نمونه‌هایی از هک‌های ایکه‌آ IKEA

0

تا مردم کلمه هک را می‌شنوند، یاد نفوذ بدون اجازه آدم‌های شرور برای استفاده از اطلاعات خصوصی و باج‌خواهی از آنها یا سرقت اطلاعات بانکی می‌افتند.

اما کلا واژه هک در مفهوم گسترده خود به هر عملیاتی گفته می‌شود که از یک سامانه برخلاف طراحی و برنامه اولیه‌اش، بازخوردی بیرون بکشد. به همین راحتی!

بنابراین در همین راستا در وبلاگ‌های فرنگی به اصطلاح بامزه‌ای مانند هک‌ زندگی هم برمی‌خوریم که به معنی ایجاد خلاقیت در برنامه‌ریزی و شیوه انجام کارها و سبک زندگی است تا با کمترین درگیری و عرق ریختن، بهترین نتیجه گرفته شود.

اما مدتی است که به چیزی به نام هک آیکیا IKEA هم برمی‌خورم. ایکه‌آ، شرکت سوئدی و چندملیتی است، که در زمینه فروش تخت‌خواب، میز و دیگر لوازم اصلی و فرعی خانگی فعالیت می‌کند.

هر کسی که یک بار هم تلاش کرده باشد که مبلمانی برای خانه‌اش بخرد، می‌داند که کار ساده نیست. انتخاب مبلمانی که بیشترین تباین را با هم و فضای خانه داشته باشند و متناسب با مساحت آپارتمان باشند، مطابق سلیقه هم باشند و مهم‌تر از همه بهترین کاربری و تجربه را در درازمدت برای ما به ارمغان بیاورند، کار ساده‌ای نیست.

یک میز تحریر یا ناهارخوری ممکن است خیلی زیبا باشد، اما به محض اینکه پشتش بنشینید متوجه بشوید که خیلی چیزها کم دارد و راحتی کافی را ندارند.

فاکتور قیمت هم که خیلی مهم است. نیک می‌دانید که به اصطلاح خودمانی خیلی چیزها «الکی گران هستند.». یعنی نه ظاهرشان به پولی که بابتشان می‌پردازید می‌خورد و نه کاربردپذیری خوبی دارند.

مبلمان IKEA که خارج ایران خیلی محبوب است، این سود را دارد که به خاطر تنوع و ارزانی‌اش، قدرت مانور خیلی خوبی به خریدار می‌دهد. این وسایل عموما لوکس نیستند، اما با خلاقیت در انتخاب می‌شود با همینها به مبلمان‌هایی معقول و زیبا رسید.

خلاصه کلام اینکه هک فقط محدود به برنامه‌های کامپیوتری نیست. در زندگی خودتان هم هکر باشید!

این عکس‌ها به شما ایده می‌دهند. بقیه هک‌ها را در اینجا ببینید. در ضمن می‌توانید با جستجوی عبارت IKEA Hacks صفحات خوب دیگری پیدا کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.