درز پیدا کردن تصاویر ایرپادز ۳ از تغییرات طراحی مهمی خبر می‌دهند

اپل قابلیت‌های ایرپادز پرو را به نسل سوم ایرپادز منتقل کرده است

0

چند سال است که اپل ایرپادزها بسیار محبوب شده‌اند. این هدفون‌ها را در دسته هدفون بی‌سیم واقعی ( TWS) تقسیم‌بندی می‌کنند، یعنی حتی بین بین قسمت راست و چپ آنها ارتباطی فیزیکی سیمی وجود ندارد. بدیهی است که اپل این داستان را شروع نکرده، اما مثل خیلی وقت‌های دیگر وقتی اپل شروع به تولید آنها کرد، این نوع از هدفون‌ها بسیار محبوب شدند و شرکت‌های بسیار زیادی سعی در کپی کردن سبک طراحی آن‌ها داشتند؛ به‌طوری‌که دیگر برخی اوقات تشخیص اصل و تقلبی بودن ایرپادزها خیلی سخت شده.

در روزهای ابتدایی معرفی نسل اول ایرپادز اپل، طراحی آن در نظر بسیاری از مردم خنده‌دار بود و دست‌مایه تمسخر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌شد، اما حالا دیگر جا افتاده‌اند.

اپل، سال گذشته AirPods Pro را با کمی تغییرات معرفی کرد و اکنون به نظر می‌رسد برای نسل سوم ایرپادز شاهد تغییرات مهم‌تری هستیم.

به گفته سایت ۵۲audio و براساس برخی تصاویر درز پیدا کرده در اینترنت، ایرپادزهای بعدی که ممکن است AirPods 3 نامیده شوند؛ از طراحی گوشی‌هایی مشابه AirPods Pro برخوردار هستند و اجازه می‌دهند گوشی‌ها دقیقا درون گوش قرار گیرند و بهتر از ایرپادزهای ۱ و ۲ در گوش جا می‌گیرند.

پایه این گوشی‌ها هم کوتاه‌تر شده است و با اندازه کیس شارژر کوچک آن‌ها هم‌خوانی دارد. کیس شارژر دیگر مستطیلی شکل نیست ولی در جلوی آن یک چراغ LED دیده می‌شود.

طراحی اولیه ایرپادزهای نسل اول بیشتر شبیه به ایرپادهایی با سیم قطع شده بود و همین موضوع باعث خنده کاربران می‌شد. این گوشی‌ها درون گوش قرار نمی‌گرفتند و مانند گوشواره به گوش آویزان بودند. اپل در ایرپادز پرو این طراحی را کمی تغییر داد و اینک در مسیر تکامل و بهینه‌سازی آن است.

قابلیت‌های ایرپادز پرو در یک ایرپادز معمولی

آن‌طور که سایت ۵۲audio گزار کرده است؛ فقط طراحی ایرپادز ۳ تغییر نکرده است؛ بلکه شاهد به‌روزرسانی‌هایی در مشخصات و سخت‌افزار این هدفون‌ها هستیم. یک حسگر Force Sensor برای کنترل فشار استفاده شده است و شاهد قابلیت به‌روز شده Active Noice Cancellation هستیم.

از دیگر ویژگی‌های جدید می‌توان به Transparency Mode اشاره کرد و اینکه دارای قابلیتی است تا فشار هوای داخل گوشی را هم‌سان‌سازی کرده و از ایجاد یک حس ناخوشایند در استفاده طولانی‌مدت جلوگیری کند.

پیش‌تر، بلومبرگ گفته بود دوام باتری ایرپادز ۳ بیشتر است ولی گزارش جدید نشان می‌دهد همان ۵ ساعت است. به علاوه، یک شایعه دیگر این است که از «صدای فضایی» (Spatial Audio) پشتیبانی می‌کند.

این‌طور که به نظر می‌رسد؛ در ایرپادزهای ۳ کوچک شده قابلیت‌های بسیار خوبی گنجانده شده است. یعنی غالب قابلیت‌های ایرپادز پرو را داریم ولی با قیمت یک ایرپاد ساده.

انتظار می‌رود AirPods 3 اوایل ماه مارس معرفی شود. آخرین خبرها این است که اپل در ۱۶ مارس یک رویداد آنلاین دارد و در همین مراسم از نسل جدید ایرپادزهای خود رونمایی می‌کند.

منبع slashgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.