استفاده از علم یا شبه‌علم خط‌شناسی برای تحلیل امضای بزرگان فناوری از استیو جابز تا بیل گیتس برای درک شخصیت آنها

1

خیلی‌ها قبول ندارند که تحلیل دست‌خط یک دانش تمام‌عیار برای درک شخصیت انسان‌ها باشد. اما در آن سو، خیلی‌ها معتقدند که حتی به چیزهای جزئی در مورد عادات و رفتار و شخصیت صاحبان دست‌خط هم می‌شود رسید.

به گمانم منصفانه است که برآوردمان چیزی بین این دو باشد، به هر حال شخصیت ما در دست‌خط نمودهایی خرد یا کلان پیدا می‌کنند. حتی برخی از بیماری‌های نورولوژی یا روانپزشکی به وضوح دست‌خط را تغییر می‌دهند. اما از سوی دیگر اگر با نگاه کردن به دست خط می‌شد همه چیز را در مورد آدم‌های دریافت، پس دیگر چه نیاز به تست‌های شخصیت‌شناسی دقیق و آن همه پرسش و پاسخ بود.

در این پست نگاه می‌کنیم که امضای بزرگان فناوری چه چیزی می‌تواند در شخصیت‌شان بگوید. بعد از خواندن این پست به امضای خود توجه کنید و سعی کنید، به صورت مشابهی تحلیل‌اش کنید!

من هم ضمن نوشتن این پست امضای خودم را دارم تصور می‌کنم تا ببینم این امضای پر پیچ و خم من چه چیزی در مورد من می‌تواند بگوید!

این پست قدیمی ما را هم بخوانید:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران
دانش یا شبه‌دانش خط‌شناسی – بررسی دست‌خط ۱۰ نویسنده بزرگ

تیم کوک

امضای او نشاندهنده ذهن سریع‌الانتقال اوست. امضای او مختصر و مفید است، به این معنی که نیازی نمی‌بینید که امضایش چیزی در مورد او بگوید و شهرت او از امضایش، پیشی گرفته است.

استیو جابز

امضای جابز قابل توجه است. دقت کنید که چقدر موقع امضای قلم را محکم می‌گرفته و چرخش‌های محکم و قاطع داشته است. ناشکیبایی و قصد او برای تحمیل خواسته‌هایش از امضای او مشخص است. چرخش به سمت بالای انتهایی امضا را علاقه‌کندی او برای او در آغوش کشیدن کامیابی‌های آینده تفسیر کرده‌اند.

استیو وزنیاک

می‌گویند که امضای وزنیاک شخصیت مستقل و اعتماد به نفش او به توانایی‌هایش را نشان می‌دهد. W بزرگ آغازین را نشانه اعتماد به نفس زیاد او می‌دانند.

مگ ویتمن

رئیس نامدار شرکت HP امضایی دارد که تفسیر آن جاه‌طلبی است و خط مسطح قوی پایانی را ناشی از تداوم عزم و  اراده او دانسته‌اند. او نام کوچکش را واضح‌تر از نام خانوادگی نوشته که آن را به سبب افتخاری او به موفقیت شخصیت‌اش می‌دانند.

ساتیا نادلا

او نام خانوادگی‌اش را اختصاری نوشته و یک نقطه محکم آخر حرف اختصاری گذاشته. اینها را ناشی از آرامش و اطمینان او در حرفه‌اش می‌دانند.

بیل گیتس

بینان‌گذار مایکروسافت آدم روراستی است و امضای راحت‌خوانش هم این امر را ثابت می‌کند. حروف بزرگ نشانه اطمینان اوست، اما حروف کوچک دیگر آن را تعدیل کرده‌اند که نشاندهنده متواضع بودن اوست.

جف بزوس

نام کوچک واضح را افتخار او به موفقیت‌های شخصیت‌اش تفسی کرده‌اند و آن خط پایانی محکم را ناشی از انرژی زیاد او می‌دانند.

مایکل دل

امضای او روتین دانسته‌اند. یکنواختی و به خصوص آن نقطه بالای حرف i را نشانه‌ای از وسواسی بودن و دقت‌اش می‌دانند.

لری پیچ

او در امضای خود از حرف a‌ به صورت باز استفاده کرده که نشانه تمایل او با همکاری با دیگران است. باز هم استفاده از حروف بزرگ را علامت اعتماد به نفش او دانسته‌اند. سرراست بودن امضا را نشاندهنده راهبرد متوازن او در کار دانسته‌اند.

سرگئی برین

امضای او حاکی از آن است که می‌خواهد جزئیات را به مخاطب خود نشان بدهد. خواناتر بودن نام کوچکش را نشاندهنده تمایل او به دوستی می‌دانند.

