سریال The Nevers: متکی بر فرمول‌های موفق: زنانه -ابرقهرمانی با پوسته تاریخی

0

فرمول این روزهای فیلم‌ها و سریال‌ها، خسته‌کننده و ملال‌انگیز شد. به جای اینکه ایده‌های ناب به سر نویسندگان راه پیدا کند و آنها در ذهن خود این ایده‌ها را بسط بدهند، برایش شخصیت‌پردازی کنند، عاشقانه و تراژدی بنویسند و دیالوگ خلق کنند، مانند بانوی خانه‌داری که عاری از عشق به همسر و خانه است و از سر اجبار باید هر روز موقع ناهار «چیزی» بپزد که همه را صرفا راضی نگه دارد، می‌آیند و یک مشت مواد اولیه امتحان پس داده را در دیگی می‌ریزند و روی اجاق، می‌گذارند.

قصه ابرقهرمانی را که هر طور بسازید، حتی اگر بد باشد و شخصیت‌هایش پرداخت نشده باشد، یک عده دوستش خواهند داشت. شخصیت‌ها که مشخصند: یک دو نوجوان در حال بلوغ که با بزرگسال‌ها به مشک برخورده‌اند، چند رنگین پوست، یکی دو نفر با گرایش جنسی متفاوت، چند رنگین‌پوست، یکی دو مثلث عشقی، چند زن جفادیده یاغی که علیه مردهای بدطینت شوریده‌اند!

اینها را تنگ جلوه‌های بصری خوب می‌گذارید و این وسط اگر از عهده خلق «ماجرا» هم نیامدید و شخصیت‌ها خیلی «زورکی» شده باشند، اشکالی ندارد. شما که نمی‌خواهید «گات» بسازید. یک سریال با نمره بالای ۷ که یکی دو فصل تمدید شود، کافی است.

دقیقا به همین خاطر است که ما هر سال در آرزوی دیدن یک درام تمام‌عیار تاریخی، یا علمی تخیلی یا اکشن باشکوه یا فیلم عشقی تمام‌عیار می‌سوزیم و کارمان این شده که مدام فیلم قدیمی ندیده پیدا کنیم که خوشبختانه تعداد خوب‌هایشان هم کم نیست.

سریال جدید The Nevers سریال بدی نیست، اما چه کنیم که نسبت به سریال‌ها و فیلم‌هایی که در وهله اول، چنین دورنمایی به دست می‌دهند، زاویه و جبهه پیدا کرده‌ایم.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

جاش ودن Joss Whedon را فیلم بین‌ها خوب می‌شناسند؛ به خصوص کسانی که عاشق فیلم‌های اکشن‌اند و مثل «اونجرز» را دنبال می‌کنند. او امسال تصمیم گرفت یک سریال ابرقهرمانی بسازد.

ودن که فیلم‌هایی مثل «باقی: قاتل خون آشام» و «اونجرز» را در کارنامه دارد امسال سراغ سوژه نویی رفت که با مناسبات امروز هم همخوان باشد؛ زنان با قدرت‌های ویژه.

او سریالی ساخته به نام «نورز» (The Nevers) که البته اسمش هم خیلی قابل ترجمه نیست. دلیلش هم روشن است؛ یک جور‌های این اسم، اسم خاص است و معنی کردنش کمکی نمی‌کند. وقتی قصه را بخوانید متوجه می‌شوید که چرا نمی‌شود آن را ترجمه کرد و توضیح داد. ولی قبل از اینکه برویم سراغ قصه باید بدانید که این مجموعه علمی، خیالی و فانتزی است و مایه‌های اکشن دارد؛ به هر حال هر وقت پای ابرقهرمان‌ها به میان می‌آید این نیرو‌ها هم هستند. ولی مهم‌ترین وجه این سریال، زنانه بودنش است؛ سریالی درباره زنان با قدرت‌های ویژه.

قصه این درام علمی-خیالی در اواخر حکومت ملکه ویکتوریا رخ می‌دهد و راجع به گروهی از کسانی است که به آن‌ها «لمس شده» گفته می‌شود و اکثر آن‌ها زن هستند و از قدرت‌های ویژه‌ای بهره مندند. ویلی آمالیا ترو می‌تواند بخشی از آینده را پیش بینی کند و مخترعی به نام پنس آدیر قابلیت دیدن جریان انرژی اطراف خود را دارد.

این دو نفر به همراه تعدادی از کودکان و نوجوانان یتیم باید دست به دست هم دهند تا خودشان را از تهدید‌هایی که علیه آن‌ها به وجود آمده نجات دهند؛ در اصل همه چیز تلاشی برای بقاست و زنده ماندن در دنیای واقعی. اما سریال از زمانی در آینده شروع می‌شود؛ در اصل قسمت اول سریال سه سال پس از به وجود آمدن لمس شدگان شروع می‌شود و شخصیت کارآگاهی به نام فرانک ماندی را معرفی می‌کند که پیگیر پرونده قاتلی سریالی به اسم مالادی از گروه لمس شدگان است که قدرت خود را با ایجاد حس درد در دیگران به دست می‌آورد.

همانطور که مشخص و واضح هم هست شما با سریالی معمایی هم روبه رو هستید. به دلیل همین وجه مختلف است که «نورز» خیلی طرفدار پیدا کرده و رکوردشکن هم شده است. سریالی که جاش ودن طراحش بوده توانسته نظر نوجوان‌ها و بزرگسال‌ها را جلب کند و اچ بی‌او را به یک موفقیت فوق العاده برساند.

