با اپلیکیشن لونا Loóna هر شب در رختخواب آرامش پیدا کنید و راحت به خواب بروید

1

مشکل خواب، مشکل بزرگی است که عده زیادی از مردم با آن دست به گریبان هستند. بیشتر وقت‌ها آخر شب به شدت خسته هستیم، این نگرانی را هم داریم که اگر به موقع خوابمان نبرد، صبح نتوانیم به موقع از خواب برخیزیم و شاداب به سر کار برویم. اما علیرغم این خستگی مجبوریم با خودمان کلنجار برویم تا بتوانیم بخوابیم. به عبارت دیگر به صورت متناقض از شدت خستگی، خوابمان نمی‌‌گیرد!

به همین خاطر عده زیادی از مردم به قرص‌های خواب رو می‌آورند. اما مسلما رعایت بهداشت خواب بسیار مهم است. مثلا شما نباید برای کارهایی مثل مطالعه درسی به رختخواب بروید، چون مغز به نوعی شرطی می‌شود و خوابیدن شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. همچنین نباید با گوشی و تبلت به رختخواب بروید و مرتب در یک سیکل معیوب، شبکه‌های اجتماعی را چک کنید. شام سبک و با فاصله هم مهم است.

اما ممکن است همه اینها را انجام بدهیم و خوابمان نبرد. قدیمی‌تر‌ها می‌گفتند که در ذهنتان گوسفندهای تخیلی را بشمارید تا خوابتان ببرد.

این توصیه عجیب، ریشه در یک واقعیت دارد. اگر ما بتوانیم ذهنمان را از کارهای روزانه و برنامه‌ریزی‌های فردا و اخبار دلخراش رسانه‌های فاصله بدهیم و فقط کمی ریلکس شویم، همه چیز حل می‌شود و اولین موج خواب پلک‌های ما را روی هم می‌آورد.

اپلیکیشن خلاقانه لونا Loóna، برداشت مدرنی از این توصیه قدیمی است!

این اپلیکیشن کار جالبی می‌کند و به صورت ساده و کارا، ذهن شما را به سمت دیگری متوجه می‌کند.

برای مثال تصاویری از یک خانه یا معبد زیبا نشان می‌دهد و شما باید گام به گام در حین شنیدن یک موسیقی آرامش‌بخش، با تپ کردن اجزای بنا را رنگ کنید.

خود اشیا و بناها و مناظر این اپلیکیشن هنرمندانه طراحی شده‌اند و حس شناوری و آرامش را القا می‌کنند.

بنابراین وقتی هر شب اپ را اجرا می‌کنید، یک دفعه می‌بینید که همه فشارهای کار روزانه دارد یادتان می‌رود و به سمت سرزمین خواب راهنمایی می‌شوید.

خوشبختانه این اپ، همه نسخه اندروید و هم iOS دارد.

البته این اپلیکیشن خرید داخل اپ هم دارد و شما اگر می‌خواهید به صورت کامل از همه امکاناتش استفاده کنید باید ویژگی‌ها و طرح‌هایی را با پرداخت پول آنلاک کنید. اما امکانات رایگان آن هم غنیمتی است.

بی‌خود نیست که گوگل این اپلیکیشن را اپ برتر سال ۲۰۲۰ معرفی کرده است!

 
1 نظر
  1. ساده نویس می گوید

    سلام . این مطلب در سایت شما جناب دکتر تبلیغاتی است یا این که باور شماست به آرامبخش بودن نرم افزار لونا . آیا شما این نرم افزار را روی گوشی خودتان نصب کرده اید؟ من نصب کردم و از آن استفاده کردم . حقیقتش این که نمی دانم آن آرامشی که شما از آن حرف می زنید چیست و یا این که به احتمال قوی اوضاع روحی و روانی من آنقدر خراب است که انگار هیچ چیزی حالم را خوب نمی کند و باید به یک مشاور خودم را نشان بدهم .
    این نرم افزار مقداری آهنگ صدا و رنگ است و افکت و آرام بخش بودنی را من در آن ندیدم . حقیقتش این که شاید من از این فضاسازی های شرقی چینی بدم می آید و در کل از چین بدم می آید که نتوانستم آن را تحمل کنم . شاید در قسمت های دیگر آن فضاهای دیگری هم بوده است که من نصب نکردم و آرامشی که شما از آن نوشته اید را کسب نکردم و الی آخر .
    من نمی دانم این نرم افزار تولید کدام کشور است و در سایر بخش هایش نیز چه آهنگهایی بر شنیدن وجود دارد اما من یکی اجازه بدهید که بگویم خوشم نیامد حتی اگر گوگل آن را نرم افزار برتر ۲۰۲۰ معرفی کرده باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.