این ۱۰ پست اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ بیشتر از همه لایک گرفتند – بازتاب جو عمومی اندوه از فقدان‌ها

0

سال ۲۰۲۰ ، سال خوبی نبود و این موضوع در پست‌های برتر اینستاگرام این سال هم نمایان است. البته اگر پست‌های کایلی جنر و آریانا گرانده صرف‌نظر کنیم!

پرلایک‌ترین پست اینستاگرام در سال پیش، عکس-کپشنی بود که کریستیانو رونالدو در مورد درگذشت دیه‌گو مارادونا در اینستاگرام گذاشته بود و ۱۹.۷ میلیون لایک گرفت.

بعد از آن پستی در مورد مرگ چادویک بوسمن -هنرپیشه پلنگ سیاه- قرار دارد که در اکانت خودش توسط مدیران اکانت پست شده بود و ۱۹.۱ میلیون لایک گرفته بود.

در مقام سوم پست لیونل مسی در مورد مرگ مارادونا قرار دارد که ۱۶.۴ میلیون لایم گرفته.

در رتبه پنجم پست لبران جیمز در مورد مرگ کوبی برایانانت قرار دارد که ۱۵.۵ میلیون لایک گرفته است.

کایلی جنر ۴ پست پرلایک از ۱۰ پست پرلایک اینستاگرام را به تنهایی به خود اختصاص داده است! آریانا گرانده هم پستی در مورد اعلام ازدواجش دارد که ۱۵.۴ میلیون لایک گرفته.

به عبارتی حتی در قسمت‌های عکس‌های پرلایک و محبوب اینستاگرامی که انتظار داشتیم در آنها عکس‌های جنجالی یا سرخوشانه سلبریتی‌ها رتبه برتر را داشته باشند، ۴۰ درصد عکس‌ها مربویط به غم و اندوه و فقدان هستند.

البته باید در نظر گرفت که احتمالا اگر اینستاگرام به جای اصطلاح لایک از دکمه‌ای با مفهوم ری اکشن یا عکس‌العمال و بازخورد استفاده می‌کرد، احتمالا تعداد نوشته‌های انستاگرامی با بار اندوه بیشتر از اینها می‌شد. چون بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که لایک زدن برای پستی که در آن خبر مرگ کسی اعلام شده، شاید به معنای خوشحالی تلقی شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.