پارک دیزنی ورلد می‌خواهد از آیفون و اپل واچ به جای دستبند MagicBand استفاده کند

این سرویس از اواخر امسال برای دستگاه‌های اپل راه‌اندازی می‌شود

0

تفریحگاه والت دیزنی ورلد در  فلوریدا است. این تفریحگاه که در ۱ اکتبر ۱۹۷۱ افتتاح شده از سوی یکی از بخش‌های شرکت والت دیزنی مالکیت و بهره‌برداری می‌شود. مساحت این ملک حدود ۱۱۰ کیلومتر مربع است، که دارای چهار شهر بازی، دو پارک آبی، بیست و هفت استراحتگاه، نه هتل دیزنی، زمین‌های گلف متعدد، یک اردوگاه تفریحی، و دیگر اماکن تفریحی از جمله مرکز خرید روباز است.

والت دیزنی ورلد از جمله پربازدیدترین تفریحگاه تعطیلاتی در جهان است، هر چند که همه‌گیری کرونا همه چیز را تغییر داده است.

تا حالا از دستبندهای پلاستیکی MagicBands که از فناوری RFID استفاده می‌کنند برای پرداخت بلیط پارک، کلید اتاق هتل‌ها، پرداخت‌های درون پارک و ثبت سایر اطلاعات استفاده می‌شد. هر بازدیدکننده پارک‌های دیزنی ورلد باید یک دستبد MagicBands اختصاصی به دست داشته باشد تا بتواند از بخش‌های مختلف بازدید کند. اما به زودی بازدیدکنندگان این تفریحگاه، دیگر برای گشت‌وگذار در والت دیزنی ورلد نیازی به پوشیدنی MagicBand وجود ندارد.

این پارک در صدد راه‌اندازی یک سرویس به نام Disney MagicMobile است که اجازه می‌دهد از گوشی تلفن همراه یا ساعت هوشمند خود برای ورود و استفاده از بخش‌های مختلف دیزنی ورلد استفاده کنید.

برای استفاده از این سرویس فقط باید یک بار احراز هویت در اپلیکیشن My Disney Experience انجام داده و مراحل تایید را بگذرانید و آن را به کیف پول مجازی خود اضافه کنید. پس از آن، می‌توانید از دستگاه‌های خود به جای MagicBand در پارک دیزنی استفاده و آن‌ها را نقاط دسترسی نزدیک کنید.

قرار است این ویژگی برای دستگاه‌های آیفون و اپل واچ در اواخر امسال به صورت مرحله به مرحله راه‌اندازی شود. به گفته شرکت والت دیزنی، همچنان دستبند MagicBands در دسترس خواهد بود و شما همچنان ناچار خواهید بود از اپلیکیشن My Disney Experience برای کلیدهای دیجیتالی اتاق‌ها روی گوشی خود استفاده کنید.

دیزنی‌لند در کالیفرنیا از MagicBands استفاده نمی‌کند؛ بنابراین به این زودی‌ها نباید منتظر ورود این سرویس به این سرزمین تفریحی باشید.

راه‌اندازی سرویس Disney MagicMobile برای راحتی بیشتر مردم به‌ویژه در زمان شیوع کرونا در بازدید از بخش‌های مختلف پارک دیزنی ورلد است. استفاده از MagicBands برای مردم دردسرهایی داشت؛ مثلا اگر با پست این دستبند به دست‌شان نمی‌رسید؛ باید آن را از فروشگاه‌ها خریداری کرده یا دست دوم از دیگران قرض و استفاده می‌کردند.

شرکت دیزنی پیش‌بینی می‌کند با افزایش واکسیناسیون در ایالات متحده و عادی شدن زندگی‌ها، بازدیدکننده‌های بیشتری به پارک‌های آن‌ها مراجعه کنند و باید شرایطی فراهم شود که بتوانند با تماس کمتر و سریع‌تر بتوانند در هر بخش وارد شده و مشغول گشت و گذار شوند.

منبع انگجت
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.