ثبت نام مدارس نمونه دولتی

0

رپورتاژ

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی هستن که بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در آن ها می باشند. اولویت و گزینه انتخابی دانش آموزان زیادی که موفق به پذیرش در مدارس تیزهوشان نشده اند شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تحصیل در این مدارس می باشد.

رتبه علمی و کیفیت آموزشی مدارس نمونه دولتی تقریبا به میزان زیادی مشابه مدارس تیزهوشان بود و دارای جایگاه مناسبی در بین مدارس دیگر هستند. ثبت نام در مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می پذیرد و ثبت نام دانش آموزان پایه نهمی از طریق قبولی در آزمون ورودی این مدارس امکان پذیر می باشد.

برای ارائه اطلاعات بیشتر و راهنمایی علاقمندان تحصیل در مدارس نمونه دولتی در ادامه با بیانی ساده به شرح اطلاعات و جزئیات لارم در خصوص شرکت درآزمون و ثبت نام در این مدارس می پردازیم.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

به استناد سایت هیوا چند سالی است که ثبت نام پایه های ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی بدون برگزاری آزمون و با درنظر گرفتن شرایط مورد نظر مسئولین مدارس انجام می پذیرد. ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم به روش ثبت نام مدارس هیئت امنایی انجام گرفته و شرایط ثبت نام در این مدارس ممکن است با کدیگر متفاوت باشد.

تازه‌های سایت گلونی:
  لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

  ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  دانش آموزان پایه نهم متوسطه اول برای ورود به مدارس نمونه دولتی نوبت دوم باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایند. شرایط شرکت در آزمون های نمونه دولتی براساس بخشنامه آزمون نمونه دولتی هر سال تعیین شده و برگزاری آزمون بر اساس موارد ذکر شده در این بخشنامه انجام می پذیرد.

  دانش آموزان پایه نهم برای ثبت نام در این آزمون ورودی باید در زمان تعیین شده به سایت آموزش و پرورش منطقه سکونت خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام به همراه انتخاب رشته دبیرستان خود را طی نمایند و درنهایت با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام خود را نهایی سازند.

  برای مطالعه راهنمای ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سایت هیوا کلیک نمایید

   ثبت نام مدارس نمونه دولتی

  زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  به گزارش سایت سامانه مشاوره هیوا ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم مدارس نمونه دولتی معمولا از اوایل بهار آغاز می گردد و برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ نیز تاریخ ثبت نام از ۲۱ فروردین لغایت ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

  داوطلبان باید در بازه زمانی تعیین شده برای ثبت نام داوطلبان تحصیل در مدارس متوسطه دوم نمونه دولتی به سایت آموزش و پرورش استانی خود مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات لازم فرآیند ثبت نام خود را تکمیل و تایید نمایند.

  هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  شرکت در آزمون نمونه دولتی پایه دهم نیازمند ثبت اطلاعات خواسته شده و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی می باشد. هزینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی مبلغ مصوبی است که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور تعیین می گردد و برای دانش آموزان تمامی استان ها یکسان در نظر گرفته می شود.

  در صورتی که هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پس از ثبت اطلاعات و ثبت نام اولیه دانش آموزان انجام نگیرد، نام نویسی داوطلب در این آزمون ملغی اعلام شده و لغو خواهد شد.

  هزینه تصویب شده از طرف وزارت آموزش و پرورش کشور جهت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دواتی ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان می باشد که این میزان برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه همه استان ها در نظر گرفته شده است.

  دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی شامل تمامی اطلاعات و نکات لازم جهت انجام مراحل ثبت نام د ر این مدارس، هزینه ثبت نام، منابع آزمون، زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی و سایر موارد این چنینی می شود. داوطلب قبل از ثبت نام در این مدارس باید دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را با دقت مطالعه نمایند تا در مراحل ثبت نام خود دچار مشکل نشوند.

  تمامی موارد لازم جهت راهنمایی دانش آموزان داوطلب شرکت در آزمون نمونه دولتی در دفترچه ثبت نام این مدارس ذکر شده است و دریافت و مطالعه این دفترچه به انجام هر چه بهتر و صحیح تر ثبت نام مدارس نمونه دولتی کمک می نماید.

  برای مطالعه نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی و دانلود آن از سایت هیوا کلیک نمایید

   نمونه سوالات نمونه دولتی

  شرایط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در بخشنامه صادر شده از طرف آموزش و پرورش قابل مشاهد خواهد بود. رعایت تمامی شرایط اعلام شده برای دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون ورودی این مدارس را دارند الزامی بوده و در صورت عدم رعایت آن ها شرکت درآزمون برای داوطلبان امکان پذیر نخواهد بود.

