آیا از این موتورسیکلت بی‌ام‌و R18 سفارشی‌سازی خوشتان می‌آید؟

تلفیقی از طراحی مهندسی و هنر طراحی در یک موتورسیکلت

0

نگاهی به این موتور سفارشی شده BMW Motorrad R18 بیندازید و اولین کلمه‌ای که در ذهن‌تان می‌آید را بگویید. آیا کلمه‌ای غیر از «ارابه» است؟ یا شبیه به چیزی است که بتمن در دهه ۱۹۳۰ سوار می‌شد.

این موتورسیکلت توسط شرکت Kingston Custom از روی موتورسیکلت BMW R18 سفارشی‌سازی شده و «Spirit of Passion» نامیده می‌شود. دومین سفارشی‌سازی از موتور R18 در سری SoulFuel که بسیار زیبا و در عین حال تعحب‌برانگیز شده است.

برخلاف بسیاری از سفارشی‌سازی‌ها در دنیای موتورسیکلت، تمام اجزای موتور از یکدیگر جدا نشدند تا با یک شاسی و بدنه جدید روی هم سوار شوند.

اوهلرکینگ، طراح موتورسیکلت Spirit of Passion می‌گوید همه‌چیز موتور بی‌ام‌و R18 بسیار عالی و پیشرفته است و نباید چیزی در آن تغییر کند. فقط او روی بخش جلویی موتورسیکلت کار کرده است تا چهره‌ای زیبا و ظریف به خود بگیرد.

تمام طراحی‌ها و ساخت بدنه جلویی با دست بوده است و می‌توان یک هنر به همراه مهندسی طراحی صنعتی را در آن مشاهده کرد. این بدنه یک دست و کامل از بالا تا پایین و نزدیک زمین طراحی شده و از فرمان تا چراغ‌هایی پایین جلو و از پشت تا موتور امتداد دارد.

گل‌گیر عقب موتور که به همین شکل زیبا و خلاقانه طراحی شده است تا کاملا چهره موتورسیکلن R18 را تغییر دهد. این قطعه هم تقریبا تا زمین امتداد یافته و چراغ عقب را در خود جای می‌دهد.

اگزوز این موتور به سبک Kingston Roadster سفارشی‌سازی شده و در طراحی زین، مجموعه‌ای از لوازم جانبی خاص و منحصربه‌فرد را شاهد هستیم. در بیشتر بخش‌ها، همان رنگ مشکی بسیار تیره موتور R18 حفظ شده است.

موتور Spirit of Passion می‌تواند ترکیبی عالی از مهندسی و دی‌ان‌ای برند BMW به همراه سبک طراحی عجیب Kingston Custom باشد.

با هم تصاویر بیشتری از این موتورسیکلت سفارشی‌شده را ببینیم:

 

 

منبع yankodesign
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.