دکتر شلدون کوپر، شخصیت محبوب سریال بیگ پنگ تئوری

0

دکتر شلدون کوپر شخصیت اصلی سریال کمدی و موفق نظریه مهبانگ (The Big Bang Theory) است. سریالی درباره چهار جوان نابغه که روابط عمومی خوبی ندارند و نمی‌توانند با دیگران، ارتباط برقرار کنند: یک نابغه فیزیک نظری به شدت وسواسی، یک دکترفیزیک تجربی دست و پا چلفتی، یک اخترفیزیکدان هندی که نمی‌تواند بازن‌ها حرف بزند و یک مهندس هوافضای یهودی که با مادرش زندگی می‌کند.

دکتر شلدون کوپر، فیزیکدان نظری و محقق موسسه فناوری کالیفرنیا (کلتک) است که با دوستش، لئوناردهافستدر زندگی می‌کند. شلدون شخصیتی وسواسیو نیمه دیوانه دارد، بسیار مغرور است. همیشه سعی می‌کند اصول و قوانین خود را رعایت کندوهیچ انعطافی در برابر قوانین ومنطق طرف مقابل از خود نشان نمی‌دهد. به نظر شلدون، او از لحاظ هوشی بالاتر از افرادی است که با آن‌ها زندگی می‌کند. در عین حال، شخصیت شلدون فردی بدون مهارت‌های اجتماعی است که زندگی خالی از طعنه و شوخی دارد و در میان دوستانش به آدم آهنی معروف است: «اگه شلدون می‌تونست‌ گریه کنه، حتما زنگ می‌زد. »

شلدون در گالستون تگزاس رشد کرده؛ جایی که همراه با پدر (جورج کوپر بزرگ)، مادر (مری کوپر)، برادر بزرگتر (جورج کوپر کوچک) و خواهر دوقلویش (می‌سی کوپر) بزرگ شده است. شلدون به مدرسه ابتدایی جانسون رفته و به خاطر آنکه هیچ گونه فروتنی و تواضع نسبت به هوش بالای خود نشان نمی‌داد، مورد اذیت و آزار و تمسخر همکلاسی‌ها بود. شلدون در ۱۱ سالگی وارد دانشگاه و در ۱۶ سالگی از آنجا فارغ التحصیل شد. او هنگام گذراندن دوره دکترا، استادموقت دانشگاه هیندلبرگ آلمان شد و پس از دریافت مدرک دکترا در ۱۶ سالگی، در دانشگاه کلتک مشغول به کار شد. بیل پرادی، بنیانگذار مجموعه، شخصیت شلدون کویر را از یک برنامه‌نویس کامپیوتر الهام گرفته که با او آشنایی داشته است. نام این شخصیت نیز از نام شلدون لئونارد، بازیگر و تهیه‌کننده هالیوود و لئون کوپر، فیزیکدان و برنده جایزه نوبل گرفته شده است.

ویژگی‌های شلدون

شلدون به گربه‌ها حساسیت دارد.

شلدون متوجه حرف‌های طعنه‌آمیز نمی‌شود.

شلدون تنها در ماه‌هایی که نام آن‌ها حرف «ن» دارد، شکلات داغ می‌نوشد.

شلدون نمی‌تواند نمی‌خواهد رانندگی کند.

شما باید این کار را انجام دهید.

شلدون به دستگاه‌های ATM اعتماد ندارد.

شلدون هیچوقت اشتباه نمی‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.