اپلیکیشن Avatarify برای ساختن ویدئوهای دیپ فیک بامزه: عکس‌ها را به میل خود به حرکت درآورید و کاری کنید که از حرکات و حالت صورت شما پیروی کنند!

0

در زمانه‌ای که وب ۲.۰ تازه شروع شده بود، برای ویرایش تفریحی عکس‌های پرتره، سایت‌هایی درست شده بود. شما بعد از آپلود هر عکس باید جای چشم‌ها و بینی و لب و خط رویش مو و گوش‌ها را مشخص می‌کردید تا ویرایش ساده انجام شود و نتیجه کار هم چیز بسیار آماتورگونه و ابتدایی بود.

اما الان دیگر سال‌ها از آن زمان گذشته. استفاده از فیلترهای اینستاگرامی بسیار همه‌گیر شده، چیزی که تا یک دهه پیش تصورش را نمی‌کردیم.

اما فراتر از فیلتر ما با پدیده ویدئوهای دیپ فیک هم روبرو هستیم. فناوری جعل عمیق، ابعاد مختلفی دارد و یکی از ابعاد آن مقاصد تفریحی است، اما بی‌شک به زودی با پیشرفته‌تر شدن و در دسترس‌تر قرار گرفتن آن تبدیل به فرایندی می‌شود که از سو به تولید اخبار کاذب کمک می‌کند و از سوی دیگر صنعت فیلم و موسیقی را دگرگون خواهد کرد.

اگر یادتان باشد چند وقت یک ابزار جالب سایت MyHeritage را به شما معرفی کردم. شما یک عکس دلخواه، مثلا عکسی از پدربزرگ یا مادربزرگ خودتان را در آن آپلود می‌کردید و بعد سایت یک ویدئوی چندثانیه‌ای با استفاده از آن عکس درست می‌کرد، گویی که برای چند ثانیه عکس جان گرفته و سوژه عکس در حال لبخند زدن و تکان دادن سر و نگاه کردن به گوشه‌ای دیده می‌شود.

اما با محبوب شدن MyHeritage، اشخاص دیگری متوجه ظرفیت اقتصادی این بخش شده‌اند و در پی تولید اپلیکیشن‌هایی برآمده‌اند که به صورت متفاوتی این کار را انجام بدهند. خود اپلیکیشن را رایگان عرضه می‌کنند و یک سری ویژگی‌ها را هم پولی می‌کنند.

اپلیکیشنی که امروز می‌خواهم به شما معری کنم و فعلا فقط نسخه iOS دارد، اپلیکیشن Avatarify است. این اپلیکیشن به کمک هوش مصنوعی، عکس‌هایی را که به آن معرفی می‌کنید، به تحرک وامی‌دارد.

تفاوت Avatarify با اپلیکیشن‌های دیگر چیست؟

یک تفاوت جالب این است که شما بعد از آپلود یک عکس می‌توانید، جلوی دوربین آی‌فون خودتان قرار بگیرید و آن طور که دوست دارید سرتان را بجنبانید و اصلا صحبت کنید یا چیزی زمزمه کنید.

اپلیکیشن آواریتیفای می‌آید و همین حرکات سر شما را به عکس منتقل می‌کند.

کیفیت کار متوسط، اما جالب است. اپلیکیشن فعلا حرکات تند و تیز و تغییر سریع میمیک را نمی‌تواند به عکس منتقل کند، اما برای اعمال حرکات آرام‌تر سر مناسب است.

پس Avatarify را نصب کنید و به میل خود، چهره دوستان، اعضای فامیل یا سلبریتی‌ها را آن طور که دوست دارید، متحرک کنید.

البته اپلیکیشن خودش یک گالری مفرح از حرکات سر یا ایموشن‌ها را دارد و شما لازم نیست که حتما خودتان جلوی دوربین، سرتان را بجنبانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.