استفاده از علم یا شبه‌علم خط‌شناسی برای تحلیل امضای بزرگان فناوری از استیو جابز تا بیل گیتس برای درک شخصیت آنها

1

خیلی‌ها قبول ندارند که تحلیل دست‌خط یک دانش تمام‌عیار برای درک شخصیت انسان‌ها باشد. اما در آن سو، خیلی‌ها معتقدند که حتی به چیزهای جزئی در مورد عادات و رفتار و شخصیت صاحبان دست‌خط هم می‌شود رسید.

به گمانم منصفانه است که برآوردمان چیزی بین این دو باشد، به هر حال شخصیت ما در دست‌خط نمودهایی خرد یا کلان پیدا می‌کنند. حتی برخی از بیماری‌های نورولوژی یا روانپزشکی به وضوح دست‌خط را تغییر می‌دهند. اما از سوی دیگر اگر با نگاه کردن به دست خط می‌شد همه چیز را در مورد آدم‌های دریافت، پس دیگر چه نیاز به تست‌های شخصیت‌شناسی دقیق و آن همه پرسش و پاسخ بود.

در این پست نگاه می‌کنیم که امضای بزرگان فناوری چه چیزی می‌تواند در شخصیت‌شان بگوید. بعد از خواندن این پست به امضای خود توجه کنید و سعی کنید، به صورت مشابهی تحلیل‌اش کنید!

من هم ضمن نوشتن این پست امضای خودم را دارم تصور می‌کنم تا ببینم این امضای پر پیچ و خم من چه چیزی در مورد من می‌تواند بگوید!

این پست قدیمی ما را هم بخوانید:

دانش یا شبه‌دانش خط‌شناسی – بررسی دست‌خط ۱۰ نویسنده بزرگ

تیم کوک

امضای او نشاندهنده ذهن سریع‌الانتقال اوست. امضای او مختصر و مفید است، به این معنی که نیازی نمی‌بینید که امضایش چیزی در مورد او بگوید و شهرت او از امضایش، پیشی گرفته است.

استیو جابز

امضای جابز قابل توجه است. دقت کنید که چقدر موقع امضای قلم را محکم می‌گرفته و چرخش‌های محکم و قاطع داشته است. ناشکیبایی و قصد او برای تحمیل خواسته‌هایش از امضای او مشخص است. چرخش به سمت بالای انتهایی امضا را علاقه‌کندی او برای او در آغوش کشیدن کامیابی‌های آینده تفسیر کرده‌اند.

استیو وزنیاک

می‌گویند که امضای وزنیاک شخصیت مستقل و اعتماد به نفش او به توانایی‌هایش را نشان می‌دهد. W بزرگ آغازین را نشانه اعتماد به نفس زیاد او می‌دانند.

مگ ویتمن

رئیس نامدار شرکت HP امضایی دارد که تفسیر آن جاه‌طلبی است و خط مسطح قوی پایانی را ناشی از تداوم عزم و  اراده او دانسته‌اند. او نام کوچکش را واضح‌تر از نام خانوادگی نوشته که آن را به سبب افتخاری او به موفقیت شخصیت‌اش می‌دانند.

ساتیا نادلا

او نام خانوادگی‌اش را اختصاری نوشته و یک نقطه محکم آخر حرف اختصاری گذاشته. اینها را ناشی از آرامش و اطمینان او در حرفه‌اش می‌دانند.

بیل گیتس

بینان‌گذار مایکروسافت آدم روراستی است و امضای راحت‌خوانش هم این امر را ثابت می‌کند. حروف بزرگ نشانه اطمینان اوست، اما حروف کوچک دیگر آن را تعدیل کرده‌اند که نشاندهنده متواضع بودن اوست.

جف بزوس

نام کوچک واضح را افتخار او به موفقیت‌های شخصیت‌اش تفسی کرده‌اند و آن خط پایانی محکم را ناشی از انرژی زیاد او می‌دانند.

مایکل دل

امضای او روتین دانسته‌اند. یکنواختی و به خصوص آن نقطه بالای حرف i را نشانه‌ای از وسواسی بودن و دقت‌اش می‌دانند.

لری پیچ

او در امضای خود از حرف a‌ به صورت باز استفاده کرده که نشانه تمایل او با همکاری با دیگران است. باز هم استفاده از حروف بزرگ را علامت اعتماد به نفش او دانسته‌اند. سرراست بودن امضا را نشاندهنده راهبرد متوازن او در کار دانسته‌اند.

سرگئی برین

امضای او حاکی از آن است که می‌خواهد جزئیات را به مخاطب خود نشان بدهد. خواناتر بودن نام کوچکش را نشاندهنده تمایل او به دوستی می‌دانند.

جان چمبرز

رئیس سیسکو امضایی دارد با حرف اول خیلی برجسته که نشاندهنده آن است که می‌خواهد حضورش کاملا حس شود. توازن بقیه امضای او نشاندنده آن است که می‌خواهد تعادل خوبی بین کار و زندگی‌اش داشته باشد.

مارک زاکربرگ

امضای او نشان می دهد که شخصیت درونگرایی دارد. ولی حروف بزرگ مورد استفاده نشاندهنده اعتماد به نفسش است.

کوین سیتروم

مدیر اینستاگرام امضای خاصی دارد که غرور او را با حروف بسیار بزرگی که استادانه ترسیم شده‌اند، نشان می‌دهد.

رید هافمن

امضای او شیب واضحی دارد که نشاندهنده تمایل قوی او به برنامه‌ریزی پیشاپیش است. نقطه بالای i هم ناشکیبایی او و شتابش را نشان می‌دهد.

جک دورسی

پایه‌گذار توییتر البته امضای اصلی‌اش را عمومی نکرده. اما دست خط نام کاربری با حروف واضحی که دارد، شخصیت بازش برای ارتباط با بقیه و آرامشش را نشان می‌دهد.

منبع entrepreneur
 
1 نظر
  1. داریوش می گوید

    به نظر میرسد که نویسنده مقاله با شناختی که از صاحبان امضا داشته سعی در تحلیل امضا کرده است. علمی تر این بود که مسیر امضا به فرد را طی میکرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.