این اتاقک تخم‌مرغی ۲۵ هزار دلاری به شما در محل کار آرامش می‌دهد

قابلیت نصب در مکان‌های عمومی مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و پارک‌ها را هم دارد

0

دفاتر کاری، هتل‌ها، فرودگاه‌ها و بسیاری از نقاط دیگر شهری در زندگی‌های امروزی استرس‌زا هستند.

شرکت OpenSeed می‌گوید برای این مشکل یک راه‌حل دارد. این شرکت اتاقک یا Pod بسته‌ای به نام OpenSeed Meditation Pod طراحی کرده است که می‌تواند در هر فضایی نصب شود و محلی برای آرامش‌بخشی و مدیتیشن باشد.

این اتاقک نزدیک به ۴۵۴ کیلوگرم و به شکل تخم‌مرغی است. البته، شبیه به یک بشقاب پرنده سقوط کرده از فضا هم هست. طراحی این اتاقک به گونه‌ای است که بتوان آن را در محیط‌های کاری شیک و زیبا یا فرودگاه‌ها و هتل‌ها نصب کرد و باعث به هم خوردن دکوراسیون آن‌ها نشود.

درون این اتاقک، علاوه بر اینکه فضایی برای نشستن آرام و سبک بدون سروصداهای بیرونی فراهم شده است؛ می‌توان از صدا، نور و فناوری هم برای خودآگاهی استفاده کرد. تا سه نفر درون هریک از این اتاقک‌ها جا می‌شوند.

طوری ساخته شده که شما بتوانید ناگهان از یک محیط شلوغ وارد یک محیط آرام و خلاءمانند شوید و خودتان را شارژ کنید. ترکیب نور و صدا و فناوری Meditation Pod باعث آرامش‌بخشی ذهن شده و خلاقیت را افزایش می‌دهد.

یک صفحه‌نمایش لمسی درون این مکان نصب شده است تا با اختیار خود، موسیقی‌های آرامش‌بخش، پادکست‌های الهام‌بخش و انگیزشی، آموزش‌های مدیتیشن و صداهای سفر به درون خود را انتخاب کرده و گوش کنید.

از دیگر امکانات Meditation Pod می‌توان به سیستم تهویه هوا، بلندگوهای مخفی با فناوری پخش صدای سه بعدی و دیوارها‌های ضد نویز اشاره کرد. نه صدای شما به بیرون از اتاقک می‌رود و نه صداهای بیرون را از داخل خواهید شنید.

شرکت OpenSeed می‌گوید هر فردی به طور بالقوه می‌تواند مشتری این اتاقک‌ها باشد. افراد در خانه شخصی خود هم می‌توانند آن را نصب کنند و البته استخرها، ماساژورها، تفریح‌گاه‌ها، دانشگاه‌ها و هر جایی که انسان و استرس توام هستند؛ امکان نصب و استفاده از آن وجود دارد.

کارشناسان OpenSeed اعتقاد دارند انسان امروزی با ابزارها و تحولات فناوری خارج از خودش به آرامش نمی‌رسد؛ بلکه باید یک سفر درونی به اعماق وجودش برای رسیدن به آگاهی‌ها و یقین‌های بیشتر داشته باشد. این اتاقک‌های مدیتیشن دقیقا برای این هدف طراحی شدند و اجازه می‌دهند انسان ساعتی بدون هیاهوی بیرون از وجودش، به آرامش برسد.

قیمت OpenSeed Meditation Pod حدودا ۲۵ هزار دلار است و از اوایل سال ۲۰۲۱ تحویل سفارش‌ها به مشتریان آغاز می‌شود.


منبع businessinsider
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.