اقدامات جدید اینستاگرام برای محافظت نوجوان‌ها در برابر کاربرهای بالغ مزاحم و اغواگر

0

اینستاگرام برای اینکه پلتفرم خود را محیط امن‌تری برای کاربران از جمله نوجوانان کند، دست به کارهای جدیدی زده و سعی دارد که انضباط نوینی را برقرار کند.

در این راستا اینستاگرام در حال تلاش است که تعامل بی‌مورد بین نوجوان‌ها و آدم‌های بالغ را کم کند. این اپلیکیشن در صورتی نوجوانی، پیامی از کاربر بالغی که دنبالش نمی‌کند، دریافت کند، سعی می‌کند که مدیریت پیام را برای او ساده و آگاهانه کند.

در این صورت به خصوص اگر احتمال داشتن فعالیت اغواگرانه ارسال‌گر پیام باشد، به کاربر نوجوان پیام امنیتی داده می‌شود. این طوری دیگر کاربر نوجوان متوجه می‌شود که هیچ اجباری برای پاسخ به این دست از پیام‌ها نیست و از اشتراک عکس و ویدئو و دادن اطلاعات پیشگیری می‌شود.

همچنین کاربران بالغی که رفتار مشکوک داشته باشند؛ شناسایی می‌شوند و به آنها اخطار داده می‌شود. شرکت اینستاگرام جزئیاتی درمورد نحوه شناسایی این افراد، ارائه نکرده است، ولی احتمالا کارهایی مثل فرستادن درخواست ارسال پیام انبوه به افراد زیر ۱۸ سال، جزو اینها باشد.

این ویژگی‌ها فعلا تنها در چند کشور فعال شده، اما به زودی به صورت جهانی فعال خواهد شد.

در ضمن اینستاگرام قصد دارد که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای پیشگیری از ثبت‌نام افراد زیر ۱۳ سال استفاده کند. طبق مقررات این اپلیکیشن، فقط کاربران بالای ۱۳ سال می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند، اما دروغ گفتن در این بخش ساده است و مکانیسمی برای کشف دروغ تا به حال وجود نداشته است.

حالا اینستاگرام سعی می‌کند، دست‌کم در هنگام ثبت‌نام‌های جدید، دقت بیشتری به خرج بدهد، اما باز جزئیاتی در مورد نحوه اعمال این مقررات جدید، ذکر نکرده است.

در ضمن کاربران نوجوانی که تازه ثبت‌نام کرده باشند، تشویق می‌شوند که پروفایل خصوصی داشته باشند. اما اگر آنها به هر دلیل انتخاب کنند که پروفایلشان عمومی باشد، پیامی برای آنها فرستاده می‌شود که در آن مزایایی داشتن اکانت خصوصی و نیز نحوه تغییر پروفایل از عمومی به خصوصی در تنظیمات، تذکر داده شده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.