  شرایط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی شامل مواردی زیادی می شود که از جمله آن ها می توان به داشتن تابعیت ایرانی ( برای ثبت نام دانش آموزان غیر ایرانی تبصره جداگانه ای وجود دارد ) و همچنین کسب حداقل معدل لازم که برای دانش آموزان پایه نهم داشتن معدل کتبی ۱۷، در ارزشیابی نوبت دوم خرداد ماه می باشد اشاره کرد.

  ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

  دانش آموزانی که در زمان ثبت نام خود دچار اشتباه شده و یا نواقصی در ثبت نام اولیه آن ها وجود دارد می تواند در زمان تعیین شده برای ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی مراجعه کرده و اشتباهات موجود را برطرف نمایند.

  ویرایش اطلاعات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم تنها برای دانش آموزانی که ثبت نام اولیه مربوط به آزمون این مدارس را انجام داده اند امکان پذیر خواهد بود و این فرآیند با تمدید مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاملا متفاوت می باشد.

  در صورتی که داوطلبان در مهلت تعیین شده اشکالات موجود در ثبت نام اولیه خود را برطرف نسازند و اطلاعات ثبت شده در سامانه با اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی مغایرت داشته باشد، اجازه شرکت در آزمون برای دانش آموز صادر نخواهد شد.

  برای دسترسی به سایت ثبت نام نمونه دولتی هر استان کلیک نمایید

   سایت نمونه دولتی

     

  پستهای اخیر

  ۵ آیین درخشان که افراد بسیار موفق هر روز از آن‌ها پیروی می‌کنند

  اغلب اوقات، وقتی می‌خواهیم درباره بهره‌وری صحبت کنیم؛ صرفا عادت‌ها و نکات مجرد و مجزای از یکدیگر را بیان می‌کنیم؛ در حالی‌که بیشتر به یک سیستم نیاز داریم. افراد مثبت و موفق از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنند؟ چه سیستمی از نظر علمی اجازه…

  یک مینی‌سریال عالی تازه: «میر» از «ایست‌تاون» با بازی کیت وینسلت و گای پیرس

  داخل یک سایت دانلود بود که در عکس‌های بندانگشتی مربوط به سریال‌های تازه، یک لحظه عکس کیت وینسلت را دیدم. خب، وقتی می‌بینی که کیت وینسلت با آن سابقه درخشان در بازیگری سینمایی، در سریالی شرکت کرده، نمی‌توانی از آن صرف‌نظر کنی. اسم…

  اپل سرویس پادکست اشتراکی راه‌اندازی کرد: گوش دادن بدون تبلیغات و دسترسی به محتواهای اختصاصی

  اپل سرویس اشتراکی پادکست پلاس را برای ارائه خدمات و مزایای بیشتر به کاربران راه‌اندازی کرد. مدت‌ها بود سرویس و اپلیکیشن Apple Podcast بدون تغییراتی به کار خود ادامه می‌داد و اینک اپل خبرهای خوبی برای کاربران این سرویس دارد. اپل در مراسم…

  اپل تی‌وی ۴K جدید معرفی شد: با تراشه A12 بیونیک و ریموت کاملا جدید

  اپل یک مدل جدید از محصول Apple TV 4K خود با تراشه ارتقایافته‌تر و برخی ویژگی‌های جدید معرفی کرد. اپل تی‌وی 4K جدید از تراشه آشنای A12 Bionic سود می‌برد تا تصاویر ویدئویی HDR را با نرخ فریم ریت بالاتر اجرا کند. به علاوه، تراشه جدید قدرتی…

  آیپد پرو جدید با پردازنده M1،نمایشگر حیرت‌انگیز مجهز به فناوری مینی LED و پشتیبانی از ۵G معرفی شد

  اپل امشب در مراسم Sprint Loaded از آیپد پرو پرچم‌دار جدید خود رونمایی کرد. آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید کاملا یک دستگاه ارتقایافته و مجهز به فناوری‌های جدید و پیشگام اپل از جمله پردازنده M1، پشتیبانی از 5G و فناوری نمایشگر مینی LED به همراه یک…

  اپل یک آی‌مک نازک با پردازنده M1 و رنگ‌بندی متنوع و جذاب معرفی کرد

  اپل امشب در مراسم بهار خود از یک مدل کامپیوتر iMac بازطراحی شده و باریک‌تر، پردازنده اپل سیلیون M1 و کیس‌های رنگی و بسیار متنوع رونمایی کرد. اپل می‌گوید این آی‌مک از ابتدا برای استفاده M1 طراحی شده است. آی‌مک جدید دارای نمایشگر ۲۴ اینچی…

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.