نگران امنیت و حفظ حریم خصوصی خود در اینترنت هستید؟ از این ۶ افزونه استفاده کنید

0

در اینترنت هیچ وقت امنیت کامل وجود نداشته و با توجه به جو حاکم، نباید توقع حفظ حریم خصوصی خود را به صورت کامل داشته باشید. درج‌کنندگان آگهی‌ها مثل شرکت‌ بزرگ فیس‌بوک یا آمازون سعی می‌کنند تا با رصد رفتار کاربران، متناسب‌ترین آگهی‌ها را به آنها نشان بدهند. شاید به نظرتان این به خودی خود چیز بدی نباشد، اما هیچ کس دوست ندارد که کسی سابقه پزشکی‌اش را بداند یا اینکه از خریدهای آنلاینش اطلاع داشته باشد.

در اینجا ۶ افزونه خوب به شما معرفی می‌کنیم که امنیت آنلاین شما را ارتقا می‌دهند. این افزونه‌ها می‌توانند آگهی‌های نامرئی و رصدکننده‌ها را بلاک کنند. یک فایده جانبی آنها، سریع‌تر شدن لود برخی سایت‌ها با پیشگیری از بارگزاری کدهای رصدکننده است.

افزونه HTTPS Everywhere

با SSL و رمزنگاری خیال ما تا حدی راحت است که اطلاعاتی که بین ما و یک سایت رد و بدل می‌شود، توسط کسی در این وسط شنود نمی‌شود. افزونه HTTPS Everywhere توسط یک گروه اینترنتی غیرانتفاعی به نام بنیاد Electronic Frontier نوشته شده که می‌تواند حتی در مورد سایت‌هایی که به صورت پیش‌فرض پروتکل SSL ندارند، این حالت را فعال نماید.

این افزونه توسط بیشتر مرورگرها مانند کروم، فایرفاکس، اپرا و اج پشتیبانی می‌شود.

افزونه Privacy Badger

یک افزونه همه‌کاره برای بلاک کردن رصدکننده‌های نامرئی در سایت‌هاست. این افزونه به صورت پویا و پیوسته اجزا و المنت‌های صفحات لود شده را زیرنظر می‌گیرد و متوجه می‌شود که کدام یک قصد رصد شما را دارند و جلوی آنها را می‌گیرد.

باز این افزونه توسط بیشتر مرورگرها پشتیبانی می‌شود.

افزونه uBlock Origin

تبلیغات به خودی خود بد نیستند. اگر آنها نبودند شما باید برای استفاده از خدمات بسیاری از سایت‌ها یا خواندن مقالات به صورت مستقیم پول پرداخت می‌کردید. اما مشکل اینجاست که آگهی‌ها بیش از حد می‌کوشند که اطلاعات در مورد ما کسب کنند و مرتب ما را هدف قرار می‌دهند.

uBlock Origin یک افزونه سبک و ساده، اما کارا است که توسط میلیون‌ها کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد و جلوی فعالیت رصدی تبلیغات را می‌گیرد.

فقط مواظب باشید که افزونه‌های زیادی با نام مشابه هم هستند و اشتباهی افزونه‌های بدون کارایی را دانلود نکنید.

دانلود این افزونه برای کرومفایرفاکس و اج.

افزونه‌های PixelBlock  و ClearURLs

ما معمولا فکر نمی‌کنیم که باز کردن یک ایمیل ساده هم امکان رصد ما را می‌دهد. اما جالب است بدانید که بیشتر ایمیل‌هایی که توسط برندهای معتبر ارسال می‌شود، پیکسل‌های کوچک و غیرقابل رؤیت دارند که حتی به فرستنده می‌گویند که چه زمانی شما را ایمیل باز کرده‌اید!

تازه گاهی کاربران شخصی هم از تکنیک‌هایی مشابه استفاده می‌کنند و طبیعی است که هیچ کس نمی‌خواهد زمان باز شدن ایمیل و یا آی پی اش را بداند!

بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما PixelBlock را نصب کنید. این افزونه جلوی لود شدن پیکسل‌ها را می‌گیرد و به علاوه هر وقت تشخیص ارسال ایمیل‌های اینچنینی را داد، یک علامت چشم قرمز را کنار ایمیل به شما نشان می‌دهد. این طوری فرضا اگر یک دوست هم از این شیوه برای زیر نظر قرار دادن شما استفاده کند، شما متوجه می‌شوید و بیشتر احتیاط می‌کنید.

اما خیلی اوقات لینک‌هایی هم که در ایمیل‌های تبلیغاتی ارسال می‌شوند، قابلیت رصد شما را دارند. پس بهتر است شما افزونه ClearURLs را نصب کنید. (کرومفایرفاکساج)

افزونه Firefox Multi-Account Containers

فعالیت آنلاین بیشتر ما یک جنبه کاری و حرفه‌ای و یک جنبه شخصی و یا توام با سرگرمی دارد. اگر می‌خواهید هنگام کار با یک مرورگر در یک سیستم، این دو نوع فعالیت را از هم جدا کنید تا احیانا آثار فعالیت‌های شخصی شما خللی در کار رسمی شما ایجاد نکنند، می‌توانید از Firefox Multi-Account Containers استفاده کنید.


منبع techcrunch
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.