگمی شما را طی روزهای اول خرید خودرو کمتر می‌کند و زودتر می‌توانید به همه‌چیز درون خودرو مسلط شوید و حس اعتماد به نفس خود را دوباره به دست بیاورید.

البته، کار با این نرم‌افزار یا استفاده از آن به معنای راحتی بیشتر و استراحت دادن به مغز نیست. به هر حال، وقتی یک خودروی مدرن و مجهز امروزی می‌خرید؛ باید ذهن‌تان شروع به کار کند و چیزهای جدیدی یاد بگیرد یا به خاطر بسپارد. نرم‌افزار iGuide این یادگیری و به خاطر سپاری را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند.

این واقعیت افزوده نیست

اجازه دهید یک کشف جالب کاربران خودروهای لندرور را به شما بگوییم. مشتریان خودروهای لندرور با نصب اپلیکیشن iGuide و استفاده از آن در برخی مدل‌های قدیمی متوجه شدند واقعا از دوربین و ماژول‌های واقعیت افزوده استفاده نمی‌کند.

این نرم‌افزار برای برخی از مدل‌های دیگر لندرور کار می‌کند و حتی اگر شما داخل خودرو نباشید؛ باز هم می‌توانید با بخش‌های مختلف خودروی خود آشنا شده و زودتر به هدف دلخواه خود برسید. برخی از مشتریان لندرور می‌گویند برای برخی مدل‌ها واقعیت افزوده آن کار می‌کند و برای برخی دیگر از مدل‌های نسبتا قدیمی یک اپلیکیشن از پیش طراحی شده است.

به هر حال، ایده لندرور برای هر راننده‌ای جالب و ضروری است. خبر خوبی برای خودروهای آینده است که انتظار داریم در برندها و خودروسازهای بیشتری مشاهده کنیم. با روندی که خودروهای جدید در پیش گرفته و بیشتر دارند شبیه به داشبورد هواپیماها می‌شوند؛ بدون داشتن یک اپلیکیشن واقعیت افزوده نمی‌توان آن‌ها را حرکت داد.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.