۴ دماسنج برای اندازه‌گیری دما و رطوبت محیط با آیفون

کنترل و نظارت کامل بر وضعیت دمایی محیط‌های خاص روی گوشی

0

اگر شما نیاز به اندازه‌گیری و نظارت بر دمای خانه و محل کار دارید؛ مثلا برای گیاهان خاص یا حیوانات خانگی که باید در دمای خاصی نگهداری کنند؛ می‌توانید از راه‌کارهای مبتنی بر آیفون استفاده کنید که البته رایگان هم نیست.

برای بررسی دقیق دمای اتاق با آیفون، نیاز به نصب گجت و دماسنج خارجی دارید. این دماسنج خارجی به یک برنامه iOS در آیفون مرتبط و جفت می‌شود تا دمای فعلی، تاریخچه دماهای اتاق در روزها و ساعت‌های گذشته، رطوبت و موارد دیگر اندازه‌گیری و کنترل شود.

توجه: اینجا می‌خواهیم درباره اپلیکیشن‌های دماسنج محیط صحبت کنیم. اگر می‌خواهید دمای بدن خود را اندازه بگیرید؛ می‌توانید اپلیکیشن Apple Health روی آیفون را به یک دماسنج هوشمند خارجی مانند Kinsa یا Smart Ear متصل کنید.

Govee Temperature Monitor

قیمت: ۱۶ دلار

ابزار Govee Temperature Monitor می‌تواند علاوه بر دمای اتاق، پارامترهای دیگری مانند رطوبت یا ردیابی دما براساس زمان را هم اندازه گرفته و از طریق بلوتوث به آیفون وصل شود.

با اپلیکیشن Govee Home روی آیفون، می‌توانید ده ابزار Govee Temperature Monitor را رجیستر کرده و دما و رطوبت اتاق‌های مختلف را اندازه‌گیری و نظارت کنید. براساس گزارش آمازون دقت اندازه‌گیری این ابزار بسیار بالا است.

SensorPush Thermometer

قیمت: ۵۰ دلار

دماسنج SensorPush ویژگی‌هایی مشابه دماسنج معرفی شده در بالا دارد؛ می‌تواند دما و رطوبت محیط را اندازه‌گیری کند؛ تاریخچه‌ای از دماها نگه می‌دارد و براساس بستر زمان گزارش دمایی می‌دهد. همچنین، با بلوتوث به گوشی آیفون وصل می‌شود. تنها تفاوت اصلی در اندازه آن است.

در حالی‌که دماسنج‌های دیگر ۳ تا ۶ اینچ هستند؛ این دماسنج کوچک بوده و می‌تواند به صورت مخفیانه و محرمانه نصب شود. اندازه طول دماسنج SensorPush حدود یک و نیم اینچ و عرض آن کمتر از یک اینچ است. بنابراین، می‌توان محتاطانه آن را در هر مکانی نصب کرد.

ویژگی مهم دیگر دماسنج SensorPush، تنظیم کردن هشدارهایی برای زمانی است که حرارت محیط از حد آستانه بالاتر می‌رود. متاسفانه، فقط چون از طریق بلوتوث به آیفون شما وصل می‌شود و از وای‌فای پشتیبانی نمی‌کند؛ باید در محدوده و نزدیک دستگاه باشید.

ابزار SensorPush کمی گران‌تر از مدل‌های دیگر است ولی نقدهای بسیار خوبی از آن در سایت آمازون شده است.

Temp Stick Wi-Fi Temperature and Humidity Sensor

قیمت: ۱۴۹ دلار

یکی از گزینه‌های گران‌قیمت در بازار دماسنج Temp Stick است که کارهایی کمی بیشتر از اندازه‌گیری و نظارت بر دما و رطوبت انجام می‌دهد.

برای مثال، می‌توانید هشدارهای سفارشی بسازید تا وقتی دما از آستانه تعریف شده بالاتر رفت؛ این هشدارها برای حداکثر ۱۰ مخاطب در گوشی آیفون شما ارسال شوند.

این ابزار از اتصالات وای‌فای به جای بلوتوث استفاده می‌کند و داده‌ها را به صورت بی‌درنگ با اپلیکیشن نصب شده روی گوشی همگام‌سازی خواهد کرد. اپلیکیشن Temp Stick برخلا SensorPush برای ذخیره‌سازی داده‌ها محدودیت ندارد و شما می‌توانید از هر مکانی حتی خارج از خانه این داده‌ها را مشاهده کنید.

Ambient Weather WS-8482-X3

قیمت: ۱۲۵ دلار

ابزار Ambient Weather WS-8482-X3 با وای‌فای کار می‌کند و دارای سه سنسور داخلی/خارجی برای اندازه‌گیری دما، رطوبت و هواشناسی است.

ایستگاه پایه به شما امکان می‌دهد بدون ورود به اپلیکیشن روی آیفون، اطلاعات جمع‌آوری شده توسط هر سنسور را مشاهده کنید. همین‌طور، می‌توانید این اطلاعات را روی سایت AmbientWeather.net نیز بررسی کنید.

چون مانند Temp Stick از وای‌فای پشتیبانی می‌کند؛ می‌توانید از راه دور بر وضعیت دما و رطوبت محیط نظارت داشته باشید و اطلاعات را مرتبا مورد نظارت قرار دهید.

دستگاه Ambient Weather می‌تواند تا ۷ سنسور جداگانه را پشتیبانی کند که شامل رطوبت‌سنج‌ها، سنسورهای اندازه‌گیری رطوبت خاک و سنسورهای دمای آب هستند.

منبع businessinsider
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.