معرفی مینی‌سریال « ساحل Mosquito »: این مرد چرا همراه خانواده‌اش منزوی و گریزان است؟ The Mosquito Coast

1

خیلی از شماها مثل من به سنت جستجوی سریال‌های تازه، در حالی که کلی فیلم و سریال در هارد انبار شده دارید، پایبند هستید.

تصور نمی‌کنم، هیچ درمانی برای این مشکل وجود داشته باشد، از سوی دیگر شاید هیچ درمانی هم لازم نباشد، چون به هر حال هدف فیلم‌ها و سریال‌ها سه چیز است: ۱- سرگرم کردن ۲- تقویت حس زیبایی‌شناسی و لذت بردن از هنر ۳-یاد گرفتن چیزهای جانبی و نمی‌شود اجبار کرد که بینندگان مقید به نظم وسواس‌گونه‌ای باشند!

باز هم در این پست، می‌خواهم یکی مینی‌سریال خوب به شما معرفی کنم.

سال ۱۹۸۶، پیتر ویر، فیلمی با بازی هریسون فورد و هلن میرر ساخت که نامش The Mosquito Coast بود. این فیلم اقتباسی بود از رمانی با همین نام نوشته پل تورو. اتفاقا این کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده و نشر واژه سال ۹۷، آن را با ترجمه مهدی اشرف الکتابی منتشر کرده است.

من نه این فیلم را دیده‌ام و نه کتابش را. امتیاز imdb این فیلم ۶.۶ است که نشان می‌دهد که فقط در حد یک فیلم جالب توجه در سال اکرانش، مطرح شده. با این همه ممکن است با فیلم مظلومی هم روبرو باشیم که به اندازه کافی قدر ندیده است. نمی‌دانم!

اما حالا ما به لطف اپل تی وی پلاس، سریال The Mosquito Coast را می‌توانیم ببینیم. آن طور که من در ویکی پدیا دیدم، این ساحل Mosquito ، که به صورت ساحل Miskito  هم به آن اشاره شده به ساحل شرقی هندوراس و نیکاراگوئه کنونی اطلاق می‌شود و وجه تسمیه‌اش بومی‌های Miskito این منطقه است.

این مینی‌سریال ۷ قسمت دارد و فعلا ۳ قسمت آن منتشر شده شده است.

جالب است بدانید که این سریال دو هنرپیشه محوری دارد، یکی از آنها ملیسا جورج است، آن دیگری جاستین ترو است که این جاستین، برادرزاده نویسنده کتاب اقتباسی هم است. جاستین ترو را شاید بدانید که همسر سابق جنیفر آنیستون بوده و در فیلم‌های مطرح جادهٔ مالهالند و زولندر بازی کرده، منتها مشهورترین اثر او را می‌شود سریال بازماندگان یا The Leftovers دانست.

فعلا نمره IMDB سریال ، نمره خوب ۷.۷ است.

من خودم ۲ قسمت از سریال را دیدم و متوجه شدم که با سریال پرکششی روبرو هستیم.

سریال داستان یک خانواده ۴ نفره است. مرد خانواده آدم بسیار باهوش و خلاق و فنی‌ و کوشایی است و زن و شوهر رابطه عاطفی خیلی خوبی با هم دارند. دختر و پسر آنها نوجوان هستند. همه چیز آرام به نظر می‌رسد و خانواده علیرغم فقر نسبی، روزگار را می‌گذارنند.

اما مرد خانواده با نام داستانی آلی فاکس، یک گذشته مبهم دارد. در واقع او از چیزی می‌گریزد …

آنها کودکان خود را به مدرسه نمی‌فرستند، هم برای کمک به اختفا و لو نرفتن و هم اینکه اصلا آلی فاکس به آموزش کلاسیک اعتقادی ندارد.

برای اینکه بدانید چرا آفای فاکس می‌گریزد و چرا تصور می‌کند که پلیس و دستگاه امنیتی، با امکانات ویژه دنبال اوست، باید سریال را ببینید و من بیش از این نمی‌خواهم توضیحی بدهم.

سریال چالش اعضای یک خانواده و خطراتی را که باید از سربگذرانند را نشان می‌دهد و به اندازه کافی تعلیق و هیجان دارد.

شخصیت‌پردازی سریال خوب از آب درآمده، طوری که شما در همان انتهای قسمت اول، متوجه شخصیت کلی هر یک از اعضا می‌شوید.

در عین حال سریال تعریض‌‌ها و نقدهای ظریف و جدی‌ای به مفهوم رؤیای آمریکایی هم دارد.

در کل تصور می‌کنم The Mosquito Coast یکی از مینی‌سریال‌ها مطرح سال جاری بشود.

 
1 نظر
  1. بوکوفسکی و شرکا می گوید

    برای حل مشکل فیلم های انباشته شده در هارد و ندیدنشون باید خود محدود سازی و فیلتر کردن رو یاد بگیرین کاری که من با ۶ ترابایت کردم و تبدیل به ۸۰۰ گیگ فیلم با کیفیت شدن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.