سوپرمن و لوییز، یک مینی سریال اکشن ابرقهرمانی

0

آمریکایی‌ها عاشق ابرقهرمان‌ها هستند و همین عشق و علاقه را هم به همه منتقل کرده‌اند. همین حالا فکر کنید چقدر فیلم دیده‌اید با حضور شخصیت‌های نامعمول و قدرتمند و عجیب. فکر کنید که چطور هالیوود شما را قانع کرده که آن‌ها را دوست داشته باشید. این کاری است که بازار می‌کند؛ تولید محتوایی که شما به آن فکر نمی‌کنید اما او آن را به شکل یک محصول جذاب لای زرورق به شما عرضه می‌کند.

پدر جد این‌ها احتمالا سوپرمن است؛ عامه‌پسندترین و در عین حال محبوب‌ترین‌شان. سوپرمن قهرمانی است که انگار هیچ وقت کارش تمام نمی‌شود. بیش از ۶۰ سال است در تلویزیون و سینما حضور دارد و همچنان قصه‌هایش برای خانواده‌ها جذاب است. سال‌ها از اولین حضورش در تلویزیون و بعد سینما می‌گذرد.

سال‌ها سوپرمن از سینما دور بود چون فکر می‌کردند این شخصیت آن قدر‌ها هم مناسب سینما نیست. اما بعد از یک دوره‌ی موفقیت‌آمیز که محصول پیشرفت تکنولوژیک سینما هم بود او دوباره به خانه‌اش برگشته است؛ به تلویزیون. جایی که اولین بار تماشاگران او را دیده‌اند.

حالا می‌خواهیم درباره سریالی حرف بزنیم به نام «سوپرمن و لوییز»؛ دو شخصیتی که ظاهرا همین دو سه ماه اول سال ۲۰۲۱ کلی غوغا کرده‌اند و تماشاگران زیادی آن را دیده‌اند. امتیاز سریال در تمام ارزیابی‌ها بالا بود و این نشان می‌داد که کار سریال گرفته است.

چرا این سریال محبوب شده؟

اول شاید به دلیل جلوه‌های ویژه که دیگر هر عملی را ممکن می‌کند. حالا پرواز‌های سوپرمن قلابی نیست. در عین حال وجه انسانی هم پیدا کرده است و آن موجود ماورایی نه چندان دلچسب نیست. او حالا انسانی‌تر زندگی می‌کند. اصلا ویژگی مهم سریال هم همین است.

«سوپرمن و لوبیز» یک ویژگی مهم دارد؛ قصه‌ی ابرقهرمان را خانوادگی کرده و از این نظریک گام جلوتر آمده و بدل شده به یک فیلم ابرقهرمانی خانوادگی که بیشتر اعضای خانواده را درگیر می‌کند. سوپرمن و لوییز یک سریال علمی- خیالی دیگر است که البته یک ابرقهرمان شخصیت اصلی‌اش است. احتمالا می‌دانید که سوپرمن یک موجود فضایی است که روی زمین آمده و انگار دیگر یک انسان زمینی شده است. سوپرمن بر خلاف بتمن، آدمی نیست که به توانایی‌های ویژه دست پیدا کرده. او از وقتی از سیاره‌اش خارج شده قدرتی عجیب داشته است. اما در سریال «سوپرمن و لوییز» او ازدواج کرده و دو بچه دارد و به زندگی عادی‌اش ادامه می‌دهد.

این خانواده به شهر اسمالویل برمی گردند و آنجا با دوستان قدیمی‌شان رابطه برقرار می‌کنند. اما ورود یک غریبه همه چیز را دگرگون می‌کند و اجازه نمی‌دهد که زندگی عادی پیش برود. بنابراین سوپرمن دوباره احیا می‌شود. پس یک بار مسیر انسان شدن و به شکل انسان زندگی کردن را طی می‌کنند. آنچه رخ می‌دهد تغییری است که در همین زیست اتفاق می‌افتد؛ نیاز به نیرویی برتر است برای سرکوب قدرت قهار.

«سوپرمن و لوییز» البته کمی هم زنانه شده و از این نظر مخاطبان جدیدی را هم به دست آورده است. این سریال را گرگ برلانتی و تاد هلبینگ طراحی کرده‌اند و شبکه اچ دی تی وی آن را پخش می‌کند. این سریال پنج قسمت دارد و با همین پنج قسمت کلی طرفدار پیدا کرده است و آن را به یکی از پرتماشاگرترین سریال‌های این چند ماهه بدل کرده.

در سوپرمن و لوییز، تیلر هاشلین، الیزابت تولوک، جوردن الساس و… بازی می‌کنند. فصل اول سریال پنج قسمت دارد. بنابراین یک مینی سریال جذاب است برای آن‌ها که عاشق آثار ابرقهرمانی‌اند و در عین حال سریال‌های طولانی را خیلی نمی‌پسندند.

تا اینجای کار «سوپرمن و لوییز» توانسته آرای منتقدان را هم جلب کند. آن‌ها به سریال امتیاز ۷۶ داده‌اند که خب، بین آثار عامه پسند این رتبه و امتیاز خوبی است و معمولا خیلی سخت به دست می‌آید. بنابراین فکر نکنید که با یک سریال خیلی پیش پا افتاده طرفید. اگر خیلی وسواسی نیستید و دوست دار موجودات فضایی و نبرد و اکشن هستید «سوپرمن و لوییز» راضی‌تان خواهد کرد.

منبع: روزنامه سازندگی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.