آیفون ۱۳ پرو با لنزهای اولتراواید بهینه و فوکوس خودکار معرفی می‌شود؛ این ویژگی‌ها سال بعد در آیفون‌های معمولی هستند

احتمالا کمترین تغییرات و ارتقاها در آیفون‌های نسل بعدی را شاهد هستیم

0

مینگ چی کو، تحلیل‌گر ارشد مسایل اپل، ابتدای امسال پیش‌بینی کرده بود که کوپرتینویی‌ها در حال کار روی لنزهای اولتراواید بهبودیافته برای برخی مدل‌های آیفون ۱۳ هستند. بعد هم گزارش داده بود که این آیفون‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ معرفی می‌شوند.

اکنون، او تایید می‌کند آیفون ۱۳ پرو با یک لنز اولتراواید به همراه قابلیت فوکوس خودکار عرضه خواهد شد.

لنزهای اولتراواید کنونی که اپل در آیفون‌های خود استفاده کرده، دارای فوکوس ثابت هستند. به این معنی که نمی‌توانند روی یک شی خاص تمرکز کنند. با قابلیت فوکوس خودکار، کاربران می‌توانند لنزها را برای مکانی که انتخاب کردند؛ فوکوس کنند؛ دقیقا همانند لنزهای با زاویه دید گسترده و تله‌فوتو!

علاوه بر فوکوس خودکار، مینگ چی کو ادعا می‌کند لنز اولتراواید آیفون ۱۳ پرو از ۶ المان به جای ۵ المان برخوردار است که احتمالا تصاویر و فیلم‌های با کیفیت بهتری در پی خواهد داشت.

اپل در آیفون ۱۲، با فناوری‌های Deep Fusion و Night Mode لنزهای اولتراواید را به طرز قابل توجهی بهبود بخشیده ولی هنوز در نور کم، آن کیفیت قابل انتظار را ارائه نمی‌دهند.

کمترین ارتقاها در آیفون ۱۳

در یادداشت اخیر مینگ چی کو آمده امسال فقط مدل‌های آیفون پرو از لنز اولتراواید ارتقا یافته برخوردار خواهند بود ولی انتظار می‌رود اپل روی همه آیفون‌های ۲۰۲۲ این لنزها را به کار بگیرد.

شایعات نشان می‌دهد آیفون ۱۳ یا آیفون ۱۲ اس همان طراحی مشابه آیفون ۱۲ خواهد داشت اما از پردازنده جدیدتر، ناچ کوچک‌تر، دوربین‌های بهتر، پشتیبانی از شبکه‌های ۵G توسعه یافته و نمایشگر با نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز در مدل‌های پرو بهره می‌برند.

پیش‌تر گفته می‌شد اپل در آیفون‌های ۱۳ از حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش سود می‌برد ولی مینگ چی کو در ادعاهای پیشین خود این حدس را رد کرده و گفت خبری از فیس آی‌دی نیست. همین‌طور، شایعه آیفون ۱۳ یک ترابایتی یا استفاده از ویژگی LiDAR برای همه مدل‌های آیفون ۲۰۲۱ رد شده‌اند.

در حقیقت، اپل می‌خواهد آیفون‌های ۱۳ را با کمتری ارتقاها و بهبودها روانه بازار کند. به همین دلیل، برخی رسانه‌ها مدعی هستند که امسال شاهد معرفی آیفون‌های ۱۲S هستیم و سال بعد آیفون‌های ۱۳ با تغییرات بزرگی همراه هستند.

آیفون‌های جدید سپتامبر و اکتبر امسال معرفی می‌شوند.

منبع 9to5mac

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.