اولین قسمت این سریال با ۱.۴ میلیون بازدید رکورد سریال‌های الاوکرافت کانتری و مینی سریال فروپاشی را در این زمینه شکست. اچ بی‌او اعلام کرده این سریال با جذب بیننده‌های جدید، رکورد بازدید کلی را هم خواهد شکست و اخبار مربوطه هم حاکی از چنین اتفاقی است.

این سریال در سبک ساخته‌های قبلی جاش ودن است و این موضوع به معنی افزایش تعداد بینندگان در هفته‌های آینده است. اگرچه تعداد بازدید‌ها امیدوارکننده هست و در نقد‌ها و بررسی‌هایی که از این سریال شده، جزئیات پردازی ودن تحسین شده است، اما بزرگترین مانعی که سر راه این سریال قرار دارد خود سازنده آن است.

ظاهرا ودن از ادامهٔ کار خسته شده و کناره‌گیری کرده؛ اگرچه شنیده می‌شود دلیل عمدهٔ این عمل او مسائلی است که در جنبش «من هم» علیه او مطرح شده. او متهم به رفتار بد با عوامل زن در زمان فیلم‌برداری است و ظاهرا حالا ترجیح می‌دهد به دور از هیاهو و در آرامش به زندگی شخصی‌اش برسد. با این همه روش فیلم‌سازی او اچ بی‌او را قانع کرده که این سریال احتمالا شگفتی ساز خواهد بود. با پخش اولین قسمت این سریال در ۱۱‌آوریل برنامه پخش هفتگی بخش اول این سریال آغاز شد.

روند تولید سریال «نوری‌»ها به دلیل باندمی ویروس کرونا متوقف شد و به همین دلیل فصل اول در دو بخش پخش می‌شود. بخش اول شامل ۶ قسمت است که در ماه می‌به پایان می‌رسد و بخش دوم در حال ساخت است. تا امروز سه قسمت سریال پخش شده و ظاهرا تولیدش ادامه دارد و اگر کرونا رحم کند فصل اول آن به شش قسمت می‌رسد.

هر قسمت سریال حدود ۵۰ دقیقه زمان دارد. در «نورز» لارا دنلی، آن اسکلی، اولیویا ویلیامز و … بازی می‌کنند؛ سریالی زنانه، معمایی، ابرقهرمانی و علمی خیالی، معجونی از همهٔ آن چیز‌هایی که نسل جوان بهشان علاقه دارند و موضوع روزشان است و درباره‌اش حرف می‌زنند. ظاهرا حالا ابرقهرمان‌ها ترجیح می‌دهند قاب تلویزیون را هم اشغال کنند. فعلا که این اتفاق رخ داده است.

منبع بخش معرفی سریال: روزنامه سازندگی

   

پستهای اخیر

چرا نباید کامپیوترهای رومیزی دارای یکی از پردازنده‌های نسل یازدهم اینتل را بخریم؟

یک دهه است هر ساله اینتل نسل جدیدی از پردازنده‌های سری Core خود را منتشر می‌کند و ما هر ساله به کاربران توصیه می‌کنیم جدیدترین نسخه را خریداری و استفاده کنند. اگر صدها یا هزاران دلار برای کامپیوتر پی‌سی می‌پردازید؛ باید مدلی را تهیه کنید…

اینها ۱۰ عادتی هستند که کمابیش بیشتر ما داریم، ولی باید سعی کنیم ترکشان کنیم!

وقتی به عادت‌های بد فکر می‌کنیم؛ فورا ذهن‌مان سراغ سیگار کشیدن یا خوراکی‌هایی با ارزش غذایی پایین و منفی می‌رود. اما برخی از عادت‌های بد وجود دارند که با آن‌ها اصلا آشنا نیستیم و حتی خبر نداریم چقدر باعث آزار خودمان یا اطرافیان ما…

سریال The One – اگر واقعا امکان داشت که هر کسی بتواند نیمه گم‌شده خود را با میزان تطابق صد…

مینی سریال نسبتا سرگرم‌کننده و تامل‌برانگیزی که به تازگی پخش آن از نت‌فلیکس به پایان رسیده، سریال The One نام دارد. این سریال 8 قسمت دارد و هر قسمت آن حدود 40 دقیقه است. ایده داستان جالب و تا حدی یکتاست: چه می‌شد اگر با کمک فناوری‌های…

باورنکردنی: بیل گیتس و همسرش -ملیندا- بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک، در حال جدایی از هم هستند!

روز گذشته بیل گیتس در توییتر خود اعلام کرد که در حال جدایی از همسرش -ملیندا فرنچ گیتس- است. این دو 27 سال زندگی مشترک داشتند. در عین حال اعلام شده که این دو همچنان تلاش‌های خیرخواهانه خود را در بنیادشان، در کنار هم ادامه خواهند داد و در…

معلومات سینمایی خود را بیازمایید: فقط کسانی که واقعا این ۲۷ فیلم‌ را دیده‌اند، می‌توانند با این…

حتی اگر خیلی آدم فیلم‌بینی باشیم، باز هم زیاد پیش می‌آید که فیلم‌های کلاسیک مشهوری را ندیده باشیم. بدی‌اش این است که چون دوستان ما می‌دانند که عاشق سینما هستیم، نمی‌توانند باور کنند که برخی فیلم‌های مشهور را ندیده باشیم. راستش اصلا…

چگونه از فرمت تصاویر جدید ProRaw آیفون ۱۲ پرو استفاده کنیم؟

هنگامی که اپل خانواده آیفون‌های ۱۲ را معرفی کرد؛ ضمن معرفی آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در کنار نسخه آیفون ۱۲ مینی، یک فرمت تصاویر RAW جدید هم معرفی کرد. فرمت ProRaw یک نسخه سفارشی شده از فرمت خام فایل‌های RAW به همراه ترفندهای…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.