اپل هشدار داد: اگر تجهیزات پزشکی دارید؛ آن‌ها را در یک فاصله امن دور از آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگاسیف نگه دارید

آیفون ۱۲ بیشتر از آیفون‌های قبلی آهن‌ربا دارد و خطری جدی برای تجهیزات پزشکی است

0

اپل مدت‌ها است که اذعان کرده آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگاسیف (MagSafe) ممکن است در تجهیزات پزشکی مانند دستگاه‌های تنظیم‌کننده ضربان قلب یا  دفیبریلاتورها تداخل‌هایی ایجاد کنند ولی روز شنبه به طور رسمی یک راهنما در این زمینه منتشر کرد.

اپل می‌گوید آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگاسیف را در یک فاصله امن از تجهیزات پزشکی خود نگه دارید. اپل توضیح می‌دهد که آیفون ۱۲ شامل آهن‌ربا و قطعات رادیویی است که از میدان‌های مغناطیسی استفاده می‌کنند. این شرکت تاکید می‌کند که تمام اکسسوری‌های فناوری مگاسیف هم دارای آهن‌ربا و میدان‌های مغناطیسی هستند؛ از جمله شارژرهای MagSafe Charger و MagSafe Duo Charger از امواج رادیویی استفاده می‌کنند.

قطعاتی که دارای آهن‌ربا بوده و از میدان‌های مغناطیسی و پرتوهای الکترومغناطیسی استفاده می‌کنند؛ بالقوه می‌توانند در عملکرد دستگاه‌های پزشکی تداخل ایجاد کنند.

اپل می‌گوید دستگاه‌های پزشکی مانند تنظیم‌کننده‌های ضربان‌های قلب یا دستگاه‌های شوک الکتریکی قلبی مانند دفیبریلاتورها، دارای سنسورهایی هستند که هنگام قرارگیری در نزدیکی یک آهن‌ربا یا قطعاتی با پرتوهای الکترومغناطیسی، واکنش نشان می‌دهند. بنابراین، کاربران باید برای جلوگیری از هرگونه برقراری تماس از نزدیک میان این دستگاه‌ها، آیفون‌های ۱۲ و اکسسوری‌های مگاسیف را همیشه در یک فاصله امن و مطمئن با آن‌ها قرار دهند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اپل برای شارژرهای بی‌سیم فاصله ۱۲ اینچ یا ۳۰ سانتی‌متر و برای آیفون ۱۲ و دیگر لوازم جانبی فاصله مطمئن ۶ اینچ یا ۱۵ سانتی‌متر را پیشنهاد می‌کند.

فقط تجهیزات پزشکی قلبی؟!

دفیبریلاتورها دستگاه‌هایی هستند که با ارسال نبض‌های الکتریکی یا شوک‌ها به قلب، ضربان قلب طبیعی افراد را بازیابی می‌کنند. اگر ضربان قلب یک فرد ناگهان متوقف شده باشد؛ این دستگاه‌ها به بازگشت آن کمک می‌کنند. دستگاه‌های تنظیم‌کننده ضربان‌های قلب هم برای تنظیم ضربان قلب با یک سرعت و ریتم طبیعی استفاده می‌شوند. همچنین، این دستگاه‌ها کمک می‌کنند تمام بخش‌های قلب با یکدیگر هماهنگ شوند تا خون را به طور موثرتری پمپاژ کنند.

اپل توصیه کرده است که کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از تجهیزات پزشکی خود حتما با پزشکان و سازندگان این دستگاه‌ها مشورت کنند. آن‌ها باید بپرسند که لازم است بین دستگاه‌های پزشکی آن‌ها و آیفون ۱۲ یا لوازم جانبی مگاسیف یک فاصله امن رعایت شود یا خیر!

در هفته‌های اخیر و پس از انتشار نتایج یک مطالعه صورت گرفته توسط محققان موسسه قلب و عروق هنری فورد، نگرانی‌ها درباره تاثیرگذاری آیفون ۱۲ روی عملکرد دستگاه‌های دفیبریلاتورها تشدید شد. در این مطالعه، مشخص شده آیفون ۱۲ می‌تواند روی دفیبریلاتورهای کاشته شده تداخل ایجاد کند.

آیفون ۱۲ دارای یک آرایه دایره‌ای آهن‌ربایی در بدنه پشتی است تا بتواند با شارژرها و لوازم جانبی مگاسیف ارتباط برقرار کند. اپل در مقاله خود می‌گوید اگرچه مقدار آهن‌ربای استفاده شده در آیفون‌های ۱۲ بیشتر از دیگر آیفون‌ها است ولی فکر نمی‌کند روی تجهیزات پزشکی غیر قلبی هم تاثیرگذاری داشته باشند.

به هر حال، افرادی که با کاشتنی‌ها و دستگاه‌های پزشکی قلبی سروکار دارند؛ باید در انتخاب و خرید گوشی جدید از شرکت اپل ملاحظه و دقت بیشتری داشته باشند.

منبع گیزمودو
   

پستهای اخیر

گالری عکس: ملکه انگلیس حالا دیگر با سیزدهمین رئیس جمهور آمریکا هم در دوران زندگی خود ملاقات کرده!…

1- ملکه انگلیس در ملاقات با هری ترومن، وقتی او هنوز پرنسس بود - 31 اکتبر سال 1951 سه ماه بعد در ششم فوریه سال 1951، بعد از شاه جورج پنجم، پرنسس الیزابت، ملکه انگلیس شد. 2- هفدهم اکتبر سال 1957، رئیس جمهور آیزنهاور از خانواده…

لکسوس NX مدل ۲۰۲۲ معرفی شد: پیشرانه هیبریدی و سیستم سرگرمی جدید

علاقه‌مندان و مشتاقان این کراس‌اوور ژاپنی لوکس در یک خوشبختی تمام غرق خواهند شد. چون نسل جدید لکسوس NX برای سال ۲۰۲۲ دقیقا نقاط ضعف مدل‌های پیشین را از بین برده و با تغییرات متعدد، ظاهری جدید و امکانات تازه وارد بازار می‌شود. برای مثال،…

شاید آیفون ۱۳ هیچ کلیدی نداشته باشد؛ کاری که از اپل بعید نیست!

برخی شایعات از حذف کلیدهای فیزیکی در آیفون بعدی اپل (آیفون ۱۳) خبر می‌دهند. اخیرا سایت اپل اینسایدر یک یک ثبت اختراع در ایالات متحده پرده‌برداری کرده است که نشان می‌دهد اپل در حال بررسی دستگاه‌هایی با سنسورهای ورودی لمسی (capacitive…

با گام گذاشتن به داخل این کافی شاپ عجیب در روسیه، انگار وارد یک دنیای دوبعدی شده‌اید!

کافه Bw در روسیه دو شعبه متفاوت در مسکو و سن پترزبورگ دارد و یکی از پیشنهادهای خوب برای بازدید توریست‌ها است. دلیل تفاوت این کافه‌ها چیست؟ تفاوت این است که طوری طراحی شده که وقتی به داخل آن پا می‌گذارید به ناگاه خود را در یک دنیای…

عکاسی که به صورت نمادین قدرت طبیعت را با ساختن امواجی از شاخه‌های درخت نشان داد

وقتی در اواخر سال 2020 ، آلمان با موج دوم همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های در پی آن، مواجه شد، عکاس و هنرمندی به نام گئورک گلاشر، تصمیم گرفت که در یک جنگل یک پروژه عکاسی راه بیندازد که بازتابی از وضعیت دنیا هم باشد. او در جنگل نزدیک هامبورگ،…

و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد – چرا باید ببینیم؟!

اگر اهل کتاب کامیک مارول باشید، حتما شخصیت لوکی را می‌شناسید. او یک ضدقهرمان و برادر ثور است. او شخصیتی است که 1949 توسط استن لی و تصویرگر مشهور -جان کربی- خلق شد. او در دنیای کتاب‌های کامیک شخصیت مهمی است و حتی بر اساس یک نظرسنجی در سال…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.