جان چمبرز

رئیس سیسکو امضایی دارد با حرف اول خیلی برجسته که نشاندهنده آن است که می‌خواهد حضورش کاملا حس شود. توازن بقیه امضای او نشاندنده آن است که می‌خواهد تعادل خوبی بین کار و زندگی‌اش داشته باشد.

مارک زاکربرگ

امضای او نشان می دهد که شخصیت درونگرایی دارد. ولی حروف بزرگ مورد استفاده نشاندهنده اعتماد به نفسش است.

کوین سیتروم

مدیر اینستاگرام امضای خاصی دارد که غرور او را با حروف بسیار بزرگی که استادانه ترسیم شده‌اند، نشان می‌دهد.

رید هافمن

امضای او شیب واضحی دارد که نشاندهنده تمایل قوی او به برنامه‌ریزی پیشاپیش است. نقطه بالای i هم ناشکیبایی او و شتابش را نشان می‌دهد.

جک دورسی

پایه‌گذار توییتر البته امضای اصلی‌اش را عمومی نکرده. اما دست خط نام کاربری با حروف واضحی که دارد، شخصیت بازش برای ارتباط با بقیه و آرامشش را نشان می‌دهد.

منبع entrepreneur
   

پستهای اخیر

معرفی کتاب: راهنمای رستگاری در جابلقا – یا اینکه چطور در خاورمیانه هم خوشدل و رضایت‌‌مند…

موضوع قدیمی و کمتر بحث‌شده‌ای در جامعه وجود دارد: آیا خاورمیانه واقعا منطقه نفرین شده‌ای است؟ آیا خاورمیانه به سبب ویژگی‌های جمعیتی و تضارب آرا و باورهای متفاوت و جغرافیا، مستعد نزول این همه بدبختی و دورهای باطل کشتار و سرکوب و استعمار…

نخستین دانشجوی مجازی مجهز به هوش مصنوعی در یک دانشگاه مجازی چینی

دنیای آینده از هر نظر دنیای شگفت‌انگیزی خواهد بود. یکی از جنبه‌های آن، آموزش خواهد بود. تصور کنید که در دنیای آینده به دانشجوهای دهه‌های پیش یا قرن پیش، به خاطر آن همه وقت تلف کردن برای حفظ کردن چیزهایی که می‌شود به راحتی به صورت ابری روی…

دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند علت رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا کنند

در شبکه‌های اجتماعی روسیه چند وقت پیش، تصاویری از گیاهان بیش از حد بزرگ در ساخالین و جزایر کوریل، خیلی داغ شدند. گیاهانی که در شرایط عادی حداکثر، نصف قد یک انسان ، ارتفاع دارند، در اینجاها اندازه‌شان به 3 متر هم می‌رسد. جزیره ساخالین در…

ویژگی Easy Mode در گوشی‌های گلکسی سامسونگ چیست و چه زمانی باید آن را فعال کرد؟

پوسته One UI سامسونگ یکی از بهترین نرم‌افزارهای شخص ثالث ساخته شده برای اندروید است. اگر تجربه کار با اندروید اصلی گوگل را از دست داده‌اید؛ باز این پوسته ویژگی‌های بسیار خوبی دارد. برخی از این ویژگی‌ها در عمق اپلیکیشن Settings پنهان شدند و…

کیا سراتو ۲۰۲۲ فیس‌لیفت در استرالیا عرضه شد: طراحی مدرن‌تر و لوکس‌تر

کیا سراتو ۲۰۲۲ فیس‌لیفت که چند ماه پیش به طور رسمی معرفی شده بود؛ اکنون عرضه خود را از کشور استرالیا و با قیمت ۲۰.۱۵۷ دلار استرالیا آغاز کرده است. این خودرو در چندین مدل از جمله نسخه پایه، اسپورت، اسپورت پلاس، GT و هاچ‌بک عرضه می‌شود.…

ویدئوی بی‌نظیر گذر زمان و با وضوح ۸K که این عکاس با ترکیب ۵۰ هزار عکس از طبیعت نیوزیلند ایجاد کرد

مایکل شینبلوم، یک عکاس با قریحه، دست به کار جالب و وقت‌گیری زده است. او با ترکیب کردن 50 هزار عکس از طبیعت نیوزیلند، توانسته یک ویدئوی گذر زمان یا time-lapse با وضوح 8K درست کند! حالا این ویدئوی زیبا را به رایگان با دنیا به اشتراک…
1 نظر
  1. داریوش می گوید

    به نظر میرسد که نویسنده مقاله با شناختی که از صاحبان امضا داشته سعی در تحلیل امضا کرده است. علمی تر این بود که مسیر امضا به فرد را طی میکرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.