فیلم چهار روز خوب – معرفی، نقد و بررسی – Four Good Days

0

رودریگو گارسیا با فیلم «نه زندگی» مشهور شد؛ درامی زنانه دربارهی زندگی نه زن که در فیلمی بلند سراغ تک تکشان می‌رفت و به شکل قصه‌های کوتاه و بی‌ربط به هم روایت می‌شد. این برش‌های کوتاه در سال ۲۰۰۵ کلی مورد توجه قرار گرفت و نام کارگردانش را سر زبان‌ها انداخت.

رودریگو گارسیا قبل‌تر فیلم بردار حرفه‌ای سینما بود و اصلا همه او را با این کار می‌شناختند. ولی بعد سمت کارگردانی آمد و چند فیلم سینمایی ساخت تا رسید به (نه زندگی» که مهم‌ترین فیلم کارنامه‌اش شد.

حضور بازیگران هالیوودی موفقیت فیلم را تضمین کرد و توجه منتقدان هم او را به یک چهره‌ی جدید در سینما بدل کرد. اگرچه بعد از آن فیلم‌هایش هیچ کدام در حد واندازهی ((نه زندگی» نبودند اما واقعت این است که او فیلم ضعیف نساخته و بیشتر آثارش متوسط بوده‌اند و در مقایسه با همان تک فیلم فوق العاده‌اش در ردهی پایین قرار می‌گرفته‌اند.

در پانزده سال اخیر او چند فیلم دیگر هم ساخته؛ از «آلبرت نوبز » گرفته تا «مادر و فرزند» که همگی درام‌های خانوادگی بوده‌اند و مضمونی زنانه داشته‌اند. گارسیا امسال یک فیلم تازه ساخته؛ فیلمی که قصه‌اش ممکن است شما را یاد خون بازی ) رخشان بنی اعتماد بیندازد ولی فیلم هم از نظر قصه پردازی هم فضاء به کلی متفاوت است با فیلم خانم بنی اعتماد. بنابراین وقتی قصه را می‌خوانید فکر نکنید که با درامی شبیه آثار ایرانی روبه رویید.

فیلم تازه گارسیا اثری است به نام «چهار روز خوب»؛ قصه دختری که برای ترک اعتیادش به هرویین از مادرش کمک می‌خواهد؛ مادری که با او مشکل دارد اما اینجا چاره‌ای ندارد تا به او پناه ببرد. فیلم بر مبنای مقاله‌ای س اخته شده که در روزنامهی واشنگتن پست منتشر شده بود؛ سال ۲۰۱۶ بود که این مقاله منتشر ش د و چهار سال بعد بود که گارسیا به این نتیجه رسید می‌شود از رویش فیلم ساخت. فیلم اولین بار در جشنواره‌ی ساندنس در همین ماه‌آوریل ۲۰۲۱ نمایش داده شد و مدتی است که پخش محدودش در سینما‌های آمریکا شروع شده. این قصه‌ی مادر دختری تا امروز که خبر را می‌خوانید حدود ۸۰۰ هزار دلار فروش کرده که خب، رقم بالایی نیست.

ولی یادتان باشد «چهار روز خوب» یک فیلم مستقل است که در سینما‌های محدودی اکران شده. در این فیلم گلن کلوز، میلا کنیس و استفن روت بازی می‌کنند؛ دوتای اول هم نقش مادر و دختر را بر عهده دارند. آن طور که از آرای منتقدان هم برمی آید فیلم متوسط ارزیابی ش ده؛ یعنی از حدود ۷۰ نقدی که درباره فیلم نوشته‌اند بیشترشان آن را متوسط دانسته‌اند و بنابراین امتیاز فیلم در سایتی مثل روتن تومیتوز به ۵۷ درصد رسیده است. این یعنی هنوز هم «نه زندگی» بهترین فیلم گارسیاست و او با همه‌ی تلاشی که می‌کند نمی‌تواند بهتر از آن را بسازد. ولی «چهار روز خوب» هم فیلمی است با حال و هوایی تأثیرگذار و احساسی؛ فیلمی دربارهی دو زن که پیوند خانوادگی کنار هم قرارشان می‌دهد تا بتوانند به یکدیگر کمک کنند. این فیلمی است خانوادگی و البته بزرگسالانه که این روز‌ها می‌شود تماشایش کرد.

منبع: روزنامه سازندگی


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

تاریخچه فشرده بیت‌تورنت

آیا می‌دانستید که بیت‌تورنت BitTorrent مسئول 27 تا 55 درصد ترافیک اینترنت است؟ آیا می‌دانستید که 45 تا 78 درصد ترافیک تبادل پایاپای فایل‌ها یا P2P را بیت‌تورنت می‌سازد؟در…

مرد درختی اندونزیایی درمان خواهد شد

همانطور که در پست قبلی هم نوشتم ، این خبرخوان من امروز پر شده از اخبار عجیب و غریب. از نوشتن هر پستی بتوانم بگذرم از نوشتن این یکی که از روزنامه «تلگراف» نقل می‌کنم ،…

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.