mynoise، سایت و اپلکیشنی که با پخش صداهایی دلپذیر به شما آرامش و انگیزه برای کار می‌دهد

0

در این پست می‌خواهم یک سایت و اپلیکیشن واقعا کاربردی و آرامش‌زا را به شما معرفی کنم که اتفاقا بسیار ساده عمل می‌کند.

وقتی قضیه دورکاری به خاطر کرونا پیش آمد، در ابتدای امر برخی از ماها با خودمان گفتیم، چقدر خوب! اتفاقا در خانه که میزان کارایی‌مان بالا می‌رود و می‌توانیم راحت‌تر و سریع‌تر کارها را انجام بدهیم.

اما چه کنیم که در عمل، خیلی‌هایمان متوجه شده‌ایم که این مطلب درست نبوده و کارایی‌مان از محل کار هم پایین‌تر هم آمده است.

در یک پست پیشین «یک پزشک» به یک علت اشاره کردم: از دست رفتن انضباط و مقید نبودن ما به دیسیپلین کاری و حتی پوشش خیلی راحت در خانه ممکن است، روی کار ما هم تاثیر بگذارد.

اما یک دلیل دیگر این است که مغز ما معتاد صداهای محل کار شده است. مثلا صدای اندک رفت و آمد و همهمه دیگر همکارها یا حتی صدای تایپ کردنشان را در نهان دوست داشتیم!

و حالا که از این صدا محروم شده‌ایم، سکوت مطلق به ما کمک نمی‌کند.

سناریوی عکس این حالت هم وجود دارد و آن وقتی که یک همکار وراج، امان از ما بریده و ما لابد به گجتی‌هایی مانند هدفون‌های دارای نویز کنسلیشن فکر می‌کنیم. البته خیلی آرمانی‌تر، طوری که کلا صدای طرف را نشنویم!

و یک سناریوی دیگر: وقتی اصلا تشویشی در درون داریم و بابت مسئله‌ای با خودمان درگیریم و نشخوار خاطرات بد می‌کنیم و دوست داریم با چیزی حواسمان پرت بشود.

و قول می‌دهیم این سناریویی آخر باشد و برسم به معرفی اصلی این پست:

تعداد آدم‌هایی که وزو گوش دارند، کم نیست و یکی از ساده‌ترین و کاراترین درمان برای انها یک سری صدا است که صدای وزوز را خنثی می‌کنند.

سایت و اپلیکیشن mynoise در نهایت سادگی دقیقا در همه این سناریوها به کمک ما می‌آید.

در این سایت صداهای متنوعی قرار داده شده که شما می‌توانید به عنوان یک صدای دلپذیر زمینه‌ای در هنگام کار در خانه یا مطالعه یا هنگام خواب از آن استفاده کنید. یا از این صداها به عنوان صدای سفید (وایت نویز) برای پوشاندن صداهای مزاحم یا وزوز گوش یا غلبه بر صدای مزاحم درون کله‌تان استفاده کنید.

صداهای خیلی متنوع هستند و خوب انتخاب شده‌اند و آرامش زیادی هم ایجاد می‌کنند:

صدای ساحل دریا – صدای آبشار – صدای یک کافه رستوران – صدای باران – صدای ملایم یک باغ ژاپنی – همهمه کلیسیایی – صدای گام برداشتن در یک جنگل – صدای یک دفتر کار آرام و …

سایت mynoise

اپلیکیشن iOS

اپلیکیشن اندروید